MHP’NİN YENİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AYHAN ÖZMEN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Kongresi, Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda dün yoğun bir katılımla gerçekleşti. Koronavirüs salgını nedeniyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşen kongrede tek aday olan Ayhan Özmen, MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı seçildi.

 MHP’NİN YENİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AYHAN ÖZMEN

 


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Kongresi, Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda dün yoğun bir katılımla gerçekleşti. Koronavirüs salgını nedeniyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşen kongrede tek aday olan Ayhan Özmen, MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Kongreye MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, MHP İl Başkanı Emin Çınar, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM Başkanı Güray Parçal, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Nuray Çolak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, MHP önceki İl Başkanı Yüksel Aydın, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını MHP Merkez İlçe Başkanı Emin Hakan Yılmaz yaptı. Konukları tek tek selamlayan Yılmaz, MHP Merkez İlçe Kongresi’nin hayırlar getirmesini temenni etti.

ŞEKERCİ: HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYECEĞİZ

Kastamonu Merkez ilçe kongresinde olmaktan gurur duyduğunu ifade eden, Divan Başkanı MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, “Pandemi sürecinde devletin milletin el birliğiyle üstesinden gelmeye çalıştığı, üstün başarısının Dünya tarafından da teyit edildiği, öncelikle Sağlık Bakanımız ve sağlık çalışanlarımıza, emniyet mensuplarımıza, görev yapan çalışan vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu süreçte hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, şu anda hastanede veya evinde bu süreci geçiren bütün vatandaşlarımıza şifa diliyorum. Pandemi sürecinde her şeyi devletten beklemeyeceğiz. El birliğiyle bu sürece katkı sağlayacağız. Üzerimize düşen en ince ayrıntıyla devletimize destek olacağız. Bu hafta Cuma Hutbesinde hoca efendi bir şey ifade etti; Allah korusun üzerimizde bu virüsten olabilir, farkında olmayabiliriz ancak biz ayakta geçiriyoruz karşımıza bulaştırabileceğimiz herhangi bir vatandaşın bundan etkilenmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu konuda özellikle birbirimize katkıda bulunacağız. Kongremizde her türlü tedbiri almaya gayret ediyoruz. Bu noktadan hareketle; kısa ve öz tutarak çoğu kişiye konuşma vermeden, konuşmaları kısıtlı bir şekilde yaparak kongrelerimizi hayırlısıyla tamamlamaya çalışacağız” diye konuştu.

ÖZMEN: 14 YIL TEŞKİLATLARIMIZDA GÖREV YAPTIM

Merkez İlçe Başkan Adayı Ayhan Özmen ise, şöyle konuştu: “Bugün, 12 Eylül darbesinden sonra ilk idam edilen ülkücü şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun yıldönümü, buradan onun yazdığı mektubu okumak isterdim ama bitiremeyeceğimi bildiğim için kalkışmadım. Ben onun nazarında bütün ülkücü şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onu katledenleri vicdanlarımızda asla affetmeyeceğiz. 2000 yılında yapılan Merkez İlçe Kongresinde İsmail Hakkı Özcebeci başkanlığında yönetim kurulu üyeliği yaptım, Ahmet Yavuz başkanlığında da yönetimde yer aldım. Sonrasında Dursun Ergin yönetiminde Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum ve yine Dursun Ergin başkanlığında oluşan İl Başkanlığında 2 dönem il 2’nci başkanı olarak görev yaptım.

Yaklaşık 14 yıl teşkilatlarımızda görev yaptım. Ben bu davanın herhangi bir yerinde görev almayı çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olarak görüyorum. Bizlere düşen görevin zor olduğunu ama buna hazırlıklı olduğumuzu düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli ve Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda yönetim kurulumuzla birlikte eksik olan milletvekilliklerine ulaşıp çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Sizlerle bu hedeflere ulaşacağımızdan hiçbir şüphem yok. Birçok kez gördük ki teşkilatlarımızla gönüldaşlarımız bir olduğunda başarmamız kazanmamız çok daha kolay oluyor. Bizlerde bu bilinçle bir olmak, beraber olmak düsturuyla hareket edip başaracağız.

VİDİNLİOĞLU: BU MİLLETİN HER DERDİ BİZİM DERDİMİZDİR

Bahtiyar Vahapzade’den şiirler okuyan Belediye Başkanı Opr. Dr. R. Galip Vidinlioğlu ise,  “Bugün, Karabağ’da yükselen bir ses var. Güney Azerbaycan’da da traktör takımı var, Cenab’ı Allah tez zamanda birliği üzerinde konuşacağımız günleri bize göstersin. Turaneller var olsun. Biz içimizdeki sıkıntıları kendi içimizde çözeriz. Paylaşamadık neyimiz var. Bilge liderimizle bu memleketim sigortasıyız. Bizim derdimiz bizden büyük. Bu milletin her derdi bizim derdimizdir. Rabbim Bilge liderimize güç kuvvet uzun ömür versin. Yeni göreve gelecek arkadaşlara hayırlı hizmetler yapmak nasip olsun” ifadelerini kullandı.

ÇINAR: BÜTÜN KONGRELERİMİZİ TAMAMLAYIP İL KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİZ

MHP İl Başkanı Emin Çınar ise, şöyle konuştu: “Yaklaşık 3 aylık görev süremiz boyunca Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda ilçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bugün de 20’nci ilçemiz olan Merkez İlçe kongremizi gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bu kongremizle inşallah Kastamonu’da bütün kongrelerimizi tamamlayıp, il kongremizi gerçekleştireceğiz. Daha önceden görevde bulunan değerli il başkanım ve ilçe başkanlarım da Kastamonu’da ve ilçelerimizde Milliyetçi Hareket Partisi adına elde edilmiş olan Mahalli İdareler ve İl Genel Meclisi (İGM) başarılarından dolayı görev almış bütün arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Biz, göreve geldiğimiz günden itibaren bu bilinç içerisinde MHP adına Mahalli İdareler de elde etmiş olduğumuz yüzde 74’lük hizmet oranıyla inşallah önümüzde yapılacak olası genel seçim ve mahalli idareler seçimlerinden bu başarıların daha da arttırılması noktasında arkadaşlarımızla beraber bu çalışmaları gerçekleştireceğiz.”

“PARLAMENTO DA MHP’NİN EKSİKLİĞİNİ GİDERMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

MHP’nin Kastamonu’da milletvekili olmaması eksikliğinin tamamlanacağını ifade eden Çınar, “Kongre süreçleri sonrasında yapılacak il kongremiz ve yapılacak çalışmalarla beraber bu eksiği de Kastamonu’da MHP olarak önümüzdeki genel seçimlerde birinci parti olarak, Kastamonu’da Milliyetçi hareket Partisi olarak temsil ederek, bu noktadaki eksikliğimizi gidermenin gayreti içerisinde olacağız. Parlamento da Milliyetçi Hareket Partisi eksikliğimizi Kastamonu’da fazlasıyla gidermeye çalışacağız.”

MHP MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ

Yapılan konuşmalarının ardından seçime tek aday olarak giren Ayhan Özmen, MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı oldu. Yönetiminde ise şu isimler yer aldı: Muzaffer Bal, Erhan Bıyıklı, Seyfettin Reçber, Mustafa Paskal, Hakkı Yavuz, Yunus Öz, Mehmet Büyükmehmetoğlu, Sinan Bahçacıoğlu, Kadir Çavdarcı, Feridun Gügük, Şamil Emre Çiftci, Rafet İpek, Müjdat Çatal, İhsan Yılıkoğlu, Metin Sağıroğlu, İlhan Özkul, Ahmet Sarıoğlu ve Kenan Simsar.

Tuğçe Yerdelen

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER