MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın - Yargı karar verecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Pınarbaşı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava mitingine katıldı. Aydın, yaptığı konuşmada, “Telefonla mevcut belediye başkanı çalışmadı diyerek, İstanbul’dan belediye başkan adayı çağırılmaz. Siyasette böyle bir şey yok. Bürokrattan belediye başkanı olmaz. Pınarbaşı’nın derdiyle dertlenmeyen adamdan vallahi de billahi de belediye başkanı olmaz” diye konuştu.

  MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın  - Yargı karar verecek
banner72Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Pınarbaşı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava mitingine katıldı. Aydın, yaptığı konuşmada, “Telefonla mevcut belediye başkanı çalışmadı diyerek, İstanbul’dan belediye başkan adayı çağırılmaz. Siyasette böyle bir şey yok. Bürokrattan belediye başkanı olmaz. Pınarbaşı’nın derdiyle dertlenmeyen adamdan vallahi de billahi de belediye başkanı olmaz” diye konuştu.

Yüksel Aydın, şu konuşmayı yaptı: “Daha önce geldiğim de ben karıştırdım. Bu belediye başkanını ben devam ediyor zannediyordum. Bu belediye başkanından partisi de bıkmış çalışmadığı için bunu aday yapmamışlar. Ama yenisini de İstanbul’dan getirmişler. Bu nasıl iştir böyle? Tatilden tatile buraya gelen bir arkadaşmış. Sen yarın kaybettiğin zaman durmazsın zaten buralarda çeker gidersin. Madem becerememiş o arkadaş bırakın işte. Bize emanet edin bitsin.
Bu giden arkadaş bir şey yapmamış zaten, her şey ortada gözüküyor, meydan da hadise zaten. Fakat az önce söylediğim gibi gelen arkadaşta tanımıyor, burada yaşamıyormuş ki, ulaştırma bakanlığında bürokrat. Abi bürokrattan belediye başkanı olmaz, olmaz. Pınarbaşı’nın derdiyle dertlenmeyen adamdan vallahi de billahi de belediye başkanı olmaz. Sen Ankara’da bürokrasi de çalışmış adamsın. Git işine gücüne bak. Emekli olduktan sonra da gelip buraya yerleşmemişsin. Sana bir telefon, eskisi çalışmadı zaten seni aday yapıyoruz gel. Böyle bir şey olmaz. Siyasette böyle bir şey yok.
Çok iyi bir kadromuz var. Belediye başkan adayımız tertemiz bir adam. Bizim belediye başkan adaylarımız, belediye başkanı seçildikten sonra ben bırakır mıyım zannediyorsunuz? Çalışacaklar, yanlış yaptıkları, çalışmadıklarını gördüğüm gün yemin ederek söylüyorum. Bir gün tutmam kollarından tutar atarım. Çalışacak, size hizmet edecek. Bizim zaten ilkelerimiz var, prensiplerimiz var. Biz diyoruz ki önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyoruz. Biz hizmetlerimizi bilabedel yapıyoruz diyoruz. Biz Allah’tan korkuyoruz diyoruz. Biz Allah’tan korkamayanlardan korkun diyoruz size. Bu abiler kayışı kırmış. Kastamonu’da var bir tane. Tahsin Babaş. Birkaç günü kaldı onunda zaten. Kastamonu genelinde bunlardan beş altı tane var. Para, paket aman Allah’ım. Gerçi burada da kulağıma geldi de, sen bürokratsın. İnşallah yapmıyorsundur böyle şeyler. Dağıtacaksın da nereden buluyorsun bu parayı? Biz akşamdan sabahı zor ediyor. Kastamonu’daki şaşırmış artık. Para, paket, televizyon, buzdolabı, altın. Sonrada açıklıyor ki benim mal varlığım bu. Tamam, mal varlığın oysa bu parayı nereden buluyorsun da dağıtıyorsun? Demiyor muyuz size devletin malı diye? Beyt-ül Mal diye söylemiyor muyum size? Yetim hakkı yemeyin diye söylemiyor muyum ben size? Allah çarpıyor ama hala fark etmiyor bunlar. Size vurmuyor, çoluğunuza çocuğunuza vuruyor bunu anlamıyor musunuz? İki de bir diyordu belgeyi yayınla yayınla. Yayınladım belgeyi, cafcaf yanıyorlar şimdi.”

“ARTIK YARGI KARAR VERECEK”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, geçtiğimiz günlerde Kastamonu Adliyesi’ne giderek teslim ettiği ihbar dosyası ile ilgili olarak ta açıklama yaptı.

Aydın, “Şimdi diyorlar ki yalan. Artık buna yargı karar verecek. Ortada çekler var. Çekler elden teslim edilmiş. 2 milyon 20 bin TL. Şimdi bu çekler sorulacak. Kastamonu Spor Kulübü bunun cevabını savcılığa verecek. Biz sorduk cevap vermediler. El yazısı iddiası var. Bunlar tespit edilecek. Yani yargı karar verecek. Hakkı bey hemen ön yargıyla imzalar sahte diyor, savcı bunu araştıracakken hemen reddediyor. Nereden biliyorsun Hakkı bey. Kriminal de uzman mısınız? Kendi açıklamasıyla Sayın Babaş diyor ki; ‘Çekler zamanında ödenmediği için elden teslim aldık’ diyor. Bir müteahhit niye verir 2 milyonluk çeki. Kastamonu da kaç müteahhit verir bu ciddi parayı karşılıksız. Milletimizin takdirine bırakıyorum. Bu bile tek başına bu işin araştırılması gerektiğini gösterir. Dolmuşlardan alınan parayı da sorduk cevap vermedin.

Kısaca 29.03.2019 Cuma günü (bugün) saat 21.00’da facebook’ta MHP Kastamonu İl Başkanlığımız ve kendi sayfam üzerinden yapılacak olan canlı yayında olacağım. Bütün Kastamonulu hemşerilerimizi yayını izlemeye davet ediyorum.” (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER