banner38

banner46

banner47

26 Mayıs 2020 Salı

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın JANDARMA TEŞKİLATI İLE KARŞI KARŞIYA GETİRİLMEYE ÇALIŞILIYORUM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Emirbey Çiftliği sahibi Hüsnü Gül ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün açıklamalarına cevap verdi.

14 Mayıs 2019 Salı 10:02
  MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın     JANDARMA TEŞKİLATI İLE KARŞI KARŞIYA  GETİRİLMEYE ÇALIŞILIYORUM

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Emirbey Çiftliği sahibi Hüsnü Gül ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün açıklamalarına cevap verdi.
Aydın, “İşletme sahibi Hüsnü Gül, yaşanan olayın şahsımın anlattığı gibi olmadığını, yaşanan süreç ile ilgili her türlü bilgi ve belgenin ilgili kolluk kuvvetleri ve adli makamlarca paylaşıldığını belirtilmiş. Kendi ifadelerinden de dolaylı olarak anlaşılacağı üzere tesisin bahçesinde öğrencilerin alkol aldıkları kabul edilmiş olup, bir rahatsızlık vermedikleri sürece kendilerine müdahalelerinin olamayacağı belirtilmiştir” dedi.

Jandarmanın tesise kendisi tarafından çağrıldığını yineleyen Aydın, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yine aynı şahıs Jandarmayı kendisinin aradığını beyan etmiş ise de, beyanında şahsımın jandarmayı aradığını jandarmanın da tesisin alkol ruhsatlı olduğunu beyan ederek, bir şikâyet olmadığı takdirde alkol alanlara müdahale edemeyeceklerini belirttiklerini, şikâyetimin olması halinde devriye gönderebileceklerini belirtmiştir. Bu durumda açıkça göstermektedir ki Jandarma olay yerine tarafımca çağırılmıştır. Yine aynı şahıs olay yerine gelen jandarma görevlilerinin şikâyetçi olmamalarının şanlı ordumuzun onuru adına kendisini son derece üzdüğünü belirtmiştir. Ordumuzun ve Jandarma teşkilatımızın onurunu korumaya ne bizim ne de kendisinin gücünün yetmeyeceği aşikâr olup, ordumuz ve jandarma teşkilatımız kendi onurunu korumaya muktedir ve bu dirayette olan kurumlardır. Jandarma ile aramda böyle bir olay yaşanmamış olmasına rağmen halen bu olay yaşanmış gibi söylemlerde bulunulması, kendi hata ve yanlışlarının üzerini örtmeye çalışması ve şahsımı jandarma teşkilatı ile karşı karşıya getirmeye çalışması da tarafımca üzüntü ile karşılanmıştır. Kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

“BÖYLE BİR DURUMUN OLMADIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Doğan Ünlü’nün Ajans 37 programında yaptığı açıklamalarına da cevap veren Aydın, şu açıklamayı yaptı: “Tarafımca kesinlikle ilgili gazeteye talimatla haber yaptırıldığı yönünde bir isnatta bulunmadım. Sadece gerçeği yansıtmayan bir haberin AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün bilgisi dâhilinde gazetede haber yapıldığını söyledim. Zira bahsi geçen haberde tarafım hakkında Jandarma tarafından suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmiş olmasına rağmen daha sonra Valilik makamınca yapılan basın açıklaması ile de böyle bir durumun olmadığı ortaya çıkmıştır. Ben gerçeği yansıtmayan bir haberin doğruluğu araştırılmadan gazetede yayınlanmasından dolayı duyduğum rahatsızlığı dile getirdim.

Görevi, insanlara olan bitenler hakkında doğru bilgilendirmek olan bir gazetenin, gerçekliğini araştırmadan hakkımda ağır bir isnat içeren haberi manşetine taşımış olması tarafımı derinden üzmüştür. Bu hali ile Valilik tarafından yapılan basın açıklamasının dahi yayınlanmamış olmasını da Kastamonu halkının takdirlerine arz ediyorum.

AKP İl Başkanı Doğan Ünlü tarafından Kastamonu Belediyesi personeline mobbing uygulandığı belirtilmiş ise de, bu husus soyut bir iddia olarak kalmıştır. Sayın Ünlü tarafından bir isim verilmediği gibi mobbing uygulanan kişilerde açıklanmamıştır. Bu durumun nedeni de böyle bir durumun olmayışıdır. Yine Doğan Ünlü tarafından ‘Biz Tahsin Babaş döneminde kimi işinden ettik?’ şeklinde beyanda bulunulmuş ise de kendisine Tahsin Babaş’ın  artık Kastamonu Belediye Başkanı olmadığını Kastamonu halkının takdiri ile belediye başkanlığı koltuğunu sayın Op.Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na devrettiğini hatırlatmak isteriz. Her ne kadar Ramazan günü Belediyeden işten çıkarılanların olduğu belirtilmiş ise de, daha önce izah ettiğim gibi bu kişiler belediyede çalıştırılamayacakları bilindiği halde sırf oy alabilmek adına, seçimlerden 10 gün önce işe alınan ve aslında kendileri tarafından mağdur edilen kişilerdir.

“TEK GAYEM KASTAMONU SİYASETİNİ OLDUĞUNDAN DAHA İYİ YERLERE GETİRMEK”

AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, şahsımı sağduyulu olmaya davet ettiğini belirterek, ‘Belediye Başkanı mısın? İl Başkanı mısın? Belediye Başkan Yardımcısı mısın? Mafyaya özentin varsa biz sana nasıl karşılık vereceğiz? Yüksel Aydın artık biz bu türlü şeylerle uğraşmak istemiyoruz. Biz senin yaptığın karalamalarla, yalanlarla, iftiralarla uğraşmak istemiyoruz. Sen İstanbul’dan geleli 6 ay olmuş. Kastamonuluları kutuplaştırmaya hakkın yok. Sürekli birbirimizle atışmak Cumhur İttifakına yakışmıyor’ şeklinde söylemlerde bulunmuştur. Öncelikle belirtmek isterim ki ben Kastamonu’ya geleli 4 yıldan fazla bir zaman olmuştur. Benim ne insanları kutuplaştırmak gibi bir niyetim, ne de Cumhur İttifakına zarar vermekle ilgili bir kastımın olduğu düşünülemez. Benim ne belediye başkanlığı, ne belediye başkan yardımcılığı ne de mafya özentiliğim vardır. Başkalarının böyle bir özentisi var ise onu da bilemem. Tek gayem tüm samimiyetim ve iyi niyetimle, Kastamonu siyasetine olduğundan daha iyi yerlere getirerek, yine Kastamonu’muza gerekli değerin verilmesini sağlamaya çalışmaktır. Kamuoyunun takdirine saygı ile arz ederim.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV