MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, İl Divan Toplantısında konuştu MUHATAPLARIMIZ BİZİ ÜZEN AÇIKLAMALAR YAPIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Teşkilatı tarafından Cumartesi günü akşamı Armoni Park Otel’de İl Divan Toplantısı yapıldı. Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

 MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, İl Divan Toplantısında konuştu  MUHATAPLARIMIZ BİZİ ÜZEN AÇIKLAMALAR YAPIYOR

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Teşkilatı tarafından Cumartesi günü akşamı Armoni Park Otel’de İl Divan Toplantısı yapıldı. Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

“DÜŞTÜKLERİ DURUM ORTADA”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, konuşmasına şöyle başladı: “Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu’da, nüfus oranında Kastamonu’nun yüzde 73,8’ini yönetiyor. Bunu herkesin bilmesini ve anlamasını istiyoruz. Bu anlamda her bir dava arkadaşınızla gurur duyduğumuzu, artık Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kastamonu’da söz sahibi olmasından onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Öncelikle, her şeyimiz olan Milliyetçi Ülkücü hareketin lideri Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sonra hep beraber sağlık diliyoruz, bütün dualarımız kendileriyle… Geçirdiği sağlık probleminden dolayı Türk kamuoyunda yaşananları hep beraber biliyoruz. Bu anlamda, genel başkanımızın rahatsızlığı üzerinden farklı değerlendirmeler yapanların bugün düştükleri durum ortadadır. Dolayısıyla Cenab-ı Allah sağlık versin. Kendilerini üç gün önce görme imkanımız oldu. Sağlığı da gayet yerinde. İnşallah uzun yıllar Türk milletine hizmet anlamında genel başkanımız devam edecektir. Genel başkanımızın sağlığı üzerinden yapılan spekülasyonlarda Türkiye’de neler yaşandığını her birimiz gördük.

“CUMHUR İTTİFAKI ÜZERİNDEN HİÇBİR SPEKÜLASYONA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Son yıllarda Sayın Genel Başkanımız beka sorunu var dediği zaman buna farklı anlamlar yükleyenler oldu. Ama geldiğimiz noktada her konuda olduğu gibi bu konuda da Türk Milleti Milliyetçi Ülkücü hareketin lideri ne kadar haklı olduğunu ayan beyan ortaya koymuştur. Dolayısıyla Cumhur İttifakı üzerinden hiçbir spekülasyona boyun eğmeyeceğiz. Biz Milliyetçi Ülkücü hareketin liderinin talimatları doğrultusunda Cumhur İttifakının her zerresine uyuyoruz ve uymaya da devam edeceğiz. Bu anlamda, kendi bulunduğumuz ilde ve ilçelerde şartlar ne olursa olsun biz Milliyetçi Ülkücü hareketin liderinin talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz. Muhataplarımız buna uysun veya uymasın… Biz her şart altında liderimizin verdiği talimatla Cumhur İttifakının her zerresine ama her zerresine uyacağız. Mücadelemiz bu noktada olacak.

“KOCAMAN BELEDİYELER ALDIK”

Kalesine kurban olduğum Kastamonu, kulesine kurban olduğum Kastamonu, evliyalarına kurban olduğum Kastamonu, embiyalarına kurban olduğum Kastamonu dedik. Biz seni çok özledik, dön bize Kastamonu dedik. Buradaki güzelliği görünce, Kastamonu bize öyle bir döndü ki, işte yüzde 73,8… Kastamonu halkına hiç ayırmadan, AKP’lisine, CHP’lisine, MHP’lisine tüm Kastamonululara teşekkür ediyoruz. Burada 80 belediye meclisi üyesi, 14 il genel meclisi üyesi arkadaşımız var. Kocaman belediyeler aldık, 7 tane belediye başkanımız var.”

“KASTAMONU BİZİM BAMTELİMİZ”

“Belediye başkanlarımız en ağır yükü çeken onlar” diyerek konuşmasını sürdüren Aydın, “Ellerinde aldıkları belediyelerin ne halde olduğunu görüyorlar. Allah’a şükür bugüne kadar belediye başkanlarımız canhıraş bir güçle, yönetilebilir bir belediye olması için büyük mücadele verdiler. Toplumun biraz daha rahatlayacağı yıl 2020’dir. Omzumuzdaki yükün farkındayız. Belediye Başkanlarımız, İGM Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz her biri mücadele veriyor. Bu işlerin mimari teşkilat anlamında, ilçe başkanlarıdır. Yorulan ilçe başkanlarımızla görev değişikliği yaptık, her birine çok teşekkür ediyorum. Kapalı ilçe teşkilatımız yok. Gittiğiniz her ilçede, bir bardak çayı içebilme imkanınız var. İlçe başkanlarına söyledim. 85 bin oyun hakkını vermek zorundayız. Kastamonu insanı bize güvendi. Bize güvenen insanları bizim mahcup etme gibi durumumuz olamaz.

“MUHATAPLARIMIZ ZAMAN ZAMAN, BİZİ ÜZEN AÇIKLAMALAR YAPIYOR”

Tabi, sıkıntılar var. Aslında biz kamuoyunda çok olmak istemiyoruz, biz icraatlarımızla olmak istiyoruz. Lüzumsuz yere diğer muhataplarımız zaman zaman, bizi üzen açıklamalar yapıyor. Cevap ver bir dert, verme iki dert. Lisan-ı üslupla cevap veriyoruz. Bazen diyorlar basın huzurunda konuşma, normal konuşuyoruz dinlemiyorsunuz. Kendimizi normal ifade etmeye çalışınca hadiseyi farklı noktalara götürüyorsunuz. Diyoruz ki; Kastamonu bizim bamtelimiz. 31 Mart’ta siyaset bitti. Demokrasinin güzelliği bu. Kim kazandıysa, kim belediye başkanı olduysa oldu. Biz milletimizin ne dediğine bakacağız, biz ayırmıyoruz. Belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çalışanlarla ilgili başka muhataplarınızın yaptığı hiçbir işe düşmediler bundan sonra da düşmeyecekler. Söylediklerimden kim ne anlıyorsa anlasın. Kastamonu’daki atıl yapılarla ilgili basın toplantısı düzenledik. Bunun ilgilileri özellikle MİEM’den bahsediyorum, hemen harekete geçtiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı olayı sahiplendi. Yıllardır duran yazık olan MİEM yılbaşı itibariyle faaliyete geçecek. 30 Milyon TL aktarılmış, sonra 16 Milyon TL daha aktarılacak. Bunun için emek veren kim varsa teşekkür ediyorum. AK Parti İl Başkanıysa ona teşekkür ediyorum, AK Parti’nin Milletvekilleriyse onlara teşekkür ediyorum. Bu eleştiri değil ki. KESOB’un yeriyle ilgili Kastamonu Belediye’miz atıl olan yeri faaliyete geçirecek. Hastane dedik, afilasyon süreci diyoruz. Rektör bey, bu konuda sağlıklı adımlar atıyor.  Hastane yönetimiyle ilgili bir takım şeyleri paylaşmaya devam edeceğim. Devletim çok güzel bir tesis yapmış, devletimizden Allah razı olsun.

“YAZIK DEĞİL Mİ KASTAMONULULARA?”

Sadece uyardım. Sonra AK Parti İl Başkanı ‘Yok yatırım şöyle, yok yatırım böyle’ diyor. Ben yatırıma bir şey demiyorum ki, Doğan bey. Ben sadece oranın iyi yönetilmediğini söylüyorum. Benim kişisel bir şeyimde yok. Karabük’e sağlık raporu almaya gittim. Kastamonu’nun yarısı orada. Niye? Sonuç alamıyorlar buradan. Yazık değil mi Kastamonululara? Biz hastane deyince niye zıplıyorsunuz? Gidin görün Karabük’ü. Kastamonu’nun yarısı orada, tedavi olmak için. Aynı Kastamonu’da geziyor gibisiniz. Bunu söyleyince niye farklı yöne çekiyorsunuz? Bunu düzeltin. Bu imkan elinizde. Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi olsun. Tıp Fakültesi beraber bir çalışma yapıyor zaten. Buna destek verin. Elimizden gelen bir şey varsa, bizde gelelim. Öne düşün siz, bizde arkanızdan yürüyelim. Kötü bir şey söylemiyoruz ki. Bu eksiklikleri söylemeye devam edeceğiz.

“BİZİM BELEDİYEYE UĞRAMIYORLAR”

Milletvekilleri ilçeleri ziyaret ediyor. Kaymakamı ziyaret ediyor, kendi ilçe başkanını ziyaret ediyor, bizim belediyeye uğramıyorlar. Uğrayın ne olur ki? Belediye başkanımız size bir çay, kahve ısmarlasın. Biz Cumhur İttifakıyız. CHP Milletvekili de, buyursun gelsin belediyelerimize. Ben ilçe ziyaretlerine başlayacağım. O zaman ben ziyaret ederim. Ne var bunda? Fakat gelmemeleri bizi özellikle üzüyor” ifadelerini kullandı.

“ADAMIN GÖNLÜ YOK, ZORLA NİYE YAPIYORSUNUZ?”

Kastamonu’nun özel bir durumu olduğunu söyleyen Aydın, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Turizm konusunda yapılması gereken işleri yapmaya gayret ediyoruz. Kastamonu’nun çıkışı turizmde. 80’li yıllarda DMKİ, Safranbolu’ya ve Kastamonu’ya teklifte bulunmuşlar. Dünya Mirası olmayı Safranbolu kabul etmiş, Kastamonu kabul etmemiş. Safranbolu’ya bu ay itibariyle bir milyon 400 bin turist gelmiş. Bizde 900 konak var. Tarihsel önemi büyük konaklarımız var. Belediyemiz bu kentsel dönüşümü gerçekleştirebilirlerse, o tarihsel alanı boşaltabilirsek, Kastamonu’ya yapılmış en büyük işi yapmış oluruz. Projeler devam ediyor. Belediye Başkanımız ve ekibi bu işi başaracak. Ona inanıyoruz. Şu sendika konusunda birbirimizi zorlamayalım. Vatandaş neye üye olacaksa, olsun. Bu belediyelerde de oluyor. Biz kendi belediyelerimizde zorlamadık. Diğer belediyelerde zorla sendikadan istifa ettirip, kendi sendikasına üye ediyorlar. Adamın gönlü yok, zorla niye yapıyorsunuz? Bu işe yaramaz ki. Bu konuda hakikaten vazgeçelim. Birbirimizi, arkadaşlarımızı, çalışanlarımızı üzmeyelim. İl Genel Meclisi üyelerimiz büyük mücadele veriyorlar. Muhtarlarımızı çok önemsiyorum. Tüm muhtarlarımızla bir araya gelmeyi planlıyorum. Muhtarlarımız çok değerli bizim için. Muhtarlarımızı asla boş bırakmayacağız. Sorunlarıyla ilgilenin. İlçe teşkilatlarımızda bu açıdan önemli. İlçe başkanlıkları kapalı olmayacak. Vatandaş kime derdine anlatacak? Kapalı ilçe teşkilatı görmek istemiyoruz. İlçe teşkilatları en önemsediğimiz nokta.”

“TAVRIMIZ DEVAM EDİYOR, EDECEK”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, KAS-DER teşkilatı hakkında da konuşarak, “KAS-DER’in şubeleriyle bir sorumuz yok. Benim söylediklerim o arkadaş ile ilgiliydi. O arkadaş gitsin, Canan Kaftancıoğlu ile ne yapıyorsa yapsın. Bizi ilgilendirmiyor. Onun ötesinde KAS-DER’in her mensubuna ben saygılıyım. Başka yöne çekmeye çalışıyorlar. KAS-DER’in şubeleriyle, diğer mensuplarıyla da MHP olarak da, Yüksel Aydın olarak da sorunumuz yok. Biz oranın siyasetten uzak olmasını istiyoruz. Bana ne kadar yakınsa, CHP’ye o kadar yakın olsun, AK Parti’ye o kadar yakın olsun. STK’ların özelliği bu zaten. Dolayısıyla siyasileşmesi noktasında eleştirilerimizi ortaya koyduk, tavrımızı ortaya koyduk. Tavrımızı devam ettiriyoruz. Değerlendirme İstanbul’daki KAS-DER üyelerinin. Biz görüşlerimizi MHP olarak söyledik. O açılışa bir tane belediye başkanımız katılmadı. O vatandaşın kestiği kurdeleye bir tane MHP’linin eli değmedi, değmeyecek. Genel Merkez düzeyinde gitmesi gereken yöneticimiz gitmedi. Bu konudaki tavrımız devam ediyor, edecek” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER