banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın EMANETİ GERİ ALACAĞIZ

31 Mart’ta yapılacak genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin adaylarını tanıtan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Kastamonu’nun manevi mimarlarının miraslarından yola çıkarak Kastamonu’daki yönetim anlayışlarını belirleyeceklerini belirtti.

01 Aralık 2018 Cumartesi 10:37
MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın  EMANETİ GERİ ALACAĞIZ
 

31 Mart’ta yapılacak genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin adaylarını tanıtan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Kastamonu’nun manevi mimarlarının miraslarından yola çıkarak Kastamonu’daki yönetim anlayışlarını belirleyeceklerini belirtti.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, teşkilatı, Belediye Başkanları, İGM üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Adayı Galip Vidinoğlu ile Kurşunlu Han’da yapılan toplantı ile MHP’nin adayları tanıtıldı.

“BEDELİ MAHŞERE KALMAYACAK”

“Milliyetçi Harekete zerre kadar hizmet eden bunun karşılığını mutlaka alacaktır” diyerek konuşmasına başlayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bunun karşılığı ölçülemeyecek kadar büyüktür. Kim ki bilerek, isteyerek, ülkücü harekete ihanet ediyorsa, bunun bedeli de mahşere kalmayacaktır. Çünkü yarım asırlık bir parti olduk. Öyle şeyler yaşadık ki, milliyetçi hareketin üzerinden o hain eller hiç eksik olmadı. ‘Eğer Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırılar bitmişse, bilin ki Türkiye Cumhuriyeti elden gitmiştir’ diyen bir liderimiz var. Hassasiyeti bu. 24 milyon karelik bir cihan imparatorluğundan kaybede kaybede geldiğimiz nokta, 786 bin kilometrekare. Türkiye Cumhuriyeti’ne dünya durdukça, saldırılar devam edecek. Bunu bilen, bunu projeksiyonuna koyan, bunu gelecek yüzyıl inşasına hedef olarak yerleştiren, Milliyetçi Hareket Partisi’nin lideri sayın Genel Başkanımız süreçleri çok iyi takip ederek, çok iyi anlatarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceği adına, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in fedakarlıklarını bizlere, toplumlara anlatmaya çalışıyor.

“BİZ VAZGEÇMEYİZ DAVAMIZDAN”

Anlamakta bazen zorlanıyoruz. Bazen kendi içimizde bile, birilerin bize yakıştırmadıklarını, kendimize yakıştırıyoruz. Peygamber Efendimiz; ‘Bir elime güneşi, bir elime ayı da verseniz ben vazgeçmem davamdan’ diyor. Biz vazgeçmeyiz davamızdan. Bu şiarla, bu bakış açımızla Kastamonu’muzu algılamalıyız. Biz süreci yönetirken, geçmişten bugüne, inanç değerlerimiz üzerine, inandığımız değerler üzerine, örfümüz, adetimiz üzerine hep süreçleri yönetmeye gayret ettik. Öyle zamanlar oldu ki, toplumda yaşanan keşmekeşlik, maalesef bize de olumsuz bir şekilde yansıdı. Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu’da büyük başarılara imza attı. Bu toprağın çocuğu olmanın getirdiği şerefle ben İstanbul’da siyaset yapma imkanı buldum. Kastamonu bütün Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin kalesi olarak biliniyor. Emaneten teslim ettiğimiz belediyeyi bu süreç içerisinde mutlaka geri alacağız. Çünkü kimliksizleşen bir Kastamonu ile karşı karşıyayız. Tarihi kimliğini, tarihi dokusunu makyajlayarak, aslından uzaklaştırmak isteyen bir yönetim şekliyle karşı karşıyayız.

“RAYDAN ÇIKAN TRENİ 1 NİSAN GÜNÜ YOLA SOKACAĞIZ”

Kastamonu dışarıdan Evliyalar Şehri olarak bilinir ki, öyledir. Fakat manevi kimliğini de bertaraf eden bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. Biz bunları yeniden ihdas etmek için Kastamonu’ya talibiz. Emaneti geri alacağız. Manevi yapısını, mistik yapısını korumak, kollamak için geri alacağız. Kültürel kimliğini korumak, kollamak için geri alacağız. Biz Kastamonu’yu geri alacağız. 3-5 tane para babasının menfaat çatışmalarına kurban edilecek bir şehir değildir, Kastamonu. Bunlar Kastamonu’yu sevmiyor. Kastamonu’yu sevenin bunu yapması mümkün değil. Hayretle izliyoruz. Herkes her şeyi biliyor. Kastamonu’yu böyle tanıtamazsınız, yönetmezsiniz, taşıyamazsınız, olmaz böyle bir şey. Kastamonu bunu hak etmiyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışını mutlaka Kastamonu’da ihdas edeceğiz. Halimizi görüyorsunuz. Kuzeykent’teki nedir? İmar rantına dayalı belediyecilik yapmayacağız. Geldiğimiz gün kökünü kazıyıp, atacağız. Kastamonu’ya yakışmıyor bu. Biz bunu taşıyamayız. Biz talana dayalı bir anlayışla belediyecilik yapmadık. Heybemiz dolu, ona göre. Biz Kastamonu’ya hizmet ediyoruz. Kastamonu’ya hizmet edeceğiz. Kastamonu’nun manevi mimarlarını miraslarından yola çıkarak Kastamonu’daki yönetim anlayışımızı belirleyeceğiz. Raydan çıkan treni 1 Nisan günü yola sokacağız. Tren raydan çıktı nasıl devrilecek, kimler telef olarak kestiremiyoruz. Koordinasyon merkezlerimizle uyumluyuz. Kastamonu ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Süreç başladığı andan itibaren aday tanıtım toplantısı yapacağız. Projeler, belediyecilik baz alınarak anlaşılır bir toplantı yapacağız. Merkezle beraber 5 adayımız netleşti. Alanında uzman arkadaşlarımız adaydır.”

“BOZKURT’TA BOZKURT EKEŞ, İNEBOLU’DA ENGİN UZUNER,  AĞLI’DA ŞAHİN ÇOLAK İLE DEVAM”

Bozkurt’ta Bozkurt Ekeş ile devam edeceklerini açıklayan Aydın, “İnebolu’muzu 2 dönemdir yöneten Engin Uzuner ile sürecek. Buram buram ülkücülük kokan Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak’la devam edecek. Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu’dur. Kastamonu Belediye Başkan Adayımız, memleketimizde 20 yıllık operatör olan, bir dönem başhekimliği yapmış sonrasında özel hastanede çalışmış, günde 300 hastaya bakan 10 bine yakın cerrahi operasyonu yapan emekli göz doktoru Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’dur. Siyasette önemli olan insana değmektir. Cenab-ı Allah dünyadaki iyilikleri, kötülükleri görmek için bizlere tahayyül etme yeteneği vermiş. Vidinlioğlu, görmemizi sağlayan arkadaşım, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu, TUS’u birincilikle kazanmış, hayatı başarılarla dolu. Duruşuyla, tavrıyla, edebiyle, yaşantısıyla ülkücü Türk milletçisi ve dava arkadaşımız Op. Dr. Galip Vidinlioğlu Kastamonu adayıdır. Dinamik bir kadro oluşturduk. 7/ 24 uyumayacak, mahalle mahalle, köy köy dolaşacak kadromuz var. Biz belediyeyi alacağız. 2 sıfırla başlayacağız, 3 olacağız. Sıfır hata ile yola çıkacağız. Hata yapmadan yolumuza devam edeceğiz. Kadın Kolları Başkanımızı atadık. Kadın olmayan yerde sıkıntı vardır. Tüm imkanları ve tüm arkadaşlarımızı seferber edeceğiz. Kastamonu’yu alacağız cümlesini devamlı kullanacağız. Manevi şehri manevi iklimle milliyetçi, ülkücü hareketin lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beye, Kastamonu ve 10’dan fazla ilçeyi 31 Mart gecesi teslim edeceğiz. Nerede olursa olsun her şeye hazırım. Dava arkadaşımızı, büyüğümüzün kırgın olan bir arkadaşımızın elini öpmezsem namerttim” ifadelerini kullandı.

Program Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli’de yapılan dua ve kurban kesimi ile sona erdi. Partililer Mehmet Feyzi Efendi’nin kabri başında da dua etti.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV