MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın DEDİKODU KAZANI KAYNIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün Canoğlu Cafe & Resturant’ta Kastamonu gündemine dair açıklamalarda bulundu. Ağır eleştirilerde bulunan Aydın, tek derdinin Kastamonu olduğunu vurguladı.

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın DEDİKODU KAZANI KAYNIYOR

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün Canoğlu Cafe & Resturant’ta Kastamonu gündemine dair açıklamalarda bulundu. Ağır eleştirilerde bulunan Aydın, tek derdinin Kastamonu olduğunu vurguladı.

“KASTAMONU HALKINA BORCUMUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK”

19 Kasım 2018 günü MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından İl Başkanlığına atandığını ifade eden Aydın, “Bugün itibariyle de tam bir yol oldu. 19 Kasım çok önemli bir güne de denk geliyor, milli mücadelemizin onurlu sesi Kastamonu’dan yayıldı. 19 Kasım İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un bütün dünyaya seslendiği yer Kastamonu, o günde bu güne tekabül ediyor. Onun için bugünün ayrı bir yeri daha ortaya çıkmış oluyor. Mehmet Akif Ersoy’u da bu vesile ile rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Kastamonu’nun röntgenini biliyorduk da biz tekrar çektik. Ne yapmamız gerektiğini adaylarımızla, yöneticilerimizle ve tüm dava arkadaşlarımızla ortaya koyduk ve 31 Mart için kolları sıvadık. Aday belirleme süreci, aday adaylarının şekillenmesi bu anlamda ciddi bir süreç yaşadık ve Kastamonu’nun her bir köşesine, en ücra köyünden en merkezdeki her yerine ulaşabilmenin yollarını aradık. Ulaşabilecek vasıtaları bulduk. Bütün dava arkadaşlarımızla beraber tabiri caizse her köşeye, her noktaya ulaşmaya gayret ettik. Kastamonu’ya, Kastamonu halkına borcumuz olduğunu düşündük ve bu borç hiç bitmeyecek. Çünkü kurtuluş mücadelesinin en büyük nüvesi Kastamonu’dur, Kastamonu’ya biz böyle bakıyoruz. Dolayısıyla siyasi çalışmalarımızı beklentiye dayalı değil bir borcun yerine getirilmesi olarak baktık.

“MİLLETİMİZ MERKEZDE YÜZDE 50 OY VERDİ”

31 Mart seçimlerini hepimiz biliyoruz, merkezde yüzde 50 gibi bir oyu verdi milletimiz, böyle bir teveccüh gördük. Kastamonu’da iki kişiden birinin oyunu almayı başardık. 15 günde nelerin nasıl olacağını nasıl geliştiğini tahmin edebiliyorduk. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi oransal olarak nüfus üzerinde bakarsak yüzde 70’in üzerinde Kastamonu’yu biz yönetiyoruz. Omuzumuzdaki yükün ağırlığını da bu anlamıyla ifade ediyorum. Şimdi bir yılı nasıl değerlendirelim, nasıl ifade edelim, hangi gününü ve dakikasını anlatalım, yani tabiri caizse bir roman olur. Çünkü yaşananlar var, perde arkası var, yapılanlar var, önümüze konulan sekteler var, kalleşlikler var, var oğlu var, bunlara girmiyoruz.  

“31 MART’TA SİYASET BİTMİŞTİR”

Kastamonu’da 31 Mart itibariyle siyaset ideolojik anlamda bitmiştir. Toplumun bütününü kucaklayarak, toplumun bütününe hizmet ederek, hep söyledim ayırmadan kayırmadan hizmetlerimizi yapacağız, öylede yapıyoruz. Her şeyimiz açık, her şeyimiz berrak, hiç kapalı kapılar ardında siyaset yapmayacağımızı, kapalı kapılar ardında belediyecilik yapmayacağımızı ifade etmiştik. Hatta demiştik ki biz Allah’tan hakikaten korkuyoruz. Siyasette hata yapmadan biz de insanız hata yapabiliriz ama bilerek hata yapmayacağız ve yapmıyoruz.

“BİZİM GECEMİZ DE GÜNDÜZÜMÜZ DE KASTAMONU’DUR”

Şehir için olumsuz olan noktalarda muhalefetimizi yapıyoruz. Dolayısıyla bu anlamıyla Kastamonu’nun yönetiminde yüzde 70’lik oran, bizim sorumluluğumuzu kat ve kat arttırıyor. Görevlerimizi yapmaya gayret ediyoruz. Kastamonu için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın bir sözü vardır, ‘Benim gecem de gündüzüm de Türkiye’dir’ der. Bizim gecemiz de gündüzümüz de Türkiye’dir ama yerel anlamda gecemiz de gündüzümüz de Kastamonu’dur. Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, hiçbir sınıfsal ayrım gözetmeksizin, devletin verdiği yetkiler doğrultusunda belediyeciliğimizi yapmaya gayret ediyoruz. Eksiklerimiz tabiî ki vardır ama hızla eksikliklerimizi gidermeye gayret ediyoruz. 14 il genel meclisi üyemiz var, ciddi gayret sarf ediyorlar. Köylerimizle ilişkili olarak her talebe cevap vermeye gayret ediyoruz. Zorlandığımız zamanlar da oluyor. Hem belediyede, hem il genel meclisinde, hem ilçelerde bazen zorlanıyoruz. Ama bunu bir engel olarak görmüyoruz. Bir şekilde çözüm üretip, vatandaşa hizmeti götürmeye gayret ediyoruz” dedi.

“DEDİKODU KAZANI KAYNATIYORLAR”

Eksik görülen yerlerde görev değişikliği yaptıklarını ifade eden Yüksel Aydın şöyle devam etti; “Ülkü Ocaklarında bir değişim yaşandı. Yeni Ülkü Ocakları Başkanımız Haluk Yakar beye de başarılar diliyorum. İnşallah Kastamonu’da gençlerimiz üzerinde eğitim anlamında çok büyük katkısı olacak. Eski Ülkü Ocakları Başkanımıza da hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bunun gururunu hep beraber yaşıyoruz. Bir mücadelenin sonucu oluştu. Dedikodu kazanını da hep kaynatıyorlar. Bunun altını çizmek istiyorum. Ben her gün Galip hocayla kavga ediyoruz, o gidiyor ben geliyorum, istifa ediyor, bunların hepsi yalan. Galip hoca bizim Belediye Başkanımız. Böyle bir şey mümkün olamaz. Benim 30 yıllık arkadaşım. Kavga ediyormuşuz, aramızda mesafe varmış gibi birçok dedikodu var. Merkez İlçe ile de sıkıntılarımız varmış, merkez ilçeyi ben atadım. Emre kardeşimizi biz atadık. Hiçbir şey kalmadı, her şey bitti böyle konuşuyorlar.

“NİYE KABUL ETMİYORSUNUZ?”

Belediyeleri kaybettiniz biz kazandık, bunu niye kabul etmiyorsunuz? Milliyetçi Hareket Partisi, Kastamonu Belediyesi’ni aldı. Hem de yüzde 50 oyla eze eze aldı. Taşköprü’yü, Tosya’yı, İhsangazi’yi, Seydiler’i, Ağlı’yı, Çatalzeytin’i aldı. Bunu hazmedin, biz aldık. Demokrasi böyle bir şey, Bozkurt’u kaybettik, Devrekani’yi, İnebolu’yu kaybettik. Vatandaşın takdiri diyoruz. Teşkilatta sorun yok, size buradan ekmek çıkmaz. Kastamonu’nun yüzde 70’ini biz yönetiyoruz, bunu herkes hazmedecek. Ayırmadan, kul hakkı yemeden yöneteceğiz. Kul hakkı yemeyeceğiz dedik. Devletin malına el sürmeyeceğiz dedik. Sıkıyorsa bir sürsün bakalım. Bunlar zorunuza gidiyorsa, gitsin. Devletin malına el sürdürmeye çalışıyorsanız, sürmeyeceğiz. Teşkilatımızın hiçbir birimiyle, hiçbir arkadaşımızla, ne belediye başkanlarıyla, ne de belediye meclis üyeleriyle hiçbir sıkıntımız yoktur. Biz bir aileyiz, aile olarak da devam edeceğiz. Biz aile olarak siyaset sürdürüyoruz. Gerçek bu. Biz bir hesaba dayalı siyaset yapmadık. Yapmadığımız için bu sonuçları aldık. Birlik ve beraberliği tesis ettiğimiz için bu sonucu aldık. Bu sonuç öyle kolay gelmedi. 48 bin olan İl Genel Meclis oyunu 85 bine çıkarmak, kolay bir şey değil. Üzerine 40 bin ekliyorsunuz. Merkez belediyeyi yüzde 50 ile kazanıyorsunuz. Bunlar akşamdan sabaha olan işler değil.”

“KASTAMONU’DA YEREL VE MİLLİ ARKADAŞLARLA SİYASET YAPIN”

“Kastamonu’daki Cumhuriyet Halk Partililere sesleniyorum” diyen Aydın, “Yerel ve milli arkadaşlarla Kastamonu’da siyaset yapın. Yerli olsun yerli. Yok mu Kastamonu’da yerli il başkanı? Yok mu Kastamonu’da yerli milletvekili adayı? Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerli olanlarıyla, milli olanlarıyla hiçbir problemimiz yok. Fakat o tepedeki zihniyeti buraya taşıma gayreti içinde olanlarla sonuna kadar problemimiz var. Yani terör örgütünün alt ağzı olanlarla, Türkiye’nin milli meselelerinde devletin yanında olmayanlarla meselemiz var. Kongre sürecine girdiler, inşallah yerli bir il başkanı bulurlar da önümüzdeki dönemde yerli bir milletvekili adayı bulurlar. Aslında avuçlarını yalarlar da. Geçtiğimiz dönemde MHP 2002 seçimlerinde barajı aşamadığından milletvekili çıkardılar, yoksa bunların milletvekili çıkarma gibi bir şansları yok. Bazen meşhur olmak için bize bazı şeyler söylüyorlar” diye konuştu.

“HAKİKATEN TAKDİR ETMEK LAZIM”

Yüksel Aydın, atıl binalardan söz etti. Aydın, “MİEM demiştik, hastane demiştik, KESOB’un binasını söylemiştik. Söylemek lazımmış demek ki. MİEM şu an itibariyle ihale noktasına geldi. Para çıktı 30 milyon TL. 16 milyon TL sonra bir daha çıkmış. Yetkililerden aldığımız bilgi bu. Yani atıl olan MİEM yılbaşı itibariyle ihalesi yapılıp, Milli Takımlar Kamp Merkezi olarak hayata geçecek. Ben öncelikle Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne teşekkür ediyorum. Başarılı bir il müdürü var. Hakikaten takdir etmek lazım. Biz işini doğru yapan bürokrata teşekkür ediyoruz. Dolayısıyla hem Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne hem de AK Parti yetkililerine de teşekkür ediyorum. Kastamonu Üniversitesi Rektörü’ne de teşekkür ediyorum. Öbürü gibi oraya çökmedi. Kastamonu’yu yok sayan bir rektör vardı. Sağ olsun Tıp Fakültesinde afiliasyon süreci başladı. Rektöre de çok teşekkür ediyorum. KESOB’un atıl binası için belediyemizle bir protokol yapıldı. Bütün kurslar Halk Eğitim Merkezi marifetiyle orada yapılacak. O bina atıl durumdan kurtulmuş olacak. Biz siyaset yaparken, ortada duran yanlışları ifade ederek, kamuoyunun duymasını istiyoruz. En azından 3-4 noktada ilgililer, iktidar bu işe ilgi gösterdi ve sonuçlarını alıyoruz. Sonuçlarını aldığımızı görmekten de hakikaten mutlu oluyoruz.

“BİZ SAĞLIK HİZMETİNDE GERİDE KALDIK”

Hastaneden her gün bir fotoğraf, her gün bir fotoğraf… Bu hastane başhekimi ne iş yapar, anlamakta zorlanıyorum. Bu kaçıncı? Bu kardeş ne iş yapar? Sayın başhekim yapamıyorsan zorlama kendini. Senden şikayet gırla gidiyor. Uzman doktor eksikliği var zaten hastanede. Afiliasyon süreci mi seni rehavete sokuyor? Hastanede başhekimin profesör olması lazım. Öyle ise bırak git. Zorlama kendini. Devletin başhekimi biter mi? Becerikli bir arkadaş gelsin, süreci yönetsin. Hastane sorununun mutlaka çözülmesi lazım. Hastane çok önemli. Çünkü biz sağlık hizmetinde geride kaldık. Durmadan sevk. Muhteşem bir tesis var, hastane var. Böyle bir tesis yapılmış ama beceriksiz yöneticilerin elinde duruyor. İnşallah rektör beyin gayretleri ile afiliasyon süreci gerçekleşir araştırma hastanesine döner, Kastamonu insanı sağlık sektöründeki sıkıntıdan kurtulur.

“ÜÇ TANE KAZIĞI ÇAKMIŞLAR ŞEHRİN KALBİNE”

Geçen İl Özel İdaresi’ni ziyarete gittim. Oradan görünüyor. Sunta Kavşağı’ndan başlayarak, orada bizim meclis üyemiz Ferdi Kargılı’nın yaptığı bina bir, Nihat Altın’ın yaptığı bina, Kastamall denen rezillik üç. Üç tane kazığı çakmışlar şehrin kalbine. Elimde imkan olsa bugün 3’ünü de yıkarım. Böyle bir şey olmaz. Kastamall’ı yapıyorsun da, altyapı yetmeyecek. O kavşak yetmeyecek. Hiçbir şey yetmeyecek. Burayı verenlerin, bunlara ruhsat verenlerin yatacak yeri yok.

“SİZİ TARİHE GÖMMEK BU DEVLETİN GÖREVİ”

FETÖ bu ara kanlandı Kastamonu’da da. Geçmişten alınıp, bırakılanlara bir bakın. Nasıl geziyorlar fellik, fellik. Sizi tarihe gömmek bu devletin görevi. Bu devlete siz ihanet ettiniz. Bu devletin evlatlarına siz uçaklarla saldırdınız. Bu devletin evlatlarını kendi savaş uçaklarıyla vurdunuz. Sizi tanıyoruz. Bunu bilin. Ne kadar fellik fellik gezseniz de, devletin savcısı da tanıyor sizi, devletin emniyet müdürü de tanıyor, devletin valisi de tanıyor. Kastamonu’da tanıyor. Kendinize dikkat edin. Devlette, millette sizi affetmeyecek. Öyle piyasada salına salına gezmeyin. Devlet hukuk anlamında size cezanızı verecektir” ifadelerini kullandı.

“İSTİFA ETTİYSENİZ ÇIKIN AÇIKÇA SÖYLEYİN”

Organize Sanayi Bölgesi’nde istifa söylentileri hakkında da açıklama yapan Aydın,  “Organize Sanayi, adı organize. Orada bir organize işler var. Geçen 10 gün önce istifa edildi. Gazetelere düştü, sonra yok istifa etmedim oldu. İstifa furyası devam ediyor. İstifa ettiysen, ettin. Organize Sanayi Kastamonu için önemli. Sanayimiz bizim orada. Siz orada boncuk mu oynuyorsunuz? Ne yapıyorsunuz? Yok istifa ettim, yok istifa edeceğim yerine şu gelecek. Öyle bir dünya yok. Orası sizin babanızın çiftliği mi? Ne yapacaksanız, kamuoyu önünde yapın. Arkadaşlar ne yaptıklarının, hangi kurumun başında olduklarının farkında değil. Oraları çocuk oyuncağı zannediyorlar. İstifa ettiyseniz de çıkın millete açıkça söyleyin. Nedenlerini de söyleyin.

“MASLAK’TA BEYEFENDİLERİN NE YAPTIĞINI BİLMİYORUZ”

Maslak, bir noktaya geliyor. Kendiniz çalacaksınız, kendiniz oynayacaksınız... Kamulaştırmayı belediye yapıyor. Belediye müdahil oldu, bundan sonra da olacak. Beyefendilerin ne yaptığını bilmiyoruz. Seçim sürecinde söylediğimiz gibi o işte devam ediyor. Hentbol takımımız var. Ciddi bir kaydeder bir başarı var. Adalet Komisyonu Başkanımız bu işi seviyor ve her maça gidiyor. Hakkı ağabeyden bir ricamız var. Spor servislerini arayabilir. Bu başarıyı herkesin görmesinin sağlanması lazım. Belediyede hem maddi, hem de manevi olarak emek veriyor. Kamuoyunda öne çıkması için, çalışma yapılması gerekir.

“KASTAMONUSPOR BİZİM İÇİN ORTAK DEĞER”

Kastamonuspor tahmin etmediğimiz şekilde iyi gidiyor. Kastamonuspor’un yükü çok ağır. Öyle böyle değil. Belediyemiz elinden geldiği ölçüde destek veriyor. Cengiz Aygün, tekvandosu, judo ve tüm spor dallarına yardım ediyor. Kendisi teşekkürü hak ediyor. Bizim bir sürü iş adamımız var. Para vermek zor iş, herkes para vermez. Kastamonuspor’da onun sayesinde ayakta duruyor. Kastamonuspor bizim için ortak değer. Geçmişte ise paravan olarak kullanmış. Onun için kızılıyor, ancak şimdi takıma yardım edilebilir. Geçmişteki yaşanan şeylerde neden takıma müdahale etmediniz. Verirken veriyorsunuz, bize gelince sızlanıyorsunuz. Bizim bir talebimiz de yok. Takım ayakta dursun. Öyle, böyle yürüyor. Bir iş adamı çıkıyor, 5 milyon TL’yi harcıyor. Hiçte bir şey beklemeden. Bize hep Cenab-ı Allah yardım ediyor. Başka da bir şey beklemiyoruz” dedi.

“KAS-DER BİZİM NEZDİMİZDE YOK HÜKMÜNDEDİR”

Kastamonu’nun Dünya Kültür Mirası’na girmesi gerektiğini ifade eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, şunları belirtti: “Turizm şehri diyoruz. 1980’li yıllarda Dünya Kültür Mirası’nı Safranbolu kabul etmiş. Kastamonu ne hikmetse kabul etmemiş. Safranbolu’nun önde olmasının sebeplerinden birisi bu. Bunun üyeleriyle mutlaka irtibata geçirilmelidir. Konakları daha önceden hep derneklere vermişler. Ancak verilen yerler hep işlevselliğini yitirmiş.  Buraları turizme kazandırmak gerekiyor. Belediyemiz inşallah bu anlamda bir çalışma yapar da o konakları geri kazandırır. KAS-DER benim için önemli. KAS-DER bizim nezdimizde yok hükmündedir. Siyasallaşmıştır. Geçmişte de oldu bunlar. Cem Uzan Genç Parti’yi kurmuştu, ben o zaman İstanbul’daydım. KAS-DER, Genel Başkanı tüm Kastamonuluların Cem Uzan’ın yanında olduğuna dair sayfa sayfa gazetelere demeç verdi. Zaman zaman Kastamonuluları peşkeş çekiyorlar. Şu an ki yönetim başkan, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na açılış kurdelesine el sürdürüyor, o gün onun bittiği gündür. Bizim için KAS-DER bitmiştir. Bundan sonra Kastamonu Günleri, burada yapılacaktır. Biz niye gideceğiz? Oradaki Kastamonulular gelsin, bir şeyler bıraksın. Parasını biz verelim, malzemesini biz verelim, abiler orada film fırıldak yapsınlar.

“ÇEK GİT, KASTAMONU’YU SİZ TEMSİL EDEMEZSİNİZ”

CHP’nin eli pis il başkanına kurdele kestirsinler. Sonra gazetelere kırıta kırıta demeç veriyor. Bütün siyasi partilere aynı mesafedeymiş. Hadi oradan Remzi Şen. Bırak git bugün itibariyle. Çek git. Kastamonu’yu siz temsil edemezsiniz. Şehitlerin kanının elinde olduğu bir kadına Kastamonulular Derneği’nin açılışını yaptırırsan, sen Kastamonulu değilsin. İstanbul il başkanının nasıl bir vatandaş olduğunu herkes biliyor. Benim askerimi, benim polisimi şehit edenlerle kırıtanların, onlarla iş tutanların, Kastamonulular Derneği’nin açılışında kurdele kestiriyorsan, sen yok hükmündesin. Bırakıp gideceksin orayı. Adam gibi bir adam gelecek Kastamonuluları temsil edecek.”

“BENİM HİÇBİR PROBLEMİM YOK”

İl Başkanı Aydın, açıklamasını şöyle tamamladı: “Tanıtım noktasında eksiğimiz şu, komplike bir çalışma yapmıyoruz. Belediye ile Valilik mutlaka yeni bir komisyon oluşturmalı. Nasıl tanıtacaksak Kastamonu’yu? Bu adamlarla olmaz. Olmuyor görüyorsunuz. Her gün bir rezilliğe imza atıyorlar. Dolayısıyla iyi bir komisyon oluşturulup, heyetler oluşturulup çalışma yapılmalı. Bunlar oluştuktan sonra ciddi bir sonuçta çıkabilir. Bir turizm heyeti oluşturulmalı. AK Parti İl Başkanı gereksiz görmüş ama öyle değil. Sivil inisiyatifinde dahil edilebilmesi için önemli bence. Yani Kastamonu’da sağlık sorunu devam ediyor. Herkes bizden önde. Bu afiliasyon sürecinin hızlı bir şekilde devam edip, bu anlamda sivil inisiyatifin de dahil olması lazım. Bu anlamda bu vakıf anlamlı hale gelecek. Sivil inisiyatifin dahil olmasından niye rahatsız oluyoruz ki? Çok daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Destekliyorum.

“BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU’DUR”

15 gündür belediyeye gitmedim. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’dur. Ben nasıl belediyeyi yöneteyim? Ben belediyecilikten anlamam. Ben sadece siyasi konularda yardımcı olmaya çalışırım. Teşkilat bu işin tepesindeki isimdir. Belediye Başkanı’nı belirleyen teşkilattır. Meclis üyesini belirleyen teşkilattır. İGM’yi belirleyen teşkilattır. Bu ismi ben yazmışsam, o orada. Dolayısıyla benim hiçbir müdahalem olmaz Galip hocaya. Kendisinden bir yer değişikliği istedim, iki ay imzalamadı. 3 buçuk ay sonra yeri değiştirdi ama istediğimiz yere vermedi. Öyle bir ilişkimiz var bizim. Ben belediyenin işlerine karışmam. Benim işim değil. Anlamam. Benim işim teşkilat. Ben sadece yardım istedikleri zaman yardım ederim. Merkez ilçe başkanı benim kardeşim. Benim hiçbir problemim yok.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER