MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu BİR DEDİKODU SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTULUYOR!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında gençlerin sorularını cevapladı, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu  BİR DEDİKODU SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTULUYOR!
banner72

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında gençlerin sorularını cevapladı, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Üniversite öğrencileri Fatma Aycan Aplak, Samet Sipahioğlu ve Adnan Avcı’nın konuk olarak sordukları soruları yanıtlayan Vidinlioğlu, “Aday olduğum ilk günden bu yana temiz siyaset anlayışını gütmenin taraftarı oldum. İnşallah seçildikten sonra da ‘Temiz Başkan Temiz İş’ sloganının hakkını verecek, kampanyamızı ‘Temiz Belediye’ anlayışıyla sürdüreceğiz” dedi.

“BELEDİYEYİ KİM YÖNETECEK?”

Son günlerde kamuoyunda bir takım söylentiler dolaşmaya başladığını belirten Vidinlioğlu, “Sayın İl Başkanımızın sorduğu sorular cevapsız kalınca, bir önceki Belediye Başkan Adayımız Hayati Hamzaoğlu seçim kampanya süresince hep benimle birlikte olduğu için, Sayın Milletvekilimiz Emin Çınar sürekli kampanyada benim yanımda olduğundan dolayı bu bir dedikodu şeklinde sürekli gündemde tutuluyor. Belediyeyi kim yönetecek? Sürekli bu konu gündemde tutulmaya çalışılıyor. Seçim süresince her zaman sizin istediğiniz gibi cereyan etmiyor. Bir de algı yönetimi var. Bu algı yönetimini oluşturmaya çalışan arkadaşlar ya beni yeterince tanımıyorlar, ya Sayın İl Başkanımızı yeterince tanımıyorlar, ya Sayın Hayati Hamzaoğlu’nu yeterince tanımıyorlar. Hemşehrilerimizden rica ediyorum. Bütün meclis üyesi adaylarımızı tek tek incelesinler. Kontenjan adayımız Sayın Nuray Çolak. O bu tarz bir yönlendirmenin içerisine girebilecek birisi midir? Ya da İlksan Genel Başkanlığı yapmış Mehmet Yurt Hocam. Tek tek hiç birini saymak istemiyorum. Her biri birbirinden kıymetli, toplumumuzun her kesiminde, her sektörden, alanında başarılı, şehrimizi en iyi tanıyan, ekip ruhu ile çalışmaya uygun, sizi dinleyecek, sizi anlayacak ve hızlı çözümler üretecek, Kastamonu aşığı, belediyeciliğin ehli bir ekiple memleketimi yönetmeye talibiz” dedi.

“Tarihi Kent Kastamonu dediğimiz nokta Sinan Bey Parkı’ndan başlayıp Kışla Parkı’na kadar uzanan alanı kapsayan yer” diyen Vidinlioğlu, canlı yayında projelerini de anlattı.

“Biz sorunları çözmek için geliyoruz” diyen Vidinlioğlu, şöyle devam etti: “Kuzeykent Kent Park 2014 kataloğunda Tahsin Bey’in de projesiydi, 2019 kataloğunda tekrar yer almış. 2014’ten 2019’a hiçbir şey yapılmamış, hayata geçirilmemiş bir proje. Arada bir fark var sadece. 2014’te 340 dönüm üzerine olduğu söylenen Göl Park projesi 2019 kataloğunda birden bire 240 dönüme düşüvermiş. Sayın Başkan tekrar seçilse eğer 2024 kataloğunda da tekrar bir Göl Park projesi ile çıkabilir ama bu defa dönümü ne kadar olur ben bilmiyorum.”

Vidinlioğlu konuşmasının devamında, ‘İnanç turizmi’, ‘Kütüphane ve e-kütüphane projesi’, ‘Kamp alanı projesi ve Kastamonuspor’, ‘Gençlerin tutkusu olan e-spor’, ‘Dolmuşlardaki kartlı sistem uygulaması’ gibi projeler hakkında bilgiler verdi.

“BEN EKMEĞİNİN PEŞİNDEKİ KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAM”

 

Vidinlioğlu, şöyle devam etti: “Belediye bünyesindeki taşeron işçilerle ilgili bir kısmına zam yapıldığını yeni duydum. Bu taşeron işçiler, sevgili kardeşlerim beni duyuyor musunuz bilmiyorum. Sizlerle ilgili belediyeye geldiğimiz gün inşallah düzenlemeyi yapacağız. Sıklıkla dile getirdiğiniz bir şey var var. Eğer gelirlerse bütün düzeniniz, huzurunuz kaçar diyorlar. Ben tekrar söylüyorum ekmeğinin peşindeki kimsenin ekmeğiyle oynamam.

“BOŞ LAFLARI BIRAKSIN”

Tahsin Bey’e buradan bir daha sesleniyorum. Her zaman da söylediğim gibi boş lafları bıraksın. Kendisi şu anda icra mevkiinde olduğunu hatırlasın, belgeyle konuşsun. Öncelikle İl Başkanımızın basın toplantısında dile getirdiği bütün konuları, eğer itirazı varsa, belgelerle cevaplasın. Cevap vermediği sürece bulunulan bütün ithamları kabul etmiş sayıyoruz. Değerlendirmeyi de, takdiri de değerli hemşehrilerimize bırakıyoruz. En iyisini, en doğrusunu Kastamonulular bilir. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bu konuda olduğu gibi hemşehrilerimizin bize ilettiği her konunun da takipçisi olacağız. Allah’ın izniyle, hemşehrilerimizin de takdiriyle biz Kastamonu’yu dürüstlükle, temiz siyasetle, ahlakla ve hizmet anlayışımızla kazanacağız.

“EDEP YAHU”

Fakat, Evliyalar Şehri Kastamonu’da, 17 bin Evliyanın geçtiği bu topraklarda, biz Tahsin Bey’den Kastamall’ın hesabını sormazsak, Huzur Kent’teki park alanına yapılan inşaatın hesabını sormazsak, 2014 yılında ilk açıkladığında 340 bin m2 yeşil alana sahip Göl Park’ın 100 bin m2 yeşil alanının nereye gittiğini sormazsak, Allah bizden bunun hesabını sorar.

Biz her kuruşun hesabını vereceğimizi her yerde söylüyoruz. Kul hakkı yemeyeceğimizi, korumalarla değil hemşehrilerimizle beraber gezeceğimizi, kapımızın herkese açık olacağını, tek derdimizin Kastamonu’muzu geleceğe hazırlamak olacağını söylüyoruz. Biz hiçbir yerde insanlara olmayacak vaatlerde bulunmadık, yapılamayacak şeylerin sözünü vermedik ve hiçbir zaman da vermeyeceğiz. Tahsin Bey, herkese ev, araba, iş imkanı vaat ediyor. Edep yahu diyorum, başka da bir şey demiyorum.”

Başkan Babaş’ın söz veripte yaptığı projeleri de sıralayan Vidinlioğlu, “Tahsin Bey, bir takım açıklamalarda bulunmuş. Hakkında çıkan söylemlerden, bunlar dedikodu ve iftiralar diyerek yakınmış. Ayrıca biz tüm hemşehrilerimizin bütün eleştirilerine açığız. Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir konu yoktur. Tekrar ediyorum, son ricam Tahsin Bey hakkında kirli siyaset adı altında söylenebilecek ne varsa konuşulmaması, belediyeciliğin konuşulması, Tahsin Bey’e 5 senede Kastamonu için ne yaptığının sorulmasıdır.

“TAHSİN BEY, DOĞRULARI SÖYLEMİYORSUN”

Tahsin Bey, doğruları söylemiyorsun. Üstüme kayıtlı arabam hiç olmadı diyorsun. 2014 yılında kendi açıklaman var üstüne kayıtlı araban olduğuna dair. Senin üstüne olmayan kaç araban, evin var onları açıkla. Belediye Başkanı olduğunda ilk icraatın Audi marka A8 modeli bir araba almak oldu. Bu aracı ne yaptın? Yaptıklarının vebalini Turhan Başkan’ın üzerine atmayı bırak. Turhan Başkan bu şehrin ortak değeridir. Saygısızlık yapmak kimsenin de haddine değildir.

“HEMŞEHRİLERİMİZ KARAR VERSİN”

Bak Tahsin Bey, en az 20 defa söyledim, tekrar söylüyorum. Sen belki farkında değilsin ama sadece 31 Mart’a kadar hala Belediye Başkanı’sın. Bir şey konuşurken boş laf üretmek, belgesini çıkar. Sen de, ben de, bütün hemşehrilerimiz de biliyor ki belgeyle konuşamazsın. 2014 yılından bu yana yaptığın imar tadilatlarını açıkla. Ben bu imar tadilatlarından bir rant elde ettiğini söylemiyorum. Tek istediğim imar tadilatlarıyla oluşmuş olabilecek menfaatlerin varlığına veya yokluğuna değerli hemşehrilerimin karar vermesidir.

“1 NİSAN’A KADAR VAKTİN VAR”

Bu konuyu şöyle toparlıyorum. 1 Nisan’a kadar vaktin var. Sen yayınlamazsan bütün belgeleri, belediyeyi devraldığım gün, bütün açıklığıyla, şeffaf bir şekilde ben yayınlayacağım.

1- Altında imzam var dediğin Atık Su Arıtma Tesisi’nin 2013 yılına ait imzalı belgesini yayınla. 2013’de bütün anlaşmaları tamamlanmış olan yatırımı, gecikmesine rağmen, utanmadan, 6 sene sonra, ‘Mayıs ayında yapımına başlıyoruz’ diye sunmayı bırak.

2- Tekrar ediyorum, İl Başkanımızın basın açıklamasında belgeleriyle sunduğu, sayıştay raporu ve diğer sorulara cevap ver. Cevap veremiyorsan, kirli siyaset lafını da bir daha ağzına alma çünkü kabul etmiş durumdasın.

3- Bir daha Turhan Topçuoğlu başkanımın adını ağzına alma. Onlar senin değerli abilerin değiller. Onlar Kastamonu halkının değeridir. Bu kadim şehrin, Evliyalar Şehri’nin özel insanlarıdırlar. 20 sene boyunca ahlaklı, namuslu, dürüst, şeffaf, sevgi dolu, halkla iç içe çalışan insanlardır. Kastamonu halkı bu özel insanlarını nereye koyacağını da, neler yaptıklarını da bilir. Senin neler yaptığını, yapmadığını da bilir.

Son olarak sen hükümet projelerini bırak. Biz onları en hızlı şekilde, alasıyla hayata geçiririz. Sen bize şu 1001 gece masallarını bir anlat” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Merve Karaca

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER