MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’dan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye SEN DALINDAN KOPMUŞ BİR YAPRAKSIN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün parti binasında MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ile birlikte basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün siyaseten sıkıştığını dile getiren Yüksel Aydın, “Sen dalından kopmuş bir yapraksın Doğan Ünlü, yolunu rüzgar tayin edecek” dedi.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’dan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye  SEN DALINDAN KOPMUŞ BİR YAPRAKSIN
banner72

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün parti binasında MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ile birlikte basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün siyaseten sıkıştığını dile getiren Yüksel Aydın, “Sen dalından kopmuş bir yapraksın Doğan Ünlü, yolunu rüzgar tayin edecek” dedi.

Cumhur İttifakı’na bağlı olduğunu da dile getiren MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Biz Cumhur İttifakı’nın her zerresine uyduk ve uyacağız. Liderlerimizin talimatları ile yerel siyasetimizi şekillendireceğiz” ifadelerini kullandı.

RAMAZAN SOKAĞI

Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Ramazan Sokağı ile ilgili eleştirilere de cevap veren Yüksel Aydın, “Kastamonu Belediye Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Ramazan Sokağı ismini verdiğimiz Nasrullah Meydanı’nda ki organizasyonun ne kadar doğru bir organizasyon olduğunu ilk gün gördük. İftar öncesi 1 saatlik iftar programı iftar sonrası ise çocuklarla ilgili programlar ve dini sohbetler oluyor. Burada hem iftar programı yapacağız hem de Kastamonu’nun manevi ve tarihi kültürünü dünyaya tanıtacağız. Bengü Türk TV’den yayınlanan programlarımıza dünyanın her bölgesinden olumlu tepkiler alıyoruz. İlk gece Nasrullah Meydanı’na bin 500, 2 bin civarı insanımız geldi. Bunu Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Doğan Ünlü’de eleştiriyor. Sizin yapamadıklarınızı, sizin aklınıza gelmeyenleri yapan bir belediyeyi eleştiriyorlar. Neyin lüzumlu neyin lüzumsuz olduğunu gelip bir gör o zaman. Siyaseten sıkıştığı dar boğazdan kurtulmak için bana ve belediye başkanıma sallıyor. Onun için boş laflar etmenin hiç kimseye bir faydası yok.

“BÖYLE BİR TERBİYESİZLİK YOK”

Nasrullah Meydanı’nı çok önemsediğimizi biz daha önceden de söylemiştik. Teravih Namazı kılındıktan sonra meydanda in-cin top oynuyordu. Bu durumu eleştiren esnaflarımızdan bir tanesi de Teravih Namazından sonra açık değil. Münire Medresi’nde faaliyet gösteren 25 esnaf geldi burada konuştuk. Sizin sattığınız hiçbir ürünü meydana kurduğumuz dükkanlara vermeyeceğiz dedik. Akşam baktım sadece 3 dükkan açıktı. Böyle bir terbiyesizlik yok. Bundan sonra serbest. Nasrullah Meydanımız cıvıl cıvıl olacak. Ramazan’ın ruhuna uygun konserlerimiz olacak. Kastamonu halkı bu sayede hem iyi bir Ramazan geçirecek hem de ilimizi tanıtma fırsatı yakalamış olacağız. Bir gün kaleden, bir gün kuleden, bir gün Şeyh Şaban-ı Veli’den canlı yayın yapacağız.

“SİYASETEN SIKIŞTIN”

Özellikle beni üzen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin il başkanını davet ediyorum. Bir gün gel bak Doğan Ünlü. Sen siyaseten sıkıştın. Söylediği lafların hiçbirinin karşılığı yok. ‘Cumhur İttifakına beka meselesi olarak bakıyoruz’ demiş. Bizde beka meselesi olarak bakıyoruz. Bizim Cumhur İttifakı’na uymadığımızı söylemiş. Sen Cumhur İttifakı’na uymuyorsun. Hâlâ uymuyorsun. Biz Cumhur İttifakının her zerresine uyduk ve uyacağız. Liderlerimizin talimatları ile yerel siyasetimizi şekillendireceğiz” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI SİZİN ALTTAKİ KEPAZELİKLERİNİZ DEĞİL”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazandığı üç ilçede ittifak yapılması için 3 ay uğraştığını ifade eden Yüksel Aydın, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin aldığı 3 ilçe için 3 ay uğraştım. Bunlara 3 ay yalvardım. Ama ikna edemedim. Sen neden bahsediyorsun Doğan Ünlü, hangi Cumhur İttifakından bahsediyorsun. Ben Milliyetçi Hareket Partisi liderinin söylemlerinden bir milim şaşmam. Geçmişteki söylemlerime bakın. Cumhur İttifakı sizin altta ki kepazelikleriniz değil ki. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurumsal kimliğine, yöneticilerine bir tek sözümüz olmadı ki bizim. Bugünde yok. Ben diyorum ki dalımızı kıranın ağacını kökünden sökeriz diyorum. Benim söylediğim mecra belli. Ben bunu Adalet ve Kalkınma Partisi’ne söylemiyorum. İki tane belediye başkanından bahsediyorum. Birde biz kurumsal olarak Ülkü Ocakları başkanlarımızdan bahsediyoruz. Diyorum ki Ülkü Ocakları bizim için dokunulmazdır. Ülkü Ocakları başkanlarımızın durumunun takipçisiyiz. Bunu genel merkezimize de ilettik. Arkadaşlarımızı da çağırdık. Bir lüzumsuzlukları olmuş mu diye baktık. Sıkıntılı bir süreç varsa gereğini yapmak için. İkisi de altın gibi bir çocuk” ifadelerini kullandı.

“BİZ CUMHUR İTTİFAKI HATIRINA BİRÇOK
ŞEYİ GÖRMEZDEN GELİYORUZ”

‘Biz Cumhur İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz’ diyen Yüksel Aydın konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Sen dalından kopmuş bir yapraksın Doğan Ünlü, yolunu rüzgar tayin edecek. Dolayısıyla Cumhur İttifakı ile bunları ilişkilendirerek olayları çarpıtmanın hiçbir anlamı yok. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ne il başkanına, nede ilçe başkanlarına söylediğim hiçbir sözüm olmamıştır. Benim sözüm sadece kendini bilmez 2 belediye başkanına ve onları eleştirmiştim. Bozkurt’ta eski belediye başkanının şahsi eşyalarını tabuta koyup gönderdiler. Biz Cumhur İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz. İl Genel Meclisi için AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve İGM Başkanı Güray Parçal ile oturduk konuştuk. Köylere sağlıklı hizmet edelim diye görüştük. Bunun yapılmasında maksadımız orada bir uyum olmasını sağlamaktı. Köylerimize sağlıklı hizmet edelim dedik. Ben Ankara’ya giderken grup başkanımız aradı durumu aktardı. Bende Doğan Ünlü’yü aradım. Ben arkadaşları tutamıyorum dedi. Bende tamam herkes kendi adayını çıkartsın o zaman dedim. Hani nerede Cumhur İttifakı. Şimdi konuşuyorlar. Cumhur İttifakı falan. Neden bozdunuz o zaman. Dışardan içeriye doğru bir uyum yakalasaydık kötümü olurdu? Muhtarları ayrı ayrı güruhlara neden ayırıyorsunuz?

“BELEDİYE OLARAK TARİHİN İÇİNE ETTİNİZ SİZ”

Nasrullah Meydanı’na yaptığımız Ramazan Sokağı’nın tarihi dokuya uymadığını iddia etmiş. Tarihi severlere bak. Belediye olarak tarihin içine ettiniz siz. Biz onları Ramazan bittikten sonra sökeceğiz. O kalenin önünü kapatan rezidans ne olacak? ‘Bir aylık ise o maliyete değer mi?’ diye sormuş. Bu nelere değer sen bilemezsin Doğan Ünlü. Maliyet hesaplarını geriye dönük yapsana. 100 Bin TL’lik pastırma yemişler nerede yediniz o pastırmaları? Benim ağzımı açtırma.

“BUNDAN SONRA CEVAP VERMEYECEĞİM”

Ben bundan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlarının açıklamalarına cevap vermeyeceğim. Çünkü bizim üzerimizden pirim yapmak istiyorlar. Biz belediyenin durumunu halkımıza açıklamak durumundaydık. Biz kapatırız Doğan bey her şeyi kapatırız. Yapacağımız icraatlarla dilini ısıracaksın. Hala Tahsin Babaş diyor. Tahsin Babaş tarih oldu tarih. İşine bak. Geçmiş olsun size. Milliyetçi Hareket Partisi söz verdiği her şeyi yapacak. ‘Kastamonu’nun havası değişecek’ dedik. Değişti. ‘Kastamonu’ya huzur getireceğiz’ dedik. Kastamonu’da herkes huzurlu şimdi.

“DOĞAN BEYE BELKİ ORADAKİ
ARKADAŞLAR YANLIŞ BİLGİ AKTARMIŞTIR”

Taşköprü Belediyesi’nde ki kadınlardan bir tanesinin görevi güvenlik görevlisi olarak görünüyormuş. Onu kadrosuna göndermişler. Diğer kadını ise ‘İtfaiyede bulaşık yıkamaya verdiler’ diye açıklama yapmışlar. Bende Belediye Başkanımızı aradım ‘Böyle bir şey varsa ayıp olur’ dedim. Oda ‘Yok abi, bir tanesini kadrosuna gönderdim. Diğeri de itfaiyede telefona bakıyor’ dedi. Doğan beye belki oradaki arkadaşlar yanlış bilgi aktarmıştır.

“BİR PARTİNİN İLÇE BAŞKANININ KIZI DİYE
MÜDÜR OLMASINI İSTEMİYORLAR

Taşköprü Kaymakanlığı’nda, özel kalem müdürü var. Genç bir bayan arkadaşımız. Sosyal yardımlaşmada kadrosu ama kaymakamlıkta çalışıyor. Taşköprü Sosyal Yardımlaşma müdürü ayrılınca bu kızımızın yeterliliği de var oraya müdür olacak. Başka bir aday daha var. Ama o yetersiz. Sırf bir partinin ilçe başkanının kızı diye ve o partinin oylarının Taşköprü’de Milliyetçi Hareket Partisi’ne gittiğini düşündükleri için kızcağazın oraya müdür yapılmamasını istiyorlar. Metin Çelik, sayın valiyi arayarak ‘bu olmayacak’ diyor. Sayın valide ne yapsın adam, mecburen olmuyor. Şimdi ne oldu akıbetini bilmiyorum. Hak eden yeterliliği olan o kız, Mehtap hanım.

“SİZİN HİÇBİR YERİNİZDE CUMHUR İTTİFAKI YOK”

Buradan Metin Çelik’e selam olsun sen benim telefonlarımı neden açmıyorsun? Sen Kastamonu milletvekili değil misin? Sen sadece Adalet ve Kalkınma Partililerin mi milletvekilisin? İl başkanı olarak telefon açıyorum. Telefonuma bakmıyor. Bu tavrınız ne. Ondan sonra Cumhur İttifakı’na Yüksel Aydın zarar veriyor diyorsunuz. Sen milletvekili olarak sen de il başkanı olarak telefonlarımı açmıyorsunuz. Sizin hiçbir yerinizde Cumhur İttifakı yok. Sen benim telefonuma bakacaksın Metin Çelik, ben Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanıyım. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı, kırıta kırıta otuyorsun Doğan Ünlü’nün yanında. Musa Kalafat sen belediye personelisin. Niye gelmiyorsunuz işe? AK Parti Kadın Kollarında da var. Niye gelmiyorsunuz işe? Sizi şimdi atmamız lazım. Bunları mı söylettireceksin bana Doğan Ünlü?”

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER