banner38

Müzik indir

banner46

banner47

05 Temmuz 2020 Pazar

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Tosya’da konuştu MÜSAADE EDEN AHLAKSIZDIR

Tosya’da Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından “Tosya İçin Bir Olduk” programı düzenlendi.

09 Mart 2020 Pazartesi 10:57
 MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Tosya’da konuştu MÜSAADE EDEN AHLAKSIZDIR
 

Tosya’da Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından “Tosya İçin Bir Olduk” programı düzenlendi.

“20 YILDIR TOSYA’DA BİR ADALET SARAYIMIZ YOK”

Programın açılış konuşmasını yapan MHP Tosya İlçe Başkanı Dündar Özurgancı, “Tosyalılar, hizmetin en güzeline layık, gece gündüz demeden en iyi şekilde çalışmaya çaba gösterdik. Tosya, deprem hattında yer alan ve riski yüksek olan bir yer. Bu anlamda da okullarımızda yapılan incelemeler sonucunda, 3 tane ilkokulumuz yıkıldı. Geçtiğimiz günlerde de kız meslek lisesi ve bir ilkokul için yıkım kararı alındı ve içi boşaltıldı. Bunların bünyesinde bulunan öğretmenevi, çıraklık eğitim merkezi dediğimiz bina da boşaltılmış durumda. Bu okullardan dördü, ilköğretim okulu olarak, faaliyet gösteriyordu. Tosya’da ciddi anlamda bir okul problemi var. Öğrenciler başka okullara yerleştirildi, sınıftaki sayı yükseldi, dolayısıyla insana yatırım dediğimiz konu ciddi anlamda bir problem haline geldi. Biz siyasi takibini yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Bunun siyasi muhataplarının da konuyla ilgilenip, sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor. 2004 yılında, pirinç pazarı dediğimiz bölgede adliye sarayı yeri ayrılarak Adalet Bakanlığı’na verildi. 20 yıldır Tosya’da bir adalet sarayımız yok. Maalesef konteynır gibi bir binada hizmet veriliyor. Kastamonu’nun en büyük ilçesi olan Tosya’ya yakışmıyor. Son günlerde, cezaevimiz kapatıldı. Bu cezaevi için yer konusunda da çalışma yapıyoruz ve tekrardan açılma konusunda çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

KAVAKLIGİL: ŞEHRİMİZİN SIKINTILARINI BİR BİR ÇÖZMEYE BAŞLADIK

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavalıgil ise, ilçenin sıkıntılarını çözmeye başladıklarına vurgu yaparak; “Yaklaşık 11 ayı devirdik, taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Şehrimizin sıkıntılarını bir bir çözmeye başladık. Her işe birden girişmeden, karmaşaya sebebiyet vermeden, sıkıntı ve problemleri halletmeye çalışıyoruz” diyerek ilçeye yapılan çalışmaları anlattı.

Kavaklıgil şöyle konuştu; “Biz, 2 ayda bir esnaf odası başkanlarımızla, mahalle muhtarlarımızla, şehrin kanaat önderleriyle istişareler gerçekleştiriyoruz. Bugün Tosya’da unutulmaya yüz tutmuş, sanat olarak yaşam faaliyetini sürdürmeyecek duruma gelmiş halde olan, kese ve kuşak üretimi için yine Tosya Kültür Merkezi’mizde 5 tane dokuma tezgahı kurdurduk. Bilen kalmamış, bunun da kurslarını yakında açacağız ve üretilen malzemeleri de belediye aracılığıyla satacağız. Şehrimizin en büyük, en sıkıntılı otopark problemini çözeceğiz demiştik. Bize gülmüşlerdi, nasıl yapacaksınız demişlerdi. Rabbim nasip kısmet ederse Mayıs ayının 15’ine kadar 300 araçlık otopark ihalesini yapmış ve firmaya teslim etmiş olacağız.”

AYDIN: BİRLİĞE BERABERLİĞE O KADAR İHTİYAÇ VAR Kİ

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın da, devletin çok badireli günler yaşadığına dikkat çekerek; “Biz Kastamonu’da bir olduk temasını uygularken, bugün ne kadar doğru yaptığımızın kanıtını yaşayarak görüyoruz. Birliğe beraberliğe o kadar ihtiyaç var ki; bu cendereden başka türlü çıkamayız. Görmeyen gözler, duymayan kulaklar, bugün daha iyi anlıyor. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Yedi düvele karşı, Türk devletinin mücadelesi devam ediyor. Dün İdlib’te ne işimiz var ve bugün ateşkes yapılınca; neden savaşmıyoruz diyenleri hafızanızdan asla çıkarmayın.

“BU CAN BU TENDE OLDUĞU SÜRECE

SİZE MÜSAADE EDEN AHLAKSIZDIR”

Bu Cumhuriyet Halk Partisi, İdlib’te ne işimiz var diyor. Biz iktidara geleceğiz, Şehitler Tepesi boş kalacak diyor. Bunu Türk milleti unutmayacaktır. Terör örgütünün alt ağzı olan HDP Milletvekilleriyle, Kastamonu’da 24 Haziran’da oynaşacaksınız, orada strateji belirleyeceksiniz, ondan sonra da Devlet Bahçeli’ye devlet adamlığı dersi vereceksiniz. Hadi oradan. Terbiye sınırlarını aşmayacaksın. HDP ile nasıl oynaştığını biliyoruz. Bu milletin değerlerine nasıl küfrettiğini biliyoruz. İl başkanı, il başkanlığı yapacak. Bir numaraları da yok. Yüksel Aydın üzerinden Kastamonu’da siyaset yürüyeceksiniz. Bu can bu tende olduğu sürece size müsaade eden ahlaksızdır” şeklinde konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ”

Tosya’ya hizmet edeceklerini vurgulayan Aydın; “Biz ayırmadan yöneteceğiz dedik ve böyle de yapıyoruz. Tosya’ya hizmet edeceğiz. Bu programlardan rahatsız, seçim yok diyorlar. Evet yok, ama biz vatandaşımıza söz verdik. Her daim yanınızda olacağız, sıkıntılarınızı ortaya koyacağız dedik. Alışkanları seçimden seçime vatandaşa gidip, oy istemek. Nasıl olacak bu iş. Sen 5 sene dert dinlemeyeceksin. Seçim zamanı gidip vatandaşa kendini anlatacaksın. Bize oy versin vermesin, kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam ediyoruz. Tosya’da, ne söz verdiysek, sırasıyla her birinin eksiksiz yapılacağından emin olun. Bir ilçede yatırımın yapılabilmesi için insanların inanması lazım. Tosya’da huzur olduğunu biliyorum. Belediye Başkanınız istişareyi elden bırakmıyor. Bütün belediyelerimizde seçim öncesi ne dediysek o. Verdiğimiz sözün arkasındayız. Bir iki tane ilçe var, çalışanlarla uğraşılıyor. O da ekmeği aşı için uğraşıyor. İşten çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. İnsanları ayırarak, kutuplaştırarak yapacağınız siyaset ayaklarınıza dolaşır. Konteynırda adliye olur mu? Bunun için bütün siyasi partiler birlikte hareket etmeli. 40 bin nüfuslu bir şehir Tosya. Bir olmaktan kastımız bu. Bu Tosya’nın bütününe hizmet olacak. Adalet Sarayı bütün insanımıza lazım. Böyle olursa, hizmetler; daha öncelikli hale gelir” dedi.

“HAİNLİK YAPANLARIN ELİNİ DE KIRARIZ, DİLİNİ DE KESERİZ”

Yüksel Aydın son olarak; “En büyük sorunumuz hastaneydi. Bana neden basın üzerinden konuşuyorsun diyorlar. Çünkü duymuyorlar. Şükürler olsun, afiliasyon süreci sona erdi. Kastamonu Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi olma yolunda son noktaya geldi. Bizim söylediğimiz her şey, Kastamonu’muz için. 31 Mart’ta siyaset bitti. Günü gelince yine yaparız. Kastamonu’da, yakaladığımız zirveyi kıskanan, içimizde ihanete teşebbüs eden tipler var. Bütün teşkilat yöneticilerine söylüyorum, hepsini de tek tek biliyorum. Bu başarıyı içeriden hainlik yapanların elini de kırarız, dilini de keseriz, bu böyle bilinsin. Siz ne istiyorsunuz? Niye bu toplantıdan rahatsızlık duyuyorsunuz, niye yoksunuz burada. Bizi satan bir alçağın bize yaşattığını 31 Mart’ta geri aldık. Niye yoksunuz burada? Bu huzur sizi niye rahatsız ediyor? Özellikle teşkilat konusunda, liderimizin verdiği yetkiyle buradayız. Huzuru bozdurmayacağız. Tosya’da kolay mı oldu zannediyorsunuz bu iş?  Bundan sonra daha da sık beraber olacağız. 280 metre kare alana sahip Kastamonu İl Başkanlığı binamıza da Haziran ayı itibariyle inşallah taşınırız” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV