banner38

banner39

banner46

banner47

29 Şubat 2020 Cumartesi

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın: Bu devletin malı bu kadar ucuz olmamalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün düzenlediği basın toplantısı ile ilimizde atıl vaziyette bekleyen yatırımları gündeme getirdi.‘

28 Ağustos 2019 Çarşamba 13:35
   MHP İl Başkanı Yüksel Aydın: Bu devletin malı bu kadar ucuz olmamalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün düzenlediği basın toplantısı ile ilimizde atıl vaziyette bekleyen yatırımları gündeme getirdi.‘

“Kastamonu için yeni bir başlık açmamız gerekiyor” diyen Yüksel Aydın; “Dünü eleştirmek değil ancak; yapılmış ama yarıda bırakılmış, iyi niyetlerle başlanmış ama atıl vaziyette kalmış, Kastamonu’nun sırtında bir kambur olarak kalmış yerleri görseniz oturur ağlarsınız. Hiçbir vatan evladının buna vicdanı elvermez. Yıllardır Mahalli İdareler Birliği (MİEM) konusu gündeme getiriliyor. Ben de il teşkilatım ile birlikte burayı ziyaret ettim. Gittik gördük. Devletin yatırımı çürüyor. Devletin yatırımı nasıl bunu kadar atıl vaziyette bırakılır akıl almıyor. 380 kapasiteli otel kısmı bitmiş. Binanın fiziki durumunun yüzde 80’i tamamlanmış. 600 dönüm arazi üzerinde milyonlarca lira harcanmış yatırımı hangi akıl o vaziyette bırakmış anlamak mümkün değil. MİEM, önce İç İşleri Bakanlığı’na ardından ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmiş. Kim yaptı neden yaptı? Bunu hesabını Kastamonu halkı sormalıdır” dedi.

İSTİKLAL YOLU MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN MİEM ÖNERİSİ

İstiklal Yolu Genel Müdürlüğü için MİEM binasının uygun olduğunu ifade eden Yüksel Aydın, “Ne bekliyordunuz? Bu anlayıştan daha ne beklenir ki? Milyonlarca lira harcanarak yapılan tesiste bir Allah’ın kulu yok. Bunları neden söylüyorum. Kastamonu halkı artık uyanmalı. Bizim İstiklal yolu projemiz onaylandı. Şimdi bunun genel müdürlüğü olacak. İstiklal Yolu Genel Müdürlüğü için MİEM binası uygundur. 10-15 milyon bir kaynak aktararak burası İstiklal yolu için muazzam bir müdürlük olur.  İstiklal Yolu Genel Müdürlüğü, oteli, kongre merkezi, tesisleri olsun. Hem turizm açısından hem de hak ettiğimizi tüm Kastamonu’nun bildiği İstiklal yolu Milli Parkının artık başka yere vermeyelim.  Ilgaz Dağı Milli Parkı Sinop’ta, Küre dağları Milli Parkı Bartın’da bulunuyor. Biz bunları neden verdik? Geçmişi eleştirmeyelim diyoruz ama konu Kastamonu olunca ne yapacağız?  İstiklal Yolu Milli Parkı’nı Kastamonu’ya kazandırdığımızda hem ilimiz için güzel olur hem de MİEM diye bir ayıbı ortadan kaldırmış oluruz. Bu Kastamonu’nun kaderi olamaz. Atıl yatırım sadece MİEM binası değil. Bölge hastanesi olarak başlandı. Sürekli adı değişti. Yıllardır atıl vaziyette bırakıldıktan sonra güçlendirme çalışmaları yapıldı. Şimdi bile ne olacağı tam belli değil. Bölge hastanesinin karşısında özel bir hastane duruyor. Özel hastanenin yanında İŞGEM binası var. Ben burayı faaliyette zannediyordum. Orası bile talan edilmiş. Ballı Dağ yerinde çürüdü. Seydiler’de belediyenin tesisi, boşaltılan yatılı bölge okulları boş duruyor, Ballıdağ Hastanesi çürüdü gitti yıllardır. Bu mudur Kastamonu’ya reva görülen. Bu mudur Kastamonu’nun kaderi? Turizm diye sürekli laf ediliyor. Bu tesisler bir şekilde turizme kazandırmak için projeler ortaya konulmuyor. Ama 4 misafir geldiğinde nerede kalacağını tartışıp başka şehirlere gönderiyoruz’’ şeklinde konuştu.

‘’UTANMADAN GİDİYORUZ’’

Doğa Kültür Köyü ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Yüksel Aydın, “Doğa Kültür Köyü’nde bir bina işliyor geride kalan 10 yapı atıl duruyor. Orada yemeğe katılıyoruz ama sağımıza solumuza bakmıyoruz. Bir de biz siyasetçiler utanmadan oraya gidiyoruz, geliyoruz. Orada yemeğe katılıyoruz. Sağımıza, solumuza da mı bakmıyoruz biz? Binalar çürümeye yüz tutmuş” diye konuştu.

KASTAMONU’NUN SİZ NERESİNDESİNİZ”

Havalimanın karşısında 220 dönümün golf sahası için ayrıldığını ve Spor Toto’nun zamanında parayı da Kastamonu’ya tahsis ettiğini ifade eden Aydın, “O zamanın Bakanı ‘Kastamonu ne anlar golften’ demiş. Para uzun bir durmuş, sonra parayı geri çekip, başka vilayete aktarmışlar. Bu kadersizlikten Kastamonu, siyasetçisiyle, bürokratıyla, kamusuyla, bütün sivil toplum kuruluşları ile kurtulmalıdır. Ben bütün sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. Odası, borsası, diğer odalar her şeyi biz mi söyleyeceğiz? Ondan sonra adımız bağıran adam oluyor. Bağırmayıp da ne yapalım? Siz ne işe yararsınız? Esnaf, kefalet odalarına, kooperatiflere, ticaret odasına, ticaret borsasına söylüyorum. Kastamonu’nun siz neresindesiniz? Saydığım binaları yıksak, bunların hurdalarıyla bin kişiyi istihdam edecek fabrika kurarsınız. Bu devletin malı bu kadar ucuz olmamalı. Devlet yapmış yatırımı. Siz bunu takip etmezseniz, siz bunun peşinde durmazsanız, milyonluk yatırımlar kalır. Gelen yatırımlar için Allah razı olsun ama elimizde gelen yatırımların 10 katı parası harcanan atıl yatırımlar var” ifadelerini kullandı.

“TARİHE DÜŞÜLEBİLECEK EN BÜYÜK KARA LEKE OLUR”

İstiklal Yolu Milli Park Müdürlüğü’ne değinen Aydın; “Eğer İstiklal Yolu Milli Parklar Müdürlüğü’nü alamazsak, yandığımız gündür. Bizim için tarihe düşünülebilecek en büyük kara leke olur. Türkiye’de Kurtuluş Mücadelesi’nde ilk İstiklal Madalyası’nı İnebolu aldı.İstiklal Yolu’nun genel merkezineden Ankara’da olsun?Biz hak ediyoruz. Biz bunun bedelini Kurtuluş Mücadelesi’nde ödedik. Biz hassas olmaya devam edeceğiz. Biz konuları gündemde tutmaya devam edeceğiz. Biz evlatlarımız iş sahibi olmasın mı? Kastamonu’da istihdam olmasın mı? Kastamonu’nun çocukları rahat yaşamasın mı? Yarınlarından emin olmasın mı? Bunun için mücadele etmeyelim mi? Biz evlatlarımız ne olacak? Kastamonu ne olacak? İstiklal Yolu Milli Park Müdürlüğü’nü alamazsak, Şehit Şerife Bacı’ya nasıl hesap vereceksiniz? Çocuğunun üzerindeki örtüyü alıp, mermilerin üzerine örten Şerife Bacı’dan, kim nasıl helallik alacak? Şerife Bacı’nın torunları hak ediyor, Halime Çavuş’un torunları hak ediyor. Bunun için tesisimizde hazır. Gençlik ve Spor Bakanı ile protokol yapılır, MİEM binası İstiklal Yolu oteli olur, kongre merkezi olur. Bu konuda hassas olacağız” şeklinde konuştu.

“BÜROKRAT BÜROKRATLIĞINI, SİYASETÇİ SİYASETİNİ YAPACAK”

Kastamonu’nun atıl binalardan kurtulması gerektiğini ifade eden Aydın; “Fakat Kastamonu’da bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Maalesef bu alakasızlık Kastamonu’da bizi patinaj yapmaya devam ettirecek. Kastamonu Devlet Hastanesi’nin Başhekiminin kadrosunu 1 ay önce Taşköprü Devlet Hastanesi’ne almışlar. Oradan geçici görevle buraya göndermişler. Taşköprü’de zaten sıkıntı var. Taşköprü’nün hastanesinin kadrosunda zaten eksik var. Beyefendiyi niye direk buraya atamıyorsunuz da, böyle bir yol izliyorsunuz? Zaten Taşköprü hastanesinde dillere destan bir müdür var. Bıktırmış herkesi. Bürokrat bürokratlığını yapacak. Siyasetçi siyaset yapacak. Bu arkadaş Cumhur İttifakı’nın bitmesi gerektiğine dair paylaşım yapmış. Cumhur İttifakı’ndan sana ne! Sen kimsin ya! Cumhur İttifakı Türkiye’nin geleceği adına canla, başla mücadele veriyor. Sana mı kaldı, Cumhur İttifakı’nın bitirilmesi? Eğer öyle bir niyetin varsa, git istifa et, siyaset yap. Özellikle İl Sağlık Müdürünü de aradım, insanlar uyarılır, alır oradan başka bir yere verir. Bu vurdumduymazlıktan da kamu bürokrasisinin vazgeçmesini tavsiye ediyorum siyaseti zaten siyasetçiler yapıyor. Adam Cumhur İttifakını bitiriyor. Zarar verdiriyor. Sanki koskoca Cumhurbaşkanı burada ki hastane müdürü kadar düşünemiyor. İşte kraldan dazla kralcılar dediğim bunlar. Dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Bunu altını çizerek söylüyorum, bürokraside liyakati olan Kastamonulu evlatları dışlamayın, dışlamayın. Sağlıkta söylüyorum, başka yerlerde söylüyorum, liyakatli olan Kastamonu’nun evlatlarını, yok saymayın. Onlar bu memleketin evlatları” dedi.

“KRİPTO FETÖ’CÜLER VAR”

Kastamonu’da kriptoFETÖ’cüler olduğunu ifade eden Yüksel Aydın, “Bir kıskacın içindeyiz biliyorum. Kastamonu, kamu ve özel sektörde kriptoFETÖ’cülerin kıskacından hala kurtulamadı. Mücadele, en üst seviyede devam ediyor, ama bunlar maalesef bitmedi. Bunları inşallah Kastamonu’dan da silip, süpürüp atabilirsek, derin nefes alacağız” dedi.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV