banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

MHP HUZUR VE GÜVENİN TEMİNATIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Sarıoğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak güçlü bir meclis grubuna sahip olduğumuzda büyük Türk milletinin huzur ve refahı için projeler geliştirecek, yasaların çıkmasını sağlayacaktır. Milletimizin yararına olan hükümet uygulamalarına destek olacaktır” diyerek bir basın bildirisi yayınladı.

11 Haziran 2018 Pazartesi 11:09
MHP HUZUR VE GÜVENİN TEMİNATIDIR
 


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Sarıoğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak güçlü bir meclis grubuna sahip olduğumuzda büyük Türk milletinin huzur ve refahı için projeler geliştirecek, yasaların çıkmasını sağlayacaktır. Milletimizin yararına olan hükümet uygulamalarına destek olacaktır” diyerek bir basın bildirisi yayınladı.

İsmail Sarıoğlu’nun açıklaması şöyle: “Bu çerçevede; Bölgeler arası gelişmişlik farklarını en aza indirmek, Bilim ve teknolojide çağı yakalamış, kudretli, itibarlı ve önder bir toplum oluşturmak, Adil bir gelir dağılımı sağlamak, Yoksulluk, işsizlik ve yolsuzlukla mücadele etmek üzere milli seferberlik başlatmak, Sosyal koruma programları geliştirerek yardıma muhtaç, yoksul ve kimsesiz vatandaşları aç ve açıkta bırakmamak, Çalışanların çalışma şartlarını iyileştirmek ve adaletli bir ücret sistemine kavuşturmak, Bütün vatandaşlarının eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik gibi temel ihtiyaçlarının eksiksiz olarak karşılandığı, insan onur ve haysiyetine yakışır sosyal düzen oluşturmak, İstihdam edilebilirliği yüksek, eğitimli, sağlıklı, vasıflı, yüksek ahlak ve seciye sahibi, Türk kültür ve değerlerini özümsemiş, evrensel düzeyde iddia sahibi bir gençlik yetiştirmek, Milli ve manevi değerleri güçlendirerek insan merkezli; eşitlik, ahlak ve adalet ilkelerini gözeten bir yönetim anlayışıyla toplumsal refahın artırılması temel hedefimiz olacaktır. Her kesimin katkısı ölçüsünde adil pay almasını sağlayan, yoksulu gözeten, gelir dağılımını adaletli kılan bir sosyal refah düzeni oluşturmak temel hedefimizdir.

Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılması. İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar aile desteği yardımı verilmesi. Gençlerin, iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması ve öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması. Ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı sağlanması, üniversiteye giriş sınavının kaldırılması. Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılması. Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, refah payının yükseltilmesi, emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetinin giderilmesi. Kadınlara sigortalılık öncesi doğumları için de borçlanma hakkı tanınması. Kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, adli yardım desteği sağlanması, dava açma zaman aşımının kaldırılması.
Asgari ücretten vergi alınmaması, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılması. Kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B'li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanların kadroya alınması. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların, genel idari hizmetlere geçirilmesi. Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılması. Sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkı verilmesi, yardımcı sağlık personelinin istihdamının yaygınlaştırılması. Mühendislerin özlük haklarının iyileştirilmesi. Öğretmenlerin ek göstergesinin 3 bin 600'e çıkarılması, atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edilmesi. Maliye ve gelir idaresi çalışanlarına kurum içi uzmanlık sınavı açılması, mübaşir, zabıt katibi ve diğer adalet çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi. Uzman çavuşların tümünün kadroya alınması, özlük haklarıyla birlikte mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi. Emniyet çalışanlarının özlük haklarının düzeltilmesi, polislerin ek göstergesinin 3 bin 600'e yükseltilmesi, haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için fazla mesai verilmesi. Engelli ve engelli yakını aylığının yükseltilmesi ve engelli aylığı ödenmesinde, aile geliri yerine kendi gelirlerinin esas alınması. Doğuştan ya da işe girmeden önce engelli olanların, malul şartlarından yararlandırılması. Muharip gazi şeref aylığının artırılması ve hepsine aynı tutarda ödenmesi. Şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması, şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi. Terörle mücadele gazilerine ikinci istihdam imkanı sağlanması, ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi, gazilere ÖTV'siz araç imkanı getirilmesi. Yurt içinde ve yurt dışında her türlü terör örgütleri mücadelenin terörün kökü kazınıncaya kadar yapılacak mücadeleye sonuna kadar açık destek verilecek, huzur ve güven ortamı sağlanacaktır.

Türklük, Türkçe, Atatürk ve cumhuriyet ile ilgili hükümler ile anayasanın ilk dört maddesinin garantörü olmaya devam edeceğiz.

Bize göre ülkemizin karşılaştığı sorunları aşması, küresel tehditlere karşı durabilmesi, milli birlik ruhunun güçlenmesi ve milletimizin kök değerlerine yönelmesi ile mümkündür. Bu da MHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü bir şekilde temsil edilmesiyle mümkündür.

Ülkemizin huzuru, güvenliği ve devletimizin bekası için MHP demenin tam zamanıdır.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan bir Ramazan ayının daha sonuna geldik. Ramazan ayının manevi ikliminden feyiz almağa hakkıyla idrak etmeye çalıştık. Bu vesile ile Bin aydan daha hayırlı olan Kur-an'ı Kerimin inmeye başladığı Kadir Gecesini idrak ettik. Cenab-ı Mevlam ibadet ve dualarımızı kabul eylesin. Ülkemizde ve bütün Türk- İslam aleminde akan göz yaşları son bulsun. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Allah birliğimizi bozmak isteyen şer odaklarına fırsat vermesin. Ülkemizin huzuru, insanımızın mutluluğu ve devletimizin bekasının muhafazası için yapılan dualarımızın kabul olması dilekleri ile tüm hemşerilerimin ve Türk- İslam aleminin idrak ettiğimiz mübarek Kadir Gecemizi ve erişmeyi ümit ettiğimiz Ramazan Bayramımızı tebrik ederim. Milletçe nice Ramazanlara ve bayramlara esenlikle ulaşmamızı Allah'tan niyaz ederim.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV