MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Kastamonu ziyaretinde konuştu - KASTAMONU’YA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli dün ilimize gelerek, Kastamonu Belediyesi’ni kazanan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ve MHP İl Teşkilatı mensuplarını tebrik etti. Kastamonu’ya verdikleri sözleri kesinlikle yerine getireceklerini vurgulayan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin sözü sözdür, duruşu merttir, duyuşu nettir. Kastamonulu kardeşlerimin güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Kastamonuluyu huzura, esenliğe, selamete, parlak ufuklara taşıyacağız” diye konuştu.

 MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Kastamonu ziyaretinde konuştu  - KASTAMONU’YA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ
banner72

 


MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli dün ilimize gelerek, Kastamonu Belediyesi’ni kazanan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ve MHP İl Teşkilatı mensuplarını tebrik etti. Kastamonu’ya verdikleri sözleri kesinlikle yerine getireceklerini vurgulayan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin sözü sözdür, duruşu merttir, duyuşu nettir. Kastamonulu kardeşlerimin güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Kastamonuluyu huzura, esenliğe, selamete, parlak ufuklara taşıyacağız” diye konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından tebrik ve teşekkür ziyaretleri kapsamında dün Kastamonu’ya geldi. Bahçeli, MHP Kastamonu İl Teşkilatı üyeleri tarafından Kadıdağı’nda karşılandı. Bahçeli Karşılama sonrası Kastamonu Belediyesinde Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ve MHP İl Teşkilatı mensuplarını ziyaret ederek tebrik etti.

Bahçeli, ziyaretin ardından Kastamonu Belediyesi önündeki mitingde yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Yarın(bugün), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olduğunu hatırlatan Bahçeli, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), Türkiye’yi yıkmak için silaha davrandığını vurguladı.

Hain darbe girişiminin üzerinden tam üç yıl geçtiğini belirten Devlet Bahçeli, "Türk Silahlı Kuvvetler içine yuvalanan terörist bir kadro millete ve devlete silah doğrultmuş, ülkeyi kana ve gözyaşına boğmuştu. 251 vatan evladımız şehit olmuştu. 2 bin 194 vatan evladımız yaralanmıştı. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü anıyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

“AMAÇ TÜRKİYE'Yİ İÇTEN YIKMAKTI”

Bahçeli, 15 Temmuz gecesi yaşananları anımsatarak, “15 Temmuz'da satırları ihanet ve melanetle yazılmış karanlık bir senaryo tedavüle kondu. Amaç Türkiye'yi içten yıkmaktı. Amaç iç savaş çıkartmak, ülkeyi bölmek ve paylaşmaktı. Ancak yanlış hesap, kahraman Türk milletinden döndü" ifadelerine yer verdi. 

“TÜRK MİLLETİ, FETÖ'CÜ TERÖRİSTLERİ

ANALARINDAN DOĞDUKLARINA PİŞMAN ETTİ”

Darbe girişimi ile Türk milletinden intikam alınmak istendiğini söyleyen Bahçeli, 15 Temmuz'da Türkiye'nin bekasının doğranmak ve dağıtılmak istendiğini, o gece Türkiye Cumhuriyeti'ne zehirli hançer sallandığını anlattı. “Ancak Türk milleti yediden yetmişe ayağa kalktı, FETÖ'cü teröristleri, arkalarında duran efendilerini analarından doğduklarına pişman etti." diyen Bahçeli, “İhanet imanı geçemedi. İşgal emelleri milli iffeti yenemedi. Bir dolarlık ederi olan namussuzlar, Türk milletinin haşmet ve haysiyeti karşısında kaçacak ve saklanacak delik aradılar. Gene de yakayı kurtaramadılar. Şunu bir defa kararlılıkla söylemek isterim ki, FETÖ'yle mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir. Bu konuda tavsama olamaz, ihmal olamaz, hoşgörü olamaz. Hatırlı ve arkası olan FETÖ'cülerin korunması veya kollanması diye bir şey söz konusu edilemez. Elbette mücadele hukuk ve adalet kümesinde yapılmalıdır. 

“15 TEMMUZ'DA BİZE ACIMADILAR”

FETÖ'cülüğü tespit edilen kim varsa haklarında gereken adli işlemler yapılmalıdır. 15 Temmuz'da bize acımadılar, biz de onlara adalet içinde acımamalıyız. Türkiye FETÖ musibetinden kurtulmalıdır. Bu karanlık dönem kesin olarak bitirilmelidir. 15 Temmuz, Türk milletini Anadolu’da boğma ve dağıtma girişimidir. 15 Temmuz, milli bekayı imha teşebbüsüdür.”

“TEHLİKE BİTMEDİ”

Tehlikenin bitmediğine de dikkati çeken Bahçeli, bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Eski sistemin darbelere kucak açtığını ifade eden Devlet Bahçeli, “CHP Genel Başkanı'nın bir yanda Amerika tipi başkanlık sistemini önerip diğer yanda parlamenter sisteme vurgu yapması kurnazlıktır, kumpastır, tuzaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden rahatsız olanlar vesayet özlemi çeken odaklardır" dedi.

“KASTAMONULU KARDEŞLERİMİN

GÜVENLERİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Bahçeli, Kastamonu Belediyesi önündeki mitingde yaptığı konuşmada, kentin 31 Mart seçimlerinde kendilerine destek verdiğini hatırlattı. Hizmet için yola çıktıklarını anlatan Bahçeli, MHP'nin Kastamonu’yu daha iyi yönetmek, daha fazla hizmet etmek, daha güzelleştirmek maksadıyla yola çıktığını, heyecanla kolları sıvadığını ifade etti.

Kastamonu’ya verdikleri sözleri kesinlikle yerine getireceklerine vurgu yapan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin sözü sözdür, duruşu merttir, duyuşu nettir. Kastamonulu kardeşlerimin güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Kastamonuluyu huzura, esenliğe, selamete, parlak ufuklara taşıyacağız. Belediye Başkanlarımızın her icraatını yakından takip edeceğiz. Sizler bizi mahcup etmediniz, bizler de sizler için çalışmaktan, üretmekten, hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

“KASTAMONU BUNU BİLMEKTEDİR”

Hesabını veremeyecekleri hiçbir konunun olmadığının altını çizen Bahçeli, "Hesabını veremeyeceğimiz karanlık ilişkilerimiz, altından kalkamayacağımız bulanık ve sorunlu bir yönümüz, 'acaba gün gelir karşımıza çıkar mı' diye içten içe kaygılandığımız bir açığımız bulunmamaktadır. MHP'li belediyeler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeme konusunda bugüne kadar ahlak ve insanlık mücadelesini cesaretle yapmışlar, yapmaya da devam edeceklerdir. Türk milleti bunu görmektedir. Kastamonu bunu bilmektedir" dedi.

“BİZİM MAKSADIMIZ HALİSTİR”

MHP için belediyeciliğin, 'insanı temel alan, milli ve manevi ölçülere uyması gereken demokratik bir zemin' olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: “Bizim için belediye demek, mazlum ve mağdurların imdadına koşan, yoksulu, garip gurebayı muhafaza eden kocaman yürek demektir. Belediye demek, aç ve yoksullar için çırpınan, yediren, içiren ve giydiren bereket ve şefkat demektir. Belediye demek, çevreyi güzelleştiren, kenti imar eden, bayındır hale getiren yönetim demektir. Belediye demek, sımsıcak bir gülümseme, dosdoğru bir vicdan, adil ve adaletli bir yönetim demektir. Bizim maksadımız halistir, mazimiz temizdir, hedeflerimiz ise devasadır. Buradan, sizlerin huzurunda aziz milletimize ve Kastamonu’ya, daha adil bir paylaşıma, daha çok fırsat eşitliğine, daha üretken ve milli bir ekonomiye, daha fazla yatırım ve istihdama, daha huzurlu kentlere, daha ahlaklı bir kazanca, daha doymuş bir aileye, daha sağlıklı bir insana ulaşmak için davette bulunuyorum.” 

“KASTAMONU’YU BÜTÜN OLARAK ELE ALACAKLAR”

Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi varsa umutlar diridir" ifadesini kullanarak şunları kaydetti: “Milliyetçi Hareket Partisi varsa gelecek aydınlıktır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa, henüz hiçbir şey bitmiş değildir. Vazgeçilmez hazinemiz vatan ve millet sevgisidir. Tartışmaya açık olmayan kararlığımız Türkiye ve Türk milletinin milli, tarihi, kültürel hak ve çıkarlarıdır. Terk edilmez ilkemiz, 'Ne mutlu Türküm diyene' seslenişidir. Üzerine titrediğimiz hassasiyet ise dünyayı Türkçe okuyabilmektir. Kastamonu’da görev alan belediye başkanlarımız her haneye ulaşarak her kardeşimin elinden tutacaklardır. Çare bekleyenleri, dertlerinden bunalanları, bir el gözleyenleri ihmal etmeyeceklerdir. Kimin hangi partiye oy verdiğini gözetmeksizin, Kastamonu’yu bütün olarak ele alacaklar, belediye hizmetleriyle tanıştıracaklardır. Bizde ayrımcılık yapmak, partizanlığa heves etmek, yandaşları kayırarak ilerlemek yoktur. Devletin kaynaklarını peşkeş çekmek, ulufe dağıtır gibi millet emanetini heba etmek yoktur. Bilakis, özveri ve fedakarlıklarla Kastamonu’nun sıkıntılarını çözme iradesi vardır. Gece demeden, gündüz demeden çalışma ve başarma kararlılığı vardır." 

MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye, TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP genel başkan yardımcıları Edip Semih Yalçın, Deniz Depboylu, Sadir Durmaz, Kamil Aydın ve Feti Yıldız, Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Divan Üyeleri Fatih Çetinkaya ve Kadir Şekerci eşlik etti. 

Bahçeli, daha sonra Çankırı mitingine katılmak üzere kara yolu ile ilimizden ayrıldı. 

Tuğçe Yerdelen-Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER