MHP Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu, sosyal medyadan seslendi YAPILAMAYACAK HİÇBİR ŞEY İÇİN SÖZ VERMEYECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği canlı yayında açıklamalarda bulundu.

MHP Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu, sosyal medyadan seslendi  YAPILAMAYACAK HİÇBİR ŞEY İÇİN SÖZ VERMEYECEĞİZ
banner72

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Vidinlioğlu belediyedeki ücret eşitsizliği ile ilgili gelen soru üzerine, “Hak ettikleri verilmiyor. Önce hak ettiklerini vereceğiz. Sonrasında da fazladan ne verebiliyorsak onu vereceğiz. Bütün birimleri biliyorum. Gereksiz gördüğüm bir birim yok. Hatta ek olarak Ev Hanımları için bir birim ile ‘Girişimcilik ve Dijitalleşme’ birimi kuracağız” cevabını verdi.

“Yapılamayacak hiçbir şey için söz vermeyeceğiz” diyen Vidinlioğlu’nun açıklamaları şöyle: “Ancak herkese kapımızı açık tutacağız, herkesi dinleyeceğiz. Her gelene tutulamayacak sözler vererek belediye başkanlığı yapılmaz.

Kuzeykent’teki derdimiz yüksek katlı binalar değil. İmar tadilatları yapılırken Kuzeykent’te bir emsal oluştu. Bu emsal sadece müteahhitlerin değil halkın da isteği ile oluştu. Bu arkadaşlarımız inşaatlarını belediye tarafından verilen imar tadilatlarına göre yapmışlardır. Bu arkadaşlarımızı Kuzeykent halkı iyi tanır. İnşaatlarını zamanında ve dört dörtlük şekilde yapmış arkadaşlarımızdır. Bu konuda yanlış olan kat sayısından ziyade burada yaşayan insanlara yeşil alan, otopark, sosyal yaşam alanı ve ulaşım kolaylığı sağlanmamasıdır. Bu imar tadilatlarıyla onlar yok edildi. Ayrıca bu arkadaşlarımız Kuzeykent’te yaşanan inşaat sorunları ile ilgili çözüm arayışımızda bize yardımcı olacaklardır.

“ŞEHRİMİZİN GELİŞİMİ TURİZME BAĞLIDIR”

Biz projelerimizi birkaç başlığa ayırdık ama şehrimizin gelişimi turizmdedir. İnanç Turizmi, Kongre Turizmi, Kültür Turizmi, Doğa Turizmi, Spor Turizmi diye uzar gider. Bunların hepsine uygun altyapımız ve şartlarımız var ama icraat yok. İnşallah biz bunları en kısa sürede hayata geçireceğiz.

“SEÇİMİ 35-38 BİN BANDINDA BİR OYLA TAMAMLARIZ”

Tahsin Bey’in kamuoyu açıklaması ile ilgili söylemek istediklerim var tabi ki. Öncelikle Belediye Başkanı’na yakışmayacak bir üslup kullanılması hoş olmadı. Bu şekilde icraat dönemini sorgulamamızı engelleyemez. Propaganda serbestliğinin son saniyesine kadar yapmadıklarını, eksik ve hatalı yaptıklarını, kendisinin çelişli beyanlarını sorgulamaya ve anlatmaya devam edeceğim.

Biz 77 bin oyun tamamına talibiz. Ama bana göre yüzde 50’sini alırız. Yani seçimi yaklaşık 38 bin bandında bir oyla bitireceğimizi düşünüyorum.

“65 YAŞ ÜSTÜ HEMŞEHRİLERİMİZ İÇİN KONAĞIMIZ OLACAK”

65 yaş üstü hemşehrilerimiz için de bir konağımız olacak. Bu konakta sosyal ve fiziksel aktivitelerini artırabilecekler. Egzersiz ve spor yapabilecekler, çeşitli hobileri öğrenip, geliştirebilecekler. Müzik koroları olacak. Eğlenceler olacak. Gençlerle, çocuklarla bir araya gelecekler.

“ULAŞIM PROBLEMİNİ EN KISA SÜREDE ÇÖZECEĞİZ”

Erdemkent, Nazarkent, Saray Konutları, Çamlıca Sitesi, İstanbul Evleri’nin bulunduğu bölgeye duraklar koyacağız. Sultankent önüne ilave durak koyacağız. 65 yaş üstü hemşehrilerimizin dolmuş kimlik kartlarını ücretsiz vereceğiz. Huzur 2, Bahçeli Öğretmenevleri ve 80 Evler bölgesine ring ilave edeceğiz. Ringler ile şehir merkezi ve diğer bölgeler arasındaki en uzun mesafeyi 25 dakikaya düşüreceğiz. Ulaşımda kartlı sisteme geçişi ivedilikle tamamlayacağız.

“150 MİLYON DEĞERİ OLAN YATIRIMIN

ARSA SATIŞI 7 MİLYON OLABİLİR Mİ?”

“Kastamonu’da KASTAMALL diye bir yer yapılıyor mu, yapılmıyor. Belediye Başkanının bu alanı 5 milyona ibadet alanını da 2 milyona sattım diye açıklaması var mı? Şimdi soruyorum. O gün 120 milyon, bugünün değerlemesiyle yaklaşık 150-160 milyon TL eden bir yatırımın arsa satışı yaklaşık 7 milyon olabilir mi?”

Peki kardeşim, Kastamonu’da Huzur Kent diye bir yer var mı var. Buradaki insanların nefes alabildiği tek alan, yeşil alan, park alanında inşaat, temel kazma çalışması başladı mı? Vatandaşlarımız bundan mustarip mi, değil mi? Her gün yüzlerce insan soruyor. Buradan açıklıyorum Huzur Kent’teki tek kıymetli yer 2015 yılında Tahsin Bey’in Başkanlık döneminde takas yoluyla satılmıştır.

“HATALARINI TURHAN TOPÇUOĞLU BAŞKANIMIZIN

ÜZERİNE ATMAKTAN VAZGEÇ”

Tahsin Bey, doğru konuşmuyorsun. Sıkıştığın her yerde, yaptığın her hatayı Turhan Topcuoğlu Başkanımızın zamanında yapılanlar diyorsun. Turhan Topcuoğlu bu kadim şehrin, Evliyalar Şehri’nin efsane Başkanıdır. Turhan Başkan hastalandığında bütün Kastamonu halkı dua etti, iyileşsin diye. Sen Turhan Başkan’ın tırnağı olamazsın. Ayıptır. 2014 yılında sen de bir katalog çıkardın. Biz de bir katalog çıkardık. Sen kataloğundaki projeleri yapmadın, yapmadığın gibi MHP döneminde altyapısı hazırlanan, projelendirilen ve bitirilen projeleri kendin yapmış gibi pazarlamaya çalışıyorsun. Ondan sonra da diyorsun ki ‘belediyecilik benim işim.’ Tahsin Bey istiyor ki sadece belediye çalışanları Belediye Başkanı olsun. Seçim olmasın, sırayla Fen İşleri Müdürleri Belediye Başkanı olsun. Belediyecilik kimsenin işi değildir, vizyon işidir. Bu vizyon sende yoktu. Bu vizyon da MHP kadrolarında vardır. Biz bu kadrolarımız ve halkımızla beraber Kastamonu’muzun geleceğine talibiz.

Bugüne kadar, sadece belediyede değil Kastamonu’daki bütün kurumlarda şehrimize hizmet etmiş herkese hizmetleri için teşekkür ederim. Ancak bu şehri yaşanılabilir kılan dev projelere imza atan akıl, vizyon, yönetim, idarecilik başarısı Turhan Başkan nezdinde şu anda bizim yanımızda olan yönetime aittir ve MHP Belediyeciliğidir. Projeleri sahiplenme çabandan vazgeç. 2014’ten sonra beton yığınına dönüştürülmüş şehir, şaibeler, makam sevdası, hemşehrilerimizi yok saymak, kapıları yüzlerine kapatmak. Korumaların gölgesinde dolaşmak. İşte yaptıkların bunlar. 5 senedir şehre yaptığın eziyettir. İnsanları yanıltma.

“BULVARIN BİTMESİ İÇİN 30-35 YILA İHTİYAÇ VAR”

Pazartesi günkü yayında 2014 projelerinden bahsettiniz. Batı Bulvarı için sadece %15 kamulaştırma yapılabilmiş. Basit bir hesapla bulvarın bitmesi için 6 dönem daha yani 30-35 yıla ihtiyaç var. Allah kendisine uzun ömürler versin. Esentepe Mahallesi için söz verdiği altyapı, üstyapı, kapalı pazar alanı, geniş yeşil alanlar arasından yapılan oldu mu?” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER