banner38

banner46

banner47

01 Haziran 2020 Pazartesi

Metin Çelik’in açıklamalarına Hasan Baltacı’dan cevap geldi -SİYASİ RİYAKARLIK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu Şeker Fabrikası’nın 57. Pancar Alım Kampanyası’na üniversite arkadaşı, CHP Kırşehir eski il başkanı Şeref Karaosmanoğlu vefatından dolayı katılamadığını açıkladı.

21 Eylül 2019 Cumartesi 11:05
 Metin Çelik’in açıklamalarına Hasan Baltacı’dan cevap geldi  -SİYASİ RİYAKARLIK
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu Şeker Fabrikası’nın 57. Pancar Alım Kampanyası’na üniversite arkadaşı, CHP Kırşehir eski il başkanı Şeref Karaosmanoğlu vefatından dolayı katılamadığını açıkladı.

Pancar alım kampanyasında AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in ‘şov yapanları burada göremiyoruz’ sözüne cevap veren Hasan Baltacı, “Reis korkusuna ekmeğini yediği fabrika için “satılmasın” diyemeyecek kadar korkak olanların, bugün “satılacak başka yolu yok” dedikleri fabrikanın kürsülerinde kendilerini aklamaya çalıştıkları, doğup büyüdükleri topraklara ve o toprağın insanlarına ettikleri ihanet karşısında duydukları büyük mahcubiyeti bastırmaya çabaladıkları açık ve net olarak görülmektedir” dedi.

Hasan Baltacı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Kastamonu’nun tüten bacası, can damarı Kastamonu Şeker Fabrikamızın 2019- 2020 yılı pancar işleme dönemi 57. Pancar Alım Kampanyası’nın ülkemize, Kastamonu’muza, pancar üreticimize ve şeker işçisine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gerek pancar üreticisinin, gerekse şeker işçisinin bu gurur gününde yanlarında olamamaktan duyduğum üzüntüyü belirtmek istiyorum.  Fabrikamızın bacasının hep tütmesi ayrıca pancar üreticisinin bol kazanç elde etmesi temennilerinin dile getirildiği bir kampanya açılış töreni gerçekleştirilsin isterdim ancak AKP Kastamonu Milletvekili Sn. Metin ÇELİK’in 57. Pancar Alım Kampanyası’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada Kastamonu Şeker Fabrikası satılmasın, Kastamonu ekonomisinin kalesi yıkılmasın diye günlerce, aylarca verdiğimiz mücadeleye ve törene katılamamış olmamıza atıfta bulunarak “şov yapanları burada göremiyoruz” ifadelerini kullandığını kamuoyuna yansıyan haberlerden öğrenmiş bulunuyorum.

“EKMEĞİNİ YEDİĞİ FABRİKA İÇİN “SATILMASIN”
DİYEMEYECEK KADAR KORKAK OLANLAR”

Bundan 2 yıl önce dönemin başbakanı Binali Yıldırım’la Çankaya Köşkü’nde bir araya gelip, Kastamonu Şeker Fabrikası’nın satışına karar verenlerin, bu kararı aylarca Kastamonu kamuoyundan gizleyenlerin, reis korkusuna ekmeğini yediği fabrika için “satılmasın” diyemeyecek kadar korkak olanların, bugün “satılacak başka yolu yok” dedikleri fabrikanın kürsülerinde kendilerini aklamaya çalıştıkları, doğup büyüdükleri topraklara ve o toprağın insanlarına ettikleri ihanet karşısında duydukları büyük mahcubiyeti bastırmaya çabaladıkları açık ve net olarak görülmektedir.

“CHP’NİN ŞEKER FABRİKALARI İÇİN SERGİLEDİĞİ DİRENİŞE
LEKE SÜRMEYE ÇALIŞILMASI SİYASİ RİYAKÂRLIKTIR”

Bizim verdiğimiz mücadele sayesinde, fabrika satılmadığı için o kürsüde konuşma imkânı bulan ve sözlerinin başında “benim ve büyüdüğüm topraklar için çok değerli” dediği fabrikanın özelleştirilmesi süreciyle ilgili “kısmen karşı durduk” diyerek aslında Şeker Fabrikası’na verdiği gerçek önemi itiraf eden Sn. Metin Çelik’in Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Şeker Fabrikaları için sergilediği direnişe leke sürmeye çalışması siyasi riyakârlıktır.

“KASTAMONULULARIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

Bacası tütsün diye yollar yürüdüğümüz, kapısı önünde “Şeker Vatandır Satılamaz” diye haykırdığımız fabrikamızın kampanya açılış törenine, üniversite döneminde ekmeğimizi bölüşüp, evimizi paylaştığımız arkadaşım, can yoldaşım Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir eski İl Başkanımız Şeref Karaosmanoğlu’nun ani vefatı nedeniyle katılamadığımın bilinmesini istiyorum. Böyle acı bir durumu görmezden gelip algı yaratarak siyasi prim elde etmeye çalışacak kadar küçülenleri, insaniyet ve kürsü adabını yitirenleri üzüntüyle izliyor, basit ve yakışıksız bu tavır ve tutumu Kastamonuluların takdirine bırakıyorum.” (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV