Mesajlı baskı

İl Genel Meclisi'nin Mayıs ayı son toplantısına Ankara'dan gelen mesaj damga vurdu. İGM Başkanı Güray Parçal ve üyeler; 'mesajlı baskı denemesi'ne tepki gösterirken, Başkan Parçal, ''Bu şekilde yeniden bir şeye tevessül edilirse daha farklı bir tutum sergileyeceğiz'' ifadelerine yer verdi

Mesajlı baskı

EMEKLİ YÖNETİCİ'DEN İGM ÜYELERİNE;

Mesajlı baskı

İl Genel Meclisi'nin Mayıs ayı son toplantısına Ankara'dan gelen mesaj damga vurdu. İGM Başkanı Güray Parçal ve üyeler; 'mesajlı baskı denemesi'ne tepki gösterirken, Başkan Parçal, ''Bu şekilde yeniden bir şeye tevessül edilirse daha farklı bir tutum sergileyeceğiz'' ifadelerine yer verdi.

 “ANKARA’DAN KİBAR OLMAYAN BİR MESAJ ALDIK”

İGM Başkanı Güray Parçal, Gölköy imar plan tadilatları ile ilgili kendisine ve meclis üyelerine bir mesaj atıldığını gündeme getirdi. Başkan Parçal; “Ankara’dan yeni ve eski komisyon üyelerimiz ile bana, bizce kibar olmayan mesaj atıldı. Bu mesajlarda İl Genel Meclisi üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldı. Daha iyi olması amacıyla fikirler üretildi burada. Özle İdare’ye getirilebilecek yükler tartışıldı. İl Genel Meclisi’nin sudan sebeplerle çalışılmıyor gibi bazı ifadeler vardı bu mesajın içerisinde. Bu ifadeler, İl Özel İdaresi’nin itibarını zedeleyecek bir tutum söz konusu. Siyasi parti gözletilmeksizin tüm meclis üyelerimiz adına konuşuyoruz. Bu gibi İl Özel İdaresi’nin itibarını zedeleyecek ifadeleri kınıyoruz. Bu şekilde yeniden bir şeye tevessül edilirse daha farklı bir tutum sergileyeceğiz. Bunu cahilliğe verelim diyoruz ancak üst düzey yöneticiymiş kendileri, emekli olmuş. Emekli olduğu yönetici makamını belirterek atmış mesajını. Bu şekilde baskı yöntemiyle bir şeye varılamayacağını anlamışlardır diye düşünüyoruz. Tavır ve tutum yanlış. Mesaj atarak değil, gelip istişare ederek bilgisini alabilir. Bizler vatandaş için buradayız, onlar için uğraşıyor ve çabalıyoruz. Onlar adına cevap vermek de bizlerin boynumuzun borcu. Mesaj atılması hoş bir durum değil. Kendi makamını kullanarak böyle bir tutum sergilemesi son derece yanlış. Böyle bir şeye tekrar tevessül edilirse meclisimiz daha farklı bir şekilde cevap verilecektir” dedi.

 Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ilk iki gündem maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporları görüşüldü. İl Özel İdaresi’nde Kastamonu Merkez İlçe Gölköy Köyü geneline yönelik yaptırılan Nazım İmar Planları, 5 Şubat 2021’de meclis tarafından reddedilmişti. Söz konusu Meclis kararı ile belirtilen hususlara ilişkin teknik rapor düzenlenerek Nazım İmar Planı ile birlikte görüşülmesiyle alakalı İl Özel İdaresi’nin ilgili teklifi hakkında hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu, Ağustos ayı toplantısına kadar çalışmaların yapılarak, bu teklifin geri gönderileceği ve Ağustos ayı toplantısında tekrar mecliste ilgili oylamanın yapılacağı belirtildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu doğrultusunda İl Özel İdaresi’ne tekrar gönderilerek çalışmaların gözden geçirilmesi meclisin oylamasına sunularak oy birliğiyle kabul edildi. (Zehra Beyza Güler)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER