Memur-Sen’den Kudüs tepkisi

Memur-Sen Kastamonu İl Temsilciliği dün yaptığı açıklama ile Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.

Memur-Sen’den Kudüs tepkisi

 

Memur-Sen Kastamonu İl Temsilciliği dün yaptığı açıklama ile Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, siyasi parti temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin katılımı ile Nasruıllah Meydanı’nda bir açıklama yapan Memur-Sen Kastamonu İl Temsilcisi Mehmet Öz, dünyada şiddeti daha da derinleştirmek isteyen kanlı iktidarların Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlandığını dile getirdi. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olduğunu ifade eden Mehmet Öz şöyle konuştu; “ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD Başkanı Trump ihtarımızın öncelikli muhatabıdır. ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönü ile dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz” dedi. “Kudüs bizim nazarımızda bir mihenktir” diyen Öz, “Tamda bu noktada en güçlü ihtarı kendimizden başlayarak millete ve ümmete yapıyoruz. Nasıl ki, Hz. Ömer’in fethiyle, Selhattin Eyyübi’den bu yana medeniyetimizin önemli merkezlerinden biri olan Kudüs’ü haçlılara karşı yüz yıllar boyu savunduysak; Nasıl ki, Yavuz Sultan Selim Han’ın hilafeti ile birlikte Kudüs’ü bütün inançların barış adalarından biri yaptıysak; Nasıl ki, Abduşhamit Han’ın mücadelesi ile siyonizmi Filistin ve Kudüs’ten uzak tuttuysak; Şimdi de bu şuurla mücadelemizi sürdürüp, haçlı artığı düşünceleri payanda olarak kullanan emparyalizme ve siyonizme karşı bütün insanlığı içine alan bir söz söyleyebiliriz” diye konuştu.
Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER