Memur – Sen Kastamonu İl Başkanı İrfan Bakır - BU MÜFTERİLİK KARŞILIKSIZ KALMAYACAK

Memur – Sen Kastamonu İl Başkanı İrfan Bakır, Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip liseleri ile ilgili sarf ettiği sözlerle ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 Memur – Sen Kastamonu İl Başkanı İrfan Bakır  - BU MÜFTERİLİK KARŞILIKSIZ KALMAYACAK

 

Memur – Sen Kastamonu İl Başkanı İrfan Bakır, Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip liseleri ile ilgili sarf ettiği sözlerle ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Bakır, “Bir televizyon kanalındaki programda, Erol Mütercimler isimli şahsın İmam – Hatip liseleri ile ilgili sarf ettiği haddi aşan, insanları kin ve nefrete sürükleyen, ayrımcılık ve ötekileştirme içeren sözleri başta İmam – Hatip camiası olmak üzere tüm milletimizin tepkisini çekmiştir” dedi.

 

Açıklamasında “Türkiye’nin yüz akı ve markası olan İmam – Hatip Liselerine, mensuplarına ve mezunlara yönelik Erol Mütercimler isimli müfterinin sarf ettiği sözler, 1951 yılından bu güne vatana ve millete hizmetten başka bir şey düşünmeyen ve tüm baskılara ve kışkırtmalara rağmen bölünmeyen, bölmeyen, ötekileştirmeyen İmam – Hatip camiasına onurlu duruşundan taviz verdiremeyecektir” diyen İrfan Bakır’ın açıklaması şöyle: “Biz İmam Hatip camiası 28 Şubat döneminde de, başka dönemlerde sürekli olarak bu tür aşağılamalara, hakaretlere ve iftiralara maruz kaldık! Ancak hiçbir zaman bu sakat zihniyetin, kin ve nefret dolu yüreklerin, bu hazımsızlığın ve ötekileştiriciliğin seviyesine inmedik, inmeyeceğiz!

Kastamonu Memur – Sen camiası olarak, Erol Mütercimler isimli müfterinin iğrenç ve kin kusan sözlerini kendisine iade ediyor, bu nefret tohumlarının bizim bağrımızda hiçbir zaman yeşertilemeyeceğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu ülkenin İmam – Hatip okulları bizim… Fen Liseleri bizim… Anadolu Liseleri, Meslek Liseleri bizim… Türkiye Cumhuriyetinin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, devlet kontrolünde ve Milli Eğitim müfredatı çerçevesinde yine Türkiye Cumhuriyetinin öğretmenleri tarafından eğitim ve öğretim gören tüm öğrencilerimiz bizlerin başının tacı ve geleceğimizin teminatlarıdır.

Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizin böylesine sapık ve iğrenç beyinlerce, böylesine ötekileştirici bakış açılarıyla, böylesine kin ve nefret tohumları saçan şuur altlarıyla ve böylesine kendi tarihine, milletine, dinine yabancı akademisyen titri taşıyan kendini bilmezlerce eğitilmesi mümkün değildir!

Başta Memur – Sen Konfederasyonumuza bağlı Diyanet – Sen ve STK’larımız tarafından bu kabul edilemez itham ve sözlerle ilgili yasal süreçler başlatılmıştır. İnanıyoruz ki bu müfterilik karşılıksız kalmayacak ve adalet önünde hesap verecektir.

Kastamonu Memur – Sen camiası olarak bir kez daha Erol Mütercimler isimli müfterinin sözlerini kendisine iade ediyor, bu tehlikeli, tahkir edici, aşağılayıcı, ötekileştirici ve toplumu bölmeye çalışan zihniyeti şiddetle kınıyoruz.
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER