Mektupların, gönüllere yolculuğu başlıyor

‘Can Azerbaycan’a bir mektubum var’ kampanyasında binin üzerinde mektup toplandı

Mektupların, gönüllere yolculuğu başlıyor

 

TÜRKİYE Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Berat Satıoğlu, ‘Can Azerbaycan’a bir Mektubum Var’ Kampanyası hakkında basın açıklaması yaptı. Toplantıda konuşan Satıoğlu; “Bu mektuplardan bir kitap oluşturmayı düşünüyoruz. İnşallah kitap haline getirip, tarihe bir not düşme adına üniversitelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, şehit ailelerimize o kitabı da dağıtmak istiyoruz. Hazırlayacağımız kitabı Azerbaycan Büyükelçimize ve Azerbaycan Cumhurbaşkanımıza da iletmek istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi tarafından 11 Aralık’ta başlatılan ‘Can Azerbaycan’a bir Mektubum Var’ Kampanyası için binin üzerinde mektup toplandığı aktarıldı. Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, ilk mektubu yazan Şehit Şevki Eren Yatkı’nın anne ve babası ile Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin’den oluşan heyet, mektupları Azerbaycan Büyükelçisi’ne iletileceği belirtildi.

“KAMPANYADAN ÇOK GÜZEL NETİCELER ALDIK”

Dernek Başkanı Berat Satıoğlu, mektup kampanyasının 15 Aralık’ta sona erdiğini belirterek; “Tüm mektuplarımızı toparladık. Binin üzerinde mektup var. Türkiye’nin her yerinden, doğusundan, batısından, Çanakkale’de, Milli Mücadele’de olduğu gibi aynı fikirle yola çıkmıştık. Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki ermeni işgaline karşı Kastamonu insanımızın, milletimizin duygularını mektuplarla Karabağ’da mücadele eden askerlerimize iletelim istemiştik. Bu kampanyadan çok güzel neticeler aldık. Derlenen mektupları da Azerbaycan Büyükelçimize oluşturduğumuz heyetle birlikte takdim edeceğiz. Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, bizlere ilk mektubu yazan Şehit Şevki Eren Yatkı’nın anne ve babası ve bu kampanyayı destekleyen Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin hanımla birlikte mektupları büyükelçimize teslim edeceğiz. Mektupların içerisinde Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın, şehit anne babamızın yazdığı mektupla beraber, en yaşlı gazimiz olan Muharip Gaziler Başkanı Ali Cesur’un yazdığı mektubu da büyükelçimize elden teslim edeceğiz. Bu kampanya sürecinde bizlere desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere belediye başkanımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

“AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANIMIZA DA İLETMEK İSTİYORUZ”

Karabağ’da 2 bin 800’ün üzerinde şehidin olduğunu vurgulayan Satıoğlu; “Biz Karabağ’ı ve Azerbaycan’ı hiçbir zaman bizden ayrı tutmadık görmedik. ‘İki devlet bir millet’ anlayışıyla hareket ediyoruz. Karabağ’daki şehit ailelerini ve gazilerimizi orada yerinde ziyaret etmek istiyoruz. Mektuplar öğrencilerden geldi. Çizdikleri resimler var. İçlerinde bir kız çocuğu kardeşimiz polis olmak istiyormuş yazdığı mektup da ondan bahsetmiş. Ve bu mektupların kopyaları ile beraber bir kitap oluşturmayı düşünüyoruz, planlıyoruz. İnşallah kitap haline getirip, tarihe bir not düşme adına üniversitelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, şehit ailelerimize o kitabı da dağıtmak istiyoruz. Hazırlayacağımız kitabı Azerbaycan Büyükelçimize ve Azerbaycan Cumhurbaşkanımıza da iletmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER