Mehmet Yurt’tan ‘yeni logo’ sorusuna yanıt SÖZ KONUSU DEĞİL!

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun geçtiğimiz günlerde MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında dile getirdiği “Logoyu değiştirdik” şeklindeki açıklaması sonrasında önceki akşam gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt tarafından “değişiklik yok” açıklaması geldi.

Mehmet Yurt’tan ‘yeni logo’ sorusuna yanıt SÖZ KONUSU DEĞİL!
banner72Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun geçtiğimiz günlerde MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında dile getirdiği “Logoyu değiştirdik” şeklindeki açıklaması sonrasında önceki akşam gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt tarafından “değişiklik yok” açıklaması geldi.

Kastamonu Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşılan ve T.C ibaresi ile Kastamonu’da görev yapan belediye başkanlarını simgeleyen 49 yıldızın yer aldığı yeni logoyla ilgili olarak AK Partili Meclis Üyesi Necati Atak’ın sorusunu yanıtlayan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, “Şuanda böyle bir şey söz konusu değil. İlerdeki günlerde böyle bir şey gündeme gelirse mecliste tartışılacaktır diye düşünüyorum” dedi. Mehmet Yurt’un bu açıklamayı yaparken arkasındaki panoda yeni logonun olması ise dikkat çekti.

Belediye Meclisi’nin dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Necati Atak, “Biz seçimlerden önce hayırlısı neyse o olsun dedik. Demek ki hayırlısı buymuş, bütün arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. İnşallah Allah hayırlı hizmetler yapmamızı nasip eder. Bizler hayırda gaz, şerde fren olmaya devam edeceğiz” dedi.

“LOGO DEĞİŞİKLİĞİNİ YEREL BASINDAN OKUDUM”

Kastamonu Belediyesi’nin logo değişikliğini yerel basından okuduğunu ifade eden Necati Atak, “Kastamonu Belediyesi’nin logosu değişmiş. Yerel basından okudum. Milleti temsilen gelmiş bir mecliste değişiklik olması durumunda konuşulması gerekirdi. Önceden de birkaç kez logo değişikliği gündeme geldi ancak hep eski logo üzerinde karar kılındı. Kastamonu halkının ve meclisin bu konuyla ilgili bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

YURT: ESKİ LOGOMUZ DEVAM EDİYOR

Necati Atak’ın sorusu üzerine açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, “Burada yanlışlık var onu düzeltelim. Logomuz bu değil. Şuanda eski logomuz devam ediyor. Bu konuda ki duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Şuanda böyle bir şey söz konusu değil. İlerdeki günlerde böyle bir şey gündeme gelirse mecliste tartışılacaktır diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER