Mecliste 'Kürşat' tartışması

TBMM Genel Kurulunda, lüks otomobilinde uyuşturucu kullandığı görüntüleri sosyal medyada yayımlanan eski AK Parti Genel Merkez personeli olarak görev yapan Kürşat A. konusunda tartışma yaşandı

Mecliste 'Kürşat' tartışması

 

Mecliste 'Kürşat' tartışması

TBMM Genel Kurulunda, lüks otomobilinde uyuşturucu kullandığı görüntüleri sosyal medyada yayımlanan eski AK Parti Genel Merkez personeli olarak görev yapan  Kürşat A. konusunda tartışma yaşandı. 

ÖZEL: ''İBRET ALDIK''

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuyla ilgili olarak, ''Bu ismin elbette tedaviye muhtaç bir tarafı var, o konuda acil şifalar dileriz ancak o fotoğraflar, o videolar ve bizatihi Kürşat Ayvatoğlu ismi, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin savrulduğu noktayı, yaşadığı çürümeyi, içinde bulunduğu yozlaşmayı gösteriyor. Harun olmak için yola çıkıp da Karun olanların ne noktalara savrulduğunu hep beraber ibretle takip ettik. Adalet ve Kalkınma Partisi, Ömerlerini aramak için yola düşecekti, Kürşatlarını bulmuşlar. Kürşatlarının o paraları nerelerden kazandığını, Kürşatlarının çektirdiği fotoğraflar değil ama kurduğu yakın ilişkileri ve Kürşatlarının yapmış olduğu nüfuz ticaretini gördük'' dedi.

ÖZKAN: ''YARGIYA TESLİM EDELİM''

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise AK Parti ve Cumhur İttifakı alarak garip gurebanın gür sesi olmaya devam edeceklerini söyledi. AK Parti'nin verdiği mücadelenin, millete hizmet mücadelesi olduğunu savunan Özkan, şunları kaydetti: "Eğer bir hata yapan varsa onu kulağından tutup, götürüp yargı makamlarına teslim eden ve bu hukuk sürecini takip eden irade bizde var. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Taciz, tecavüzcülerin hesabını sormaktan elbette geri durmayacağız. Burada önemli olan hukukun, Anayasa'nın, yargının, ahlakın yanında yer alabilmek, bunu yapıyoruz. Belediyelerinizde, parti teşkilatlarınızda ne oldu? Bunların üzerini niye kapatıyorsunuz? Mağdurlar, mağdureler 'Biz bunu İl Başkanına ulaştırdık ancak tehdit aldık ve bunun üzerini kapatmak için ellerinden geleni arkalarına koymadılar' diyorlar. Birileri yanlış mı yapmış? Onu kulağından tutup yargıya teslim edelim. Hukuki olarak bunun arkasının takipçisi olalım. Siyaset mekanizması olarak hukuk, adalet ve yargının daha iyi işlemesi için bizim yapmamız gereken budur." (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER