Maslak, ödeneği aldı kamulaştırmaya başladı

İlk etap kamulaştırma işlemlerinin davalarının 7 ay içerisinde sonuçlanmasının ardından yaklaşık 300 bin m2 için 20 milyon TL gibi bir bedel kooperatif öz kaynaklarınca ödenerek tapuları alındı

Maslak, ödeneği aldı kamulaştırmaya başladı

 

KAMULAŞTIRILAN 300 BİN M2 ARAZİNİN ARDINDAN, KALAN 260 BİN M2ALAN İÇİN DE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Maslak, ödeneği aldı kamulaştırmaya başladı

İlk etap kamulaştırma işlemlerinin davalarının 7 ay içerisinde sonuçlanmasının ardından yaklaşık 300 bin m2 için 20 milyon TL gibi bir bedel kooperatif öz kaynaklarınca ödenerek tapuları alındı. Geriye kalan yaklaşık 260 bin m2 arazi kamulaştırması için, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri görüşmeler gerçekleştirildi ve 2. etap kamulaştırma işlemleri için 2020 yılı içinde 21 milyon 600 bin TL ödenek talebi uygun görüldü. Bu ödeneğin ardından da 2. etap kamulaştırma çalışmaları başlatıldı.

 

MASLAK Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, yeni sanayi sitesinin kurulmasının planlandığı alanla ilgili 2. etap kamulaştırma davalarının açıldığı kaydedildi.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ziyaret ederek kamulaştırma konusundan hızlı çalışmalarından dolayı teşekkür eden kooperatif yönetimince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bilindiği üzere S.S. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifimiz, 2019 yılında yatırım programına alınmıştır. Kooperatifimizin ilk önceliği, işyeri inşaatlarımızı yapacağımız arazi alım işlemini tamamlamak, sonrasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılacak inşaat ihalesi aşamasına gelebilmektir. Kooperatifimiz adına hazırlanan kamu yararı kararına ve ilgili yönetmeliğe göre kamulaştırma işlemleri 2019 yılı içinde Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından başlatılmıştır. İlk etap yapılan kamulaştırma işlemlerinin davaları yedi ay gibi bir süre içinde sonuçlanmış ve yaklaşık 300 bin m2 için 20 milyon TL gibi bir bedel kooperatifimiz öz kaynaklarınca ödenerek tapuları alınmıştır. Geriye kalan yaklaşık 260 bin m2 arazi kamulaştırması için, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ile defalarca yapılan görüşmeler gerçekleştirilmiş ve 2. etap kamulaştırma işlemlerimiz için 2020 yılı içinde 21 milyon 600 bin TL ödenek talebimiz uygun görülmüştür. Ödenek talebimizin Strateji Bütçe Başkanlığı’na iletilmesi sürecinde yanımızda olan Kastamonu Milletvekilleri sayın Hakkı Köylü, Metin Çelik, Valimiz sayın Avni Çakır, Belediye Başkanımız sayın Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı sayın Doğan Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı sayın Güray Parçal ve emeği gecen tüm kurum yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

2. ETAP KAMULAŞTIRMA İŞLEMLERİ BAŞLADI

Davaların açılabilmesi için gerekli olan 21 milyon 600 bin liralık ödeneğin kooperatife tahsisiyle birlikte hemen 2. etap kamulaştırma işlemlerinin başlatıldığının ifade edildiği açıklamada; “İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde, adımıza kamulaştırma işlemlerini yürütecek olan Kastamonu Belediye Başkanlığı elini taşın altına koymuş, esnek çalışma saatlerine rağmen kamulaştırma 2. etap davalarını açılabilecek konuma getirmiştir.Kastamonu Belediye Başkanımızı ziyaretimizle kendilerine bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunduk. Bugün itibariyle davalarımız açıldı. Bu vesile ile bizlere hiçbir zaman desteğini esirmeyen Kastamonu Belediye Başkanı sayın Galip Vidinlioğlu ve ekibine S.S. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak  çok teşekkür ederiz” denildi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER