Maskelerle farkındalık yürüyüşü yaptılar

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Belki de Sensin Topluluğu Cumartesi günü 2 - 8 Kasım Lösev Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü düzenledi. Cumhuriyet Meydanı ile Kışla Parkı arasında maskeleriyle yürüyen Belki de Sensin Topluluğu üyeleri, maskeleri Kışla Parkı’ndaki ağaca astı.

Maskelerle farkındalık yürüyüşü yaptılar

 

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Belki de Sensin Topluluğu Cumartesi günü 2 - 8 Kasım Lösev Haftası nedeniyle  farkındalık yürüyüşü düzenledi. Cumhuriyet Meydanı ile Kışla Parkı arasında maskeleriyle yürüyen Belki de Sensin Topluluğu üyeleri, maskeleri Kışla Parkı’ndaki ağaca astı. 
Farkındalık yürüyüşü hakkında açıklama yapan Belki de Sensin Topluluğu Başkanı Burak Kılıç, “Lösemi değil biz daha güçlüyüz. Lösemili çocuklar için farkındalık yapmak istediğimiz bu projede ameliyat maskesi takarak hem onların neler hissettiğini anlamak istedik hem de dışarıdan bakan insanlarda bir farkındalık oluşturmak istedik” dedi.
Belki de Sensin Topluluğu tarafından gerçekleştirilen etkinlik gitar eşliğinde şarkı söylenilmesi ve dans edilmesinin ardından sona erdi. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER