banner38

Müzik indir

banner46

banner47

13 Temmuz 2020 Pazartesi

MAKAMDA OTURMAKTAN ZİYADE SAHADA OLACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ardından Kastamonu Valiliği görevine atanan Vali Avni Çakır, dün ilimize gelerek yeni görevine başladı.

18 Haziran 2020 Perşembe 11:11
MAKAMDA OTURMAKTAN ZİYADE  SAHADA OLACAĞIZ
 

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ardından Kastamonu Valiliği görevine atanan Vali Avni Çakır, dün ilimize gelerek yeni görevine başladı.

Valilik girişinde il protokolü tarafından karşılanan Kastamonu Valisi Avni Çakır, protokol üyeleri ile tek tek selamlaştıktan sonra makamına oturdu.

“BÜYÜK ONUR DUYDUM”

Vali Avni Çakır, makamında yaptığı ilk açıklamada, “Kurtuluş savaşımızın simge şehirlerinden birisi olan, eşsiz tarihi ve doğası ile huzur bölgesi, evliyalar diyarı, kadim şehir Kastamonu'ya Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duydum” dedi.

“MAKAMDA OTURMAKTAN ZİYADE

VATANDAŞLARIMIZIN ARASINDA

OLMAYA ÖNEM VERECEĞİZ”

Bu göreve gelmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da duydukları güven için şükranlarını sunduğunu ifade eden Vali Avni Çakır, ilk açıklamasında şunları söyledi; “Bu yüce millete hizmet etmek büyük bir onurdur. Bununla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız insanı merkez alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Makamda oturmaktan ziyade sahada ve vatandaşlarımızın arasında olmaya özel önem vereceğiz.

“KASTAMONU’NUN DAHA

İLERİYE TAŞINMASI İÇİN

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz, yaşlı insanlarımız, öğrencilerimiz ve gençlerimizle her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz. Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlere yönelik hizmetler, spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kastamonu ilinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız.

“KASTAMONU'MUZU 2023 TÜRKİYE'SİNE

HEP BİRLİKTE HAZIRLAYACAĞIZ”

İlimizi daha yaşanılabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere kaymakamlarımız, belediyeler, adli kuruluşlar, üniversite, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, muhtarlarımız, basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışarak Kastamonu'muzu 2023 Türkiye'sine hep birlikte hazırlayacağız. Bu kapsamda ilimizde önceden başlamış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak, henüz başlanmamış projelerin ise bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağız. Bunlara ilaveten ilimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kastamonulu hemşerilerime selam, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

VALİ YAŞAR KARADENİZ’E TEŞEKKÜR

Kendisinden önce valilik görevini yürüten Vali Yaşar Karadeniz’e ve bugüne kadar Kastamonu’ya hizmet etmiş olan tüm valileri de şükranla andığını ifade eden Vali Avni Çakır, ebediyete intikal eden valilere rahmet, hayatta olanlara da sağlık ve afiyet dilediğini ifade etti.

KASTAMONU VALİSİ AVNİ ÇAKIR İLK MESAJINI YAYINLADI

Kastamonu Valisi Avni Çakır, makam koltuğuna oturduktan sonraki ilk mesajını da yayınladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın yıldönümünü kutlayan Vali Çakır, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin bütün sahillerinde, iç sularında, liman ve körfezlerde,  karasularında Uluslararası sularda deniz güvenliğini, emniyeti, aşayişi ile kamu düzenini sağlamak, korumak görevlerini başarıyla yürüten Sahil Güvenlik Komutanlığımızın kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili Ülkemizde milletimizin köklü bir deniz kültürüne sahip olduğu ve denizlerimize gereken önemin verildiği bilinen bir gerçektir. Dünya standartlarında bir hizmet veren Sahil Güvenlik Komutanlığımız modernizasyon projeleri ile her gün mevcut yapısını, imkan ve kabiliyetlerini geliştirmekte, geleceğe daha güçlü hazırlanmaktadır. Devletimizin imkanları dahilinde, kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde platformlar oluşturulması, teknolojik güç ve donanımları ile diğer ülkelere de örnek olmaktadır. Ulusal güvenliğin önemli unsurlarından olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız Uluslararası karasularında da deniz güvenliğini sağlaması ve başarılı çalışmaları bizleri gururlandırmaktadır. Ayrıca ilimiz sahillerinde de başarılı bir şekilde görevlerini yürüten Sahil Güvenlik Komutanlığımızın çalışmalarından dolayı tüm personele teşekkür ediyorum. Denizlerin kalkanı olarak vatan sevgisi ile Ülkemiz Sahillerinde, deniz ve kıyılarında daima göreve hazır bulunarak, fedakarca milletimizin güvenliğini sağlayan Sahil Güvenlik Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor, vatan uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum.”

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV