Mahallelere 50 adet “kedi evi” dağıtıldı

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, ‘Evime Dokunma’ Projesi kapsamında yapımları tamamlanan 50 adet kedi evinin dağıtım törenine katıldı.

Mahallelere 50 adet “kedi evi” dağıtıldı
banner72

Kastamonu Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği (KASDOHAYKOD) tarafından hayata geçirilen ‘Evime Dokunma’ Projesi kapsamında yapımları tamamlanan 50 adet kedi evi Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde düzenlenen törenin ardından mahallelere dağıtılmaya başlandı. Törene katılan Başkan Vidinlioğlu; “50 adet kedi evimizi daha bugün itibarıyla mahallelerimize ulaştırıyoruz. Kastamonu Belediyesi olarak sokak hayvanları noktasında çalışmalarımızı titizlikle sürdürürken böyle bir projede de yer almaktan ayrıca mutluluk duyduk. Çünkü biz özellikle bu soğuk kış günlerinde sokaktaki canlarımızın yiyecek bulma noktasındaki sıkıntılarının farkındayız. Bu doğrulta da ekiplerimiz zaten 100’ün üzerinde noktada sokak hayvanları için beslemelerini rutin olarak sürdürüyorlar. Bu projede emeğe geçenlere, destek verenlere ayrıca teşekkür ediyorum. Biz Kastamonu Belediyesi olarak projeye hem malzeme anlamında hem de dağıtım anlatımında katkılarda bulunduk, bulunuyoruz. Daha öncesinde de ifade ettiğim gibi zaten sokak hayvanları için özellikle de bu soğuk kış günlerinde çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürürken bu projeye de desteğimizi sağladık. İnşallah 50 rakamı ile başladığımız proje kapsamında nicelerini teslim ederiz” dedi.

Gerçekleştirilen kedi evi dağıtım törenine Başkan Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Hamdi Öz, Resul Köprülü, Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Veteriner Hekim Çiğdem Tuncay, Belediye Veteriner İşleri Müdürü Kenan Gücükbergen, KASDOHAYKOD Başkanı Can Kuşoğlu, KASDOHAYKOD Basın Sözcüsü Sevgi Kutucu, Veteriner Hekim Pelin Çanta ve Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü HAYDİ ekipleri de katıldılar.

KUTUCU: “BİZ 50 İLE BAŞLATTIK, SİZLERLE SAYISIZ OLMASINI TEMENNİ EDERİZ”

Kastamonu Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği adına açıklamalarda bulunan dernek basın sözcüsü Sevgi Kutucu ise açıklamasında şunlara yer verdi: “Sokak hayvanları sosyal sorumluluk projesi ile 50 adet kedi kulübesi sözü vermiştik. 2.5 ayda gerçekleştirdiğimiz projemizde "Evime Dokunma!" ile farkındalık yaratmak, insanlık adına küçük ama vicdanlar için büyük bir proje başlattığımızı düşünüyorum.Projemiz kapsamında kulübelerimiz tüm mahallelerimizde dağıtılacaktır. Sokaktaki canlarımız için daha fazla yuva, evlere ihtiyaç var. Biz 50 ile başlattık, sizlerle sayısız olmasını temenni ederiz. Gösterdiğimiz duyarlılık ve öncülük bir şeylerin değişmesinde büyük bir umut yaratıyor ve sonuç almak için tüm gücümüzü kullanıyoruz. Bir hayvan kurtardığımda sokakta yardıma muhtaç, aç bir hayvanı beslediğimdeki ve sahiplendirdiğimdeki mutluluğum hayattaki en değer verdiğim duygulardan bir tanesi. Çünkü bu doğa içinde yaşarken bunu yapmazsam gerçek bir ‘insan’ olamam. Biz derneğimiz adına ‘Hayvanlarında insanlar gibi eşit yaşam haklarına sahip olduğunu savunan düşüncesindeyiz’ İnsanlar hayvanlardan üstün değil. Lütfen onlara saygı duyun. Hayvanlarda bizler gibi bu doğanın bir parçası. Onların bizimle eşit yaşam hakkına sahip olduğunun bilincinde, onurlu,vicdanlı, kendini diğer canlılardan üstün görmeyen bir kimse olarak yaşamak en temel ilke olmalı. Hayvanlara dokunmayın, zarar vermeyin, barınabileceği evlerine, yuvalarına dokunmayın. Projede emeği geçen ve bizi destekleyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER