banner38

banner39

banner46

banner47

22 Kasım 2019 Cuma

Lider Filtre’nin hedefi Kastamonu’ya yatırım yapmak

Otomotiv sektörü hava filtreleri üreticisi Lider Filtre, kalite standartlarını artırarak Avrupa pazarında güç kazanmayı hedefliyor.

29 Haziran 2019 Cumartesi 09:44
Lider Filtre’nin hedefi Kastamonu’ya yatırım yapmak


 

Otomotiv sektörü hava filtreleri üreticisi Lider Filtre, kalite standartlarını artırarak Avrupa pazarında güç kazanmayı hedefliyor.

Lider Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Erol Soytaş yılda 30 bini aşkın üretim yapan çeyrek asırlık firmanın hem iç piyasada hem de ihracatta etkinliğini artırmayı planladığını bildirdi.

Faaliyetlerini 1993 yılından itibaren sürdüren Lider Filtre’nin çalışma alanı hakkında bilgi veren Çatalzeytinli iş adamı Erol Soytaş, “Ağırlıkla tır, iş makinesi, kamyon, hafif ticari araç hava filtreleri üretimi gerçekleştiriyoruz. Kompresör, jeneratör ve toz boyama filtreleri de üretim ağımızda bulunuyor. Gelecek süreçte otomotiv sektöründeki ağırlığımızın yanı sıra bu alanlarda da üretim kapasitemizi artıracağız” dedi.

Kısa ve uzun vadeli hedeflerinden bahseden Soytaş şöyle devam etti: “Amacımız ihracat potansiyelimizi arttırmak. Afrika ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Almanya’ya adım attık.  Rusya, Irak, Suriye ve Mısır’daki ihracatımıza ülkelerin yaşadığı sıkıntılar sebebiyle ara verdik. Kalitemizi Avrupa standartlarında tescilleyerek Avrupa’ya açılmayı planlıyoruz. Mevcutta yıllık 30 bin üretimimiz bulunuyor. Her geçen gün artan pazar ağımızla birlikte ürün ve üretim kapasitemizde artıyor. Makine parkurumuzu genişleterek daha yüksek adetlere ulaşmak için çalışıyoruz. Ürünlerimizin satışını şuanda toptan sağlıyoruz. Bu kapsamda ilerleyen süreçte bayilik ağı oluşturmayı istiyoruz. Gelecekte ise Kastamonu’da yatırım yapma hedefimiz bulunuyor. Türkiye’nin merkezi konumunda bulunan Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi ile İç Anadolu ve Karadeniz’e ulaşmanın daha kolay olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Firmanın ikinci kuşak yöneticisi Eyüp Soytaş (23) ise baba mesleğini sürdüreceğini kaydederek şunları söyledi: “İlkokuldan itibaren babamın yanında tecrübe kazandım. Eczacılık Fakültesindeki eğitimimi bırakarak Lider Filtre’nin teknoloji ışığında gelecekte vaz geçilmez bir marka olması için katkı sağlayacağım.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV