Lastikçiler, Ocak ayında büyük zam bekliyor

Kastamonu genelinde başlayan yoğun kar yağışıyla beraber, oto lastikçileri de kış sezonunun yoğunluğunu yaşıyor. Lastikçi Metin Nahar, lastik satıcılarının satış yapmadığını ve Ocak ayını beklediğini söyleyerek, lastiklere fiyatlarına zam beklendiğini söyledi.

Lastikçiler, Ocak ayında büyük zam bekliyor
banner72

Lastikçi Hacı Metin isimli işyerinin sahibi Metin Nahar, kış lastiklerinin ihmal edilmeden mutlaka takılması gerektiğini söyleyerek; “Bu yasal düzenlemeye uymayanlara 835 TL’lik bir cezai işlem uygulanacak” dedi.

Son zamanlarda döviz kurundaki artışın ardından yaşanan ekonomik kriz hakkında değerlendirme yapan Nahar; “Dövizin artmasıyla lastik değişiminde dahi herkes zam yapmaya başladı. Ben buna karşıyım. Müşterilerimin lastiklerini geçen yılki fiyat üzerinden, yani 60 TL gibi bir ücretle değiştiriyorum” ifadesinde bulundu. Metin Nahar, birçok vatandaşın internetten lastik temin ettiğine de dikkat çekerek; “Kastamonu’da satış başlamadı diyebilirim. Stokçuluk çok herkes Ocak ayını bekliyor, çünkü esnaf büyük bir zam olacağını düşünüyor” diye konuştu. (Fatma Aydın)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER