KUZKA DESTEKLİ PROJELERİN BELGESEL FİLMİ ÇEKİLİYOR

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından turizme yönelik desteklenen projeler TRT Haber’de yayınlanacak.

 KUZKA DESTEKLİ PROJELERİN  BELGESEL FİLMİ ÇEKİLİYOR

 

 

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından turizme yönelik desteklenen projeler TRT Haber’de yayınlanacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yapılan çalışmayla Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen başarılı projeler belgesel film haline getirilerek ulusal kanallarda yayınlanacak. Bu doğrultuda Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi” uygulama alanları görüntülenerek, projeden faydalanan kişilerle röportajlar yapıldı.

Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi, 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında KUZKA desteğiyle Pınarbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Horma Kanyonu’na gelen ziyaretçilerin memnuniyet düzeyini artıran ve marka değerine büyük ölçüde katkı sağlayan proje kapsamında inşa edilen sosyal donatılar, doğaseverlerin ve eko turizm tutkunlarının şimdiden rotalarındaki mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri haline geldi. Hazırlanan belgesel ile turizm çekim merkezine dönüştürülmesi amaçlanan bölgeye daha fazla yerli ve yabancı turistin çekilmesi hedefleniyor.

Saha çalışmaları tamamlanan belgesel ile TR82 Bölgesi’nin turizm değerlerinin ve yatırım olanaklarının tanıtılmasının yanı sıra, Ajans desteklerine ilişkin farkındalığın da artırılması amaçlanıyor. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER