Kuzeykent’te karantina sayısı bini geçti

TÜM Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanırken, Kastamonu’nun en büyük mahallesi olan Kuzeykent Mahallesi’nde de yaklaşık bin 100 kişinin karantina altında olduğu öğrenildi.

Kuzeykent’te karantina sayısı bini geçti

 

TÜM Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanırken, Kastamonu’nun en büyük mahallesi olan Kuzeykent Mahallesi’nde de yaklaşık bin 100 kişinin karantina altında olduğu öğrenildi. Yaklaşık 30 bin civarında bir nüfusa sahip olan Kuzeykent Mahallesi’nde son 14 gün içerisinde yaklaşık 400 pozitif ve 700 civarında da temaslı olduğu öğrenilirken, Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez de başta mahallelileri olmak üzere vatandaşlara uyarılarda bulundu.

400 CİVARINDA POZİTİF, 700 CİVARINDA TEMASLI

Muhtar Çölez yaptığı açıklamada 400 civarında pozitif, 700 civarında da temaslının olduğunu bildirerek; “Gelen iletişim bilgileriyle birlikte muhtarlar olarak topyekün olarak verilen bu mücadeleye destek vermek adına biz de mahallelerimizde hasta ve temaslı vatandaşlarımızın isim ve iletişim bilgilerini almaya başladık. Geride kalan süreçte hastalarımızla birebir ilgilendik. Aradık, ihtiyaçlarının olup olmadığını sorduk, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Vaka sayıları maalesef artıyor. Biz de hem vatandaş hem de muhtarlar olarak vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yaklaşık 30 bin nüfusa sahip olan bir mahallede muhtarlık yaptığını belirten Çölez, “Mahallemizin nüfusundan ve konumundan dolayı, pozitif vakalarımızın sayısı fazla. Elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye ve virüse karşı tedbirlere sıkı sıkıya uymaya davet ediyoruz. Buradan bir kez daha uyarmak istiyorum. Aşı ülkemize giriş yaptı. Sağlık Bakanlığımızda elinden geleni yapıyor. Bu süreçte, vatandaşlarımızın biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Temastan kaçınmalı ve hijyenimize dikkat etmeliyiz. Hep birlikte bu mücadeleden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER