Kurşunlu Han Genel Müdürü Cem Dilimel Turizmle daha tanışmadık

Kurşunlu Han Genel Müdürü Cem Dilimel Kastamonu turizm potansiyeli hakkında İstamonu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz’e değerlendirmede bulundu.

 Kurşunlu Han Genel Müdürü Cem Dilimel   Turizmle daha tanışmadık

 

 

Kurşunlu Han Genel Müdürü Cem Dilimel Kastamonu turizm potansiyeli hakkında İstamonu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz’e değerlendirmede bulundu.

Kastamonu’nun turizmle tanışmamasının en güçlü avantajı olduğunu vurgulayan Kurşunlu Han Genel Müdürü Cem Dilimel, “Turizm dünyadaki en güzel taklit etme sanatıdır. Memnun olduğunuz şeyi uygulamanız, memnun olmadığınız şeyden kaçınmanız turizmdeki en güzel taklit yönüdür. Daha önce yapılan hatalara düşmeden tertemiz bir plan hazırlayabiliriz. Yani bizim turizm ile tanışmamış olmamız en güçlü avantajımız” dedi.

Cem Dilimel, şehrin potansiyelinin turizme hazır olduğunu teorinin pratikle birleştirilmesi için çalışılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtken sektörde kadın istihdamı ve girişimciliğine özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Kastamonu’nun en az 150 yılını ön gören turizm stratejik planın şehrin yerel yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve esnafları ile birlikte çizilmesi gerektiğini söyleyen Dilimel, gastronominin açık büfe sistemi yerini alakart ile daha iyi ön plana çıkacağını kaydetti.

Kastamonu’nun tüm ilçelerinin ayrı bir potansiyelinin bulunduğuna işaret ederken merkezin yanı sıra Azdavay ve Pınarbaşı’nın turizme hazır olduğunu bildiren Cem Dilimel; İstanbul, Ankara ve Bursa’da düzenlenen tanıtım günlerinin organizatör sivil toplum kuruluşlarına Kastamonu’da etkinlik yapma çağrısında bulundu. (istamonu)

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER