banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

Küre'de çilek projesi meyvelerini verdi

Kastamonu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından müşterek uygulanan; “Kastamonu'da Çilek Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, Küre ilçemizin Ersizlerdere Köyü’nde kurulan çilek bahçesi meyvelerini vermeye başladı.

Aciksoz Haber -->
30 Haziran 2018 Cumartesi 09:01
Küre'de çilek projesi meyvelerini verdi
 

Kastamonu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından müşterek uygulanan; “Kastamonu'da Çilek Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, Küre ilçemizin Ersizlerdere Köyü’nde kurulan çilek bahçesi meyvelerini vermeye başladı.

Proje kapsamında Küre ilçemizde ilk defa modern tarım tekniklerine uygun çilek bahçesi tesis edildi. Proje kapsamında 2 dekar alanda damla sulama tekniği ile üretime başlayan Adem Yılmaz isimli çiftçimize; 12 bin adet çilek fidesi ile malç naylonu teslim edilerek çilek bahçesi kuruldu. Yeni kurulan çilek bahçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman ve İlçe Müdürü Vekili Barış Tunçer tarafından ziyaret edildi.

İl Müdürü Osman Yaman bahçede yaptığı kısa açıklamada; “Proje kapsamında ilkbahar döneminde ilimizde başta Devrekâni olmak üzere: Taşköprü, Hanönü, Seydiler, Merkez ve Küre ilçelerimizde toplam 15 dekar alanda 90.000 çilek fidesi toprakla buluştu. Çilek yetiştiriciliğinin ilimiz için çok önemli olduğunu, havası, suyu ve toprağı temiz olan İlimizde çok kaliteli çilek yetiştirildiğini, pazarlamada herhangi bir problem olmadığını, çilek bahçesi kurma talebinin devam etmesi halinde önümüzdeki yıllarda yeni projelerin uygulanacağını, projenin ilimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

Bahçe sahibinin yapılan çilek üretiminden oldukça memnun olduğu gözlemlendi.
(Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV