KÜ'den girişimcilere destek

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Temel Düzey Girişimcilik Programı ile girişimci adaylarını Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’ne götürüyor

KÜ'den girişimcilere destek


KÜ'den girişimcilere destek

 

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Temel Düzey Girişimcilik Programı ile girişimci adaylarını Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’ne götürüyor.

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Kastamonu Teknokent A.Ş. Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan “Temel Düzey Girişimcilik Programı” başlıyor. "Temel Düzey Girişimcilik Programı" eğitimleri 12 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek.

16 Mart-31 Mart tarihleri arasında başvuruları alacak olan program üniversite son sınıf öğrencilerinin ve mezunların başvurularına açık olacak. Başvurular, Kastamonu Teknokent A.Ş.’nin internet sayfası ve Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.’nin internet sayfasında yer alan başvuru formu üzerinden kabul edilecek.

Kastamonu Teknokent A.Ş. ekibi, “Neden Olmasın” diyen, problem çözmeye yönelik yenilikçi, ölçeklenebilir ve inovatif fikri olan, çalışmayı seven, pes etmeyen, kararlı, hayallerinin peşinden gidecek tüm cesur yürekleri yapılacak destek ve geliştirme eğitimlerine beklediklerini belirtti.

Yapılacak olan "Temel Düzey Girişimcilik Programı" eğitimleri için girişimci adaylarına verilecek 40 saatlik çevrimiçi eğitim programının tamamlanmasının ardından düzenlenecek törenle katılımcılara sertifika verileceği ifade edildi.

Program ile ilgili açıklama yapanT.T.O. A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün; “Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Teknokent’imiz bünyesinde kurulan Kuluçka Merkezi’nde vereceği nitelikli girişimcilik eğitimleri ile artık üniversite son sınıf öğrencilerini ve mezunlarını girişimcilik ekosistemine ulaştırmayı hedefliyor.

Temel Düzey Girişimcilik Programı ile ana programa kayıt edilecek adayların hem bilgilendirileceği hem de sertifikaya sahip olacağını belirten Prof. Dr. Kasım Yenigün; “Mevcut bahar dönemi içerisinde girişimcilik ve benzeri dersleri alan bütün öğrenciler için de son derece değerli bir eğitim, bilgilendirme ve aslında uygulama programı da gerçekleştirilmiş olacak. Bu aşamadan sonra iyi bir girişim fikri olan ya da bu programa devam etmek isteyen bütün öğrencileri, mezunları ve katılımcılarımızı nasip olursa yüz yüze devam edecek olan girişim programlarına davet edilecekler ve inşallah katılımcılarımızdan Kastamonu’nun yüz akı olan girişimciler çıkacaktır. Bu müjdeyi de keyifle kamuoyuna ve halkımıza duyurmuş olalım“ dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER