KÜ TTO’nun el sanatları eğitimi tamamlandı

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) A.Ş. tarafından ihtisaslaşma misyonu doğrultusunda gerçekleştirilen “Semercilik, sepet örme, dokuma, su değirmeninde ürün üretme ve pazarlama” konusunda düzenlenen eğitim tamamlandı.

KÜ TTO’nun el sanatları eğitimi tamamlandı
banner72

Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği’nin 2021 yılı bütçesinden finanse edilen, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. tarafından KÜ ihtisaslaşma misyonu doğrultusunda gerçekleştirilen, “Semercilik, sepet örme, dokuma, su değirmeninde ürün üretme ve pazarlama” konusunda düzenlenen eğitim tamamlandı.

Semercilik, sepet örme, dokuma, su değirmeninde ürün üretme ve pazarlama eğitimi ile unutulmaya yüz tutmuş yöresel el emeği ürünlerin halk ve gençler arasında yeniden ilgi görmesi ve yaşatılması hakkında farkındalık oluşturulması, ürünleri üretecek olan ustaların yetişmesi ve oluşturulacak katma değerli ürünler ile de gelir getirici bir sektör haline getirilmesi hedefleniyor.

KÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Mustafa Vuslat Noyan Güven’in sunumlarını gerçekleştirdiği eğitim programına TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, Proje Destek Birimi’nden Lütfi Yılmazoğlu ve Yasemin Üstün, Devrekani Belediye Başkan Vekili İzzet Demirtaş ile Devrekani İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki Gökgöz katılım sağladılar. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER