KÜ TTO’dan Taşköprü YEG ziyareti

Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ile Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) A.Ş., Taşköprü ilçesinde faaliyet gösteren Yerel Eylem Grubu’nu (YEG) ziyaret etti.

KÜ TTO’dan Taşköprü YEG ziyareti
banner72

Ziyarete Taşköprü YEG Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Çorbacı, YEG Müdürü Selçuk Oğuz ve Yerel Kalkınma Stratejisi Uzmanı Kübra Köşkeroğlu, Taşköprü İçesi Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu katıldı. Kastamonu Üniversitesi’nden de Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin, Teknokent Akademi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Zuhal Arife Küçük, İnovatif Teknolojiler Ofisi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Tuba Külçe, Patent Destek Ofisi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Mehmet Fırat Olgun, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Ahmet Tabanlıoğlu ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Berkan Güngör yer aldı.

Ziyarette markalaşma, patent başvuruları ve coğrafi işaret başvuruları, Taşköprü YEG’e ve paydaşlarına dair eğitim, tanıtım, farkındalık hizmetleri ve projelendirme konularında verilebilecek destekler görüşüldü. Ayrıca Taşköprü İlçesi Sarımsak Üreticileri Birliği’ne verilebilecek eğitim, tanıtım ve farkındalık destekleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Bunlara ek olarak Taşköprü YEG’in Yerel Kalkınma Stratejisi’nde üniversite ile yapılabilecek diğer işbirliği konuları ele alındı. Karşılıklı dilek, temenniler ve bir sonraki işbirliği toplantısının planlanmasının ardından ziyaret sonlandırıldı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER