KÜ'lü hoca, önemli kazıda görev alıyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Antalya-Gazipaşa Güneyköy Mahallesi’ndeki Antiochia Ad Cragum Antik Kenti’nde kazı çalışmalarına başlıyor

KÜ'lü hoca, önemli kazıda görev alıyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Antalya-Gazipaşa Güneyköy Mahallesi’ndeki Antiochia Ad Cragum Antik Kenti’nde kazı çalışmalarına başlıyor. Roma ve Bizans dönemlerinde yerleşim yeri olarak kullanılan antik kentte yapılacak kazı çalışmaları tarihe ışık tutacak.   Kazı çalışmalarında Kastamonu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Asena Kızılarslanoğlu da ikinci kazı başkanı olarak projede görev alıyor.

  Antalya Gazipaşa Güneyköy Mahallesi’ndeki Antiochia Ad Cragum Antik Kenti’nde Nebraska Üniversitesi’nden Prof. Dr. Michael Hoff başkanlığında 21 Haziran-21 Ağustos tarihleri arasında kazı çalışmaları gerçekleştirilecek.

  “60 KİŞİLİK EKİP KAZI YAPACAK”

  Covıd-19 pandemisi nedeniyle 2020 yılı kazı sezonunda küçük bir ekiple depo çalışmalarının yapıldığı kazı çalışmalarında bundan sonraki süreçte ALKÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2’nci sınıf öğrencileri zorunlu stajlarının başlaması ile kazı çalışmalarında stajlarını tamamlama imkanı bulacak. Antik kentte belirlenen yapılardaki kazı çalışmalarında yaklaşık 60 kişilik bir ekip yer alacak. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER