KSK yönetiminden açıklama KASTAMONUSPOR YALNIZLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

“Geçmiş sezonlardaki gibi 15 milyon liralık takım yerine, 1 buçuk milyon liralık takım kurduk.” “Protokol olarak Bandırmaspor maçında kimse yoktu. Bu durum bizleri derinden yaralamıştır.” “Ana sponsorumuz Gün Medya Grubu’nun teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın maliyetini karşılayacak olmasından dolayı Ahmet Yıldırım’da karar kılındı.” “16 Haziran 2019 tarihinde mevcut yönetim taşın altına elini koymasaydı bu kulüp kayyuma kalacak, belirsizliklere sürüklenecekti.”

 KSK yönetiminden açıklama KASTAMONUSPOR  YALNIZLAŞTIRILMAYA  ÇALIŞILIYOR
banner72

  “Geçmiş sezonlardaki gibi 15 milyon liralık takım yerine, 1 buçuk milyon liralık takım kurduk.

   “Protokol olarak Bandırmaspor maçında kimse yoktu. Bu durum bizleri derinden yaralamıştır.” “Ana sponsorumuz Gün Medya Grubu’nun teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın maliyetini karşılayacak olmasından dolayı Ahmet Yıldırım’da karar kılındı.” 
“16 Haziran 2019 tarihinde mevcut yönetim taşın altına elini koymasaydı bu kulüp kayyuma kalacak, belirsizliklere sürüklenecekti.”

Kastamonuspor 1966 yönetim kurulu dün yayınladığı basın bildirisi ile kulübün yalnızlaştırılmaya çalışıldığını iddia etti.

‘16 Haziran 2019 günü ‘Birlik Olduk Geliyoruz’ parolası ile çıktığımız yolda, ilk günkü azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz’ açıklamasında bulunan kırmızı-siyahlı yönetim kurulu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kulübü geçmiş dönemlerden gelen borçlarla devir aldığımız kamuoyunca bilinen bir gerçektir. Son 5 yıldır yüksek bütçelerle yola çıkan takımımız bu sezon çok düşük bir bütçe ve düşük maliyetli ama kaliteli futbolcuları bünyesine katarak sezona başlamıştır.  Burada kadromuza katılan futbolcu kardeşlerimizde Kastamonuspor için fedakarlıkta bulunmuşlardır. Kıt kaynakları nasıl maksimum kullanırsak en çok faydayı sağlarız?  Hep bunun hesabını yaptık.  Öyle ki, geçmiş sezonlardaki gibi 15 milyon liralık takım yerine onun 10 da biri olan, 1,5 milyon liralık bir takım kurduk.  Geçtiğimiz sezonlarda 3 futbolcuya ödenen parayla, bu sezon 30 kişilik bir futbolcu kadrosu gerçekleştirdik.  2014-2015 sezonunda BAL ligin de 2,7 milyon Dolar, 2015-2016 sezonunda 3.lig de 3,8 milyon Dolar, 2016 -2017 sezonunda 2. Ligde 5,1 milyon Dolar, 2017-2018 sezonun da 2.lig de 4,8 milyon Dolar bütçe ile yola çıkan takımımız, bu sezon 2019-2020 sezonunda çok düşük bir bütçe ile 600 bin Dolar’la takımını kurmuştur. 

“MAALESEF ÖNCE ŞANSIZLIĞI SONRADA HAKEM HATALARINI GEÇEMEDİK”

İstanbul’daki iş adamımız Sayın Cengiz Aygün Bey‘in maddi ve manevi destekleri ile önce transfer yasağını kaldırdık. Gelecek iki sezon düşünülerek 36 kişilik bir futbol takımı kurduk. Tecrübeli isimlerle, genç futbolcuları adeta harmanladık.  Yine Cengiz Aygün Bey’in destekleri ile hem takım otobüsünün tahsisi, hem de futbolcu peşinatları ile lige başladık. Kastamonu Belediyesi’nden ise 3 deplasman giderleri karşılanma taahhüdü ile, tesis personel ihtiyacı ve takım forma ekipmanlarını tedarik ettik.  Bandırmaspor maçı itibariyle, teknik olarak, maalesef önce şansızlığı sonrada hakem hatalarını geçemedik. Her 3 maçta da rakip direkleri dövmemize rağmen istediğimiz puanları toplayamadık. Ama oynanan oyun ve futbolcularımızdaki azim ve istek bize gelecek haftalar için umut vermektedir. Tereddüttünüz olmasın ki bu takım inşallah başarılı olacaktır.

“PROTOKOL OLARAK BANDIRMASPOR MAÇINDA KİMSE YOKTU”

Yalnız Kastamonuspor 1966 yönetimi olarak bazı serzenişlerimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Maalesef gözlemlediğimiz izlenim Kastamonuspor 1966 takımı yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. Bu takım bu memleketin takımı. İnsanlar geçici, kurumlar bakidir.  Protokol olarak Bandırmaspor maçında kimse yoktu. Bu durum bizleri derinden yaralamıştır. Keza destek gecesine de katılım yok denecek kadar azdı. Memleketin takımına destek ve katılım bu seviyede olmamalı.  Bu takım geçmiş sezonlarda yeterli destek olmadığı için iki kere TFF 1. Lig’in kapısından dönmüştür.   

“KASTAMONU ENTEGRE A.Ş.’NİN 50. YIL KONSERİNDE
STADYUM GİRİŞİNE AÇTIĞIMIZ SATIŞ STANDINA
SADECE 20 LİRALIK 1 ADET ATKI SATIŞIMIZ OLDU”

Kastamonu Entegre A.Ş.’nin 50. yıl konserine binlerce kişi geldi. Stadyum girişine açtığımız satış standına o gece sadece 20 liralık 1 adet atkı satışımız oldu. Eleştiriye yol gösterici tavsiyelere her zaman açığız.  Fakat maddi olarak sıkıntı yaşadığımız bu dönemlerde, insanlarımızın manevi olarak kulübün yanında olmasını istiyoruz.  Maddi olarak hiç kimsenin belki destek olma zorunluluğu yok fakat en azından tribünlerimizin dolu olmasını arzu ediyoruz.

Ligin ikinci haftası bitiminde hocamız Özhan Pulat’ın istifası ile teknik heyet konusunda değişikliğe gidildi.  Bu takımı üst üste iki kez şampiyon yapmış Ahmet Duman hocamız bizim için bir değerdir. Hocamıza sevgi ve saygımız sonsuzdur. Ana sponsorumuz Gün Medya Grubu’nun teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın maliyetini karşılayacak olmasından dolayı oradaki kararın kulüp adına daha faydalı olacağını düşünerek geçen sezon seri galibiyetler alarak bizi Play-Off’a taşıyan Ahmet Yıldırım’da karar kılındı. İki görüşmenin farklı şehirde, aynı zaman dilimine denk gelmesinden dolayı, böyle bir süreç yaşandı. Ahmet Duman hocamızdan yönetim olarak özür diliyor, her zaman kalbimizde olduğunu bilmesini istiyoruz.

“MEVCUT YÖNETİM TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMASAYDI BU KULÜP KAYYUMA KALACAK BELİRSİZLİKLERE SÜRÜKLENECEKTİ”

Eski başkanımız Sayın Salim Arpacıoğlu’dan görevi devir aldıktan sonraki süreçte, taşın altına elini koyan geçtiğimiz sezon devre arası transfer yasağını çözen ve bu sezon da kaliteli ama uygun maliyete bir kadro kurmamızda büyük etken olan futbolun içinden gelen başkanımız Sayın Erkan Özcan Bey’e de gayretli ve hummalı çalışmalarından dolayı yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz. Şunlar unutulmasın ki, 16 Haziran 2019 tarihinde mevcut yönetim taşın altına elini koymasaydı bu kulüp kayyuma kalacak belirsizliklere sürüklenecekti.  Bu süreçte bizim oluşturduğumuz yönetim haricinde Kastamonusporumuza sahip çıkacak talipli bir oluşum çıkmadı. Böyle bir talipli iş adamlarımızın olması durumunda biz her zaman Kastamonusporumuzun menfaatlerini düşünerek, bayrağı seve seve devredeceğimizi her zaman beyan ettik.

“TRİBÜNLERİMİZ DOLDURALIM BU TAKIM HEPİMİZİN”

Sonuç itibariyle, sportif yönden baktığımızda lige iyi bir başlangıç yapamadık. Ama ilk üç maçımızın ligin iddialı ekipleri ile oynandığı ve futbol olarak umut veren bir oyun sergilediğimiz gözlerden kaçmasın. Önümüzdeki maçlarla birlikte takımın çıkış yakalayacağını ve başarı ile ilimizi temsil edeceğine inanıyoruz. Lütfen memleketimizin takımına sahip çıkalım. Tribünlerimiz dolduralım. Bu takım hepimizin.”

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER