KSK için kolları sıvandı

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu

KSK için kolları sıvandı

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Ortağı olduğu Odak Göz Merkezi'yle herhangi bir bağının kalmadığını ve geçtiğimiz hafta itibariyle hiç bir ticari faaliyetinin bulunmadığını belirtti. Kastamonuspor'la ilgili de titiz bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Vidinlioğlu, önümüzdeki günlerde gelişmelerin netleşmesi durumunda Kastamonuspor için müjdelerin olabileceğini sözlerine ekledi.

Basın toplantısında ilk olarak Kentkart ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Galip Vidinlioğlu, “Ücretlerini de belirledik. Makineler geldi hepsi monte edildi en kısa zamanda kartlı sisteme geçeceğiz. Bunlarla ilgili de önceki akşam mecliste tam kart satış fiyatı, kişileştirilmiş kart satış fiyatı, bunların hepsi belirlendi” dedi.

'HER ŞEY TEPEDEN TIRNAĞA ZAMLANIYOR'

Su zammı konusunda sosyal medyadan kendisine yoğun bir şekilde mesajların geldiğini aktaran Vidinlioğlu, “Hemen hemen bütün belediyelerde bizim oranımızda zammın çok daha üstünde zamlar yapıldı. Hayatın gerçeği ne yazık ki… Marketlerde de ürünler sürekli zamlanıyor, her şey tepeden tırnağa zamlanıyor. Gönül isterdi ki daha düşük bir zamla geçiştirelim fakat özellikle bu atık su arıtma ile yapılan protokol gereği, mecburen KASKİ’nin gelir-giderinde denge olması lazım. Bunun için yapılması gereken zam yüzde 50’ydi, teslimat tarihinde de bu dengelenme açısından bir zam daha yapmamızda gerekebilirdi. Ben de pandemiden çıkış dolayısıyla zammı yüzde 30 oranında tuttum. Euro’da bile hemen hemen artış bu şekilde. O nedenle su zammıyla ilgili sevgili vatandaşlarımızın serzenişleri elbette ki kendi açılarından haklı ama her şey zamlanırken, suyun aynı oranda kalması çok da mümkün değil. Bu zammı yapmaya mecbur kaldık'' dedi.

“ARTIK HİÇBİR TİCARİ FAALİYETİM YOK”

Hekimlik hayatında 30’uncu yılını doldurduğunu dile getiren Belediye Başkanı Vidinlioğlu,  ortağı olduğu Odak Göz Merkezi'nde ayrıldığını şu ifadelerle açıkladı; “Bunun kısa bir süresi İstanbul’da, sonrasında Ankara’da ihtisasta ve devamında da memleketteydik. 7-8 yılımız devlet hastanesinde geçti, akabinde de kurucu ortağı olduğum Odak Göz Merkezi’nde yaklaşık 2006’dan bu tarafa faaliyetteydik. Benim için çok zor bir karar oldu ama ben bu konuda hassas birisiyim. Klinikteki ortaklığımdan 10 gün önce ayrıldım. Şimdi ne Odak Göz Merkezi ile ne de İsfendiyarbey Anadolu Hastanesi’nin olduğu yerde yapılacak yeni hastane ile ilgili ticari bir bağım yok. Tamamen hiçbir ticari faaliyeti olmayan biri olarak karşınızdayım.”

''CİDDİ BİR GELİR KAYNAĞI OLACAK''

Kastamonuspor ile ilgili çalışmalarının olduğunu kaydeden Vidinlioğlu, önceki gün basına kapalı olarak gerçekleştirilen meclis toplantısında konuyu gündeme getirdiğini söyledi. Çalışmalarının netleşmediği için müjdeli bir haber veremeyeceğini vurgulayan Vidinlioğlu, “Kastamonuspor için belediye olarak bazı şeylerin yapılacağının da bilinmesini isterim. Kastamonuspor profesyonel bir kulüp, belediyenin profesyonel bir kulübe yardım edebilmesi bir defa mümkün değil ama ben ona rağmen hem iaşeleri noktasında, formaları noktasında, ulaşım konusunda ve bazı deplasman giderlerini karşılama noktasında hep Kastamonuspor’un yanında oldum. Birkaç tane de personelimi orada görevlendirdim. Bu noktalarda Kastamonuspor’un yanında olduk. Bundan 5-6 yıl önce kulübün Anonim Şirket olmasıyla ilgili bir şey gündeme geldi. Sayın Valimizle de bu konuyu görüştüğümüzde, ne buna kamuoyu hazırdı ne de bizler hazırdık. Ama zaten çıkan kanun gereği de 2023’e kadar bir A. Ş. olma zorunluluğu da var. Tabii bu kısmı belediyeyi ilgilendiren bir şey değil ama benim en baştan söylediğim gibi kulübün sabit bir geliri olmadıktan sonra konuşulan her şey, yapılacak her türlü şey de havada kalacaktır. Çünkü sabit bir gelirinizin olmadığı müddetçe her zaman başka ellere bakmak durumunda kalıyorsunuz. Şimdi o fabrika bu yardımı yapacak, bu şahıs şu yardımı yapacak onunla birlikte bu işin yürümesi mümkün değil. Kastamonuspor’a sabit bir gelir elde etme konusunda meclisimizde de görüştük. Mevzuat gereği bir sıkıntı olmadığını düşünüyoruz ama onun içinde çok net ifadeler kullanmak istemiyorum. Kulübe tahsis edilen alan orayla ilgili bir takım şeyler yapma niyetindeyiz, aslında Kastamonu’da spora çok ciddi bir gelir kaynağı olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.  (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER