banner38

banner46

banner47

26 Mayıs 2020 Salı

KÖY YOLLARINDA BETON YOL İLE PARKE YOLA AĞIRLIK VERİLECEK

2019 yılı Köy Alt Yapılarının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) il tahsisat komisyonu Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında toplandı.

08 Mayıs 2019 Çarşamba 09:33
KÖY YOLLARINDA BETON YOL İLE  PARKE YOLA AĞIRLIK VERİLECEK
 

2019 yılı Köy Alt Yapılarının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) il tahsisat komisyonu Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında toplandı.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Özel İdaresi Birim Müdürleri ile ilgili kurum amirleri katıldı.

“Kısa mesafeli güzergâhlarda köy içi geçişlerde parke taşını tercih edebiliriz ama onun dışında beton yolun BSK’nın hem konforlu hem sağlamlığından istifade etmemiz gerekiyor”  diyen Vali Karadeniz, şöyle konuştu: “Öncelikliler konusunda bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin en önemlisi bu sene köylerin bağlantı yolları, grup yollarının önüne geçirilmiş. Bunu mutlaka değerlendirmemiz gerekiyor çünkü büyük köylerimiz var, altından grup yolu geçiyor, o grup yolundan o köye bağlantı kurmakta gerekiyor işin özünde. Bunu hazırlayacağımız taslakta dikkate alacağız. Bu bağlantılar çok kısa mesafede ise parke taşını tercih etmek BSK’ya göre hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Bu sene ki yol yapım işlerimizde beton yol yapabiliyorsak eğer önceliğimiz BSK’dan da önce beton yol olmalı. Çünkü arada % 30-40’a varan fiyat farklılıkları var bunu da değerlendirelim. Sathi kaplama ile ilgili bir açık kapı bırakılmış ama aynı paragrafta coğrafi, durum iklim gibi sebeplerle bu yerler BSK ve beton tercih edilebileceği cümlesi eklenmiş. Dolayısıyla bizim coğrafyamız ve iklimimiz zaten bunu gerektiriyor. Önceliğimiz yine beton yol daha sonra BSK ancak, dağın başında üç beş nüfuslu bir yere yol yapacağız orada ormancılık faaliyeti de yok belki oralar için sathi kaplama konusu konuşulabilir.”

İlçe Kaymakamlıkları ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından planlanan, yapımı devam eden ve hizmete açılan projeler hakkında bilgilerin verildiği  toplantı, karşılıklı istişarelerde bulunulması ve görüşlerin alınmasıyla sona erdi.

Vali Karadeniz tarafından, yapımı devam eden projelerin takibi ve yerinde incelenmesi hususunda yetkililere talimatlarda bulunuldu. (Valilik Basın)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV