Köy yangınları harekete geçirdi

Köylerde yaşanan ahşap ev yangınlarını en aza indirmek için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından harekete geçildi

Köy yangınları harekete geçirdi

Köy yangınları harekete geçirdi

Köylerde yaşanan ahşap ev yangınlarını en aza indirmek için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından harekete geçildi. Elektrik tesisatı yenileme projesiyle elektrik tesisatı eskimiş ahşap evlerin, elektrik tesisatları yenilenerek yangın riskinin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından desteklenen proje ile maliyeti yüksek olan ahşap elektrik tesisatlarını yenilemek daha kolay hale geliyor. Eski elektrik tesisatlarını yenilemek için gereken 6 bin 300 TL’nin yüzde 20’lik kısmı olan 1. 260 TL’si proje kapsamındaki vatandaşlara hibe edilirken, geriye kalan 5 bin 40 liralık maliyet ise yıllık 1.260 TL’ye bölünerek 4 yılda ödeme imkanı sunuluyor. Bu şekilde kırsal kesimde yaşayan ve elektrik tesisatını yenilemek isteyen vatandaşlar, yılda sadece bin 260 TL ödeyerek 4 yılda yeni elektrik tesisatına kavuşacak.

Özellikle Kastamonu'da, son aylarda bir çok ev, eski elektrik tesisatları sebebiyle yanmış ve mal kayıplarının yanı sıra can kaybı da yaşanmıştı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER