Köy muhtarları, sokak hayvanları için devrede

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’nde sokak hayvanlarını koruma, kısırlaştırma ve bu süreçteki bakımlarının nasıl yapılacağıyla ilgili toplantı gerçekleştirildi.

Köy muhtarları, sokak hayvanları için devrede
banner72

Dernek Başkanı Muammer Yapıcıoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık, Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Kenan Gücükbergen, İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanı Jandarma Astsubay Çavuş Kadir Güner, Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) Müdürü Adnan Tot, Veteriner Hekimler Aslıhan Babaş Öztürk ve Mustafa Timur katıldı.

Toplantı sonrasında bilgilendirme yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu; “Sokak hayvanlarımız için bir çalışma içine girdik. Yapacağımız çalışmayla sokak hayvanlarımızı kısırlaştırıp, bu süreçteki bakımlarının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayacağız. Yapacağımız çalışmada hayvan hakları gözetilerek, onların daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri ana hedefimiz olacaktır. Sokak hayvanlarıyla aynı dünyayı paylaşanlar olarak, onlarla birlikte sağlıklı bir şekilde yaşamak istiyoruz. Hem sokak hayvanlarımız sağlığına kavuşacak hem de toplum için oluşabilecek olası tehlikenin önüne geçilecektir. Yaptığımız toplantı kapsamında alınan kararların bir an önce hayata geçmesi için İl Özel İdaresi ile görüşüp, değerli desteklerini talep edeceğiz. Sokak hayvanların haklarına saygı gösteren insanlar olarak, onların sağlıklı bir şekilde doğal bir yaşam sürmelerini arzu ediyoruz. Toplantımıza katılıp bize destek verenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER