banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
11 Aralık 2018 Salı

KÖY-KOOP, KADIN ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Köy-Koop’un “Yerel Kalkınmada Kadın" konulu eğitimlerinin bir diğeri Taşköprü Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi.

28 Aralık 2017 Perşembe 12:07
KÖY-KOOP, KADIN ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
 

  Köy-Koop’un “Yerel Kalkınmada Kadın" konulu eğitimlerinin bir diğeri Taşköprü Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi. Düzenlenen eğitime Taşköprü’ye bağlı Aşağı Çayırcık, Yukarı Çayırcık, Ağcıkişi, Aşağı Emerce, Yazıhamit, Ethem Mahallesi, Kırha köylerinden toplam 100 kadın çiftçi katıldı. Eğitim programında; Aile İçi İletişim, Ürünlerin Muhafazası, Ahır Hijyeni ve Hayvan Hastalıkları, Hayvan Bakım Besleme, Kooperatifçilik, Girişimcilik, Süt Hijyeni, Sarımsak yetiştiriciliği konularında katılımcılar bilgilendirildi. Ayrıca Ketem (Kanser Erken Teşhis Tarama Ve Eğitim Merkezi)’den katılan ebe, hemşire ve doktorlar göğüs kanseri ve kanser de erken teşhisin önemi hakkında bilgiler verdi.
Toplantıya geçen senelerde katılan ve eğitimlerin sonunda KETEM’de yapılan taramalara katılan, bu vesileyle erken teşhisi yapılarak tedavisine başlanan kadın çiftçilerde katıldı. Yaşadığı sorunları ve tedavi sürecini anlatan çiftçiler yapılan bu eğitimlerin hayatını değiştirdiğini ve başta Birlik Müdürü Dilek Özdemir’e ve Köy-Koop’a emeklerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.
Eğitimlerde eğitmen desteği veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl, İlçe Müdürlüğü personellerine, KETEM çalışanlarına ve katılımcılara katılım belgelerinin verilmesiyle toplantılar sonlandırıldı.   (Haber Merkezi) 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV