banner38

banner39

banner46

banner47

14 Aralık 2019 Cumartesi

Koru Köyü’nün geçleri kıyasıya yarıştı BİRİNCİYE KOYUN İKİNCİYE HOROZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, gençleri spora teşvik etmek için daha önceden görülmemiş bir organizasyona imza attı. Koru Köyü’nde gerçekleşen koşu yarışında 1’inci olana koyun, 2’inci ve 3’üncü olana ise horoz hediye edildi.

18 Temmuz 2019 Perşembe 12:24
 Koru Köyü’nün geçleri kıyasıya yarıştı BİRİNCİYE KOYUN  İKİNCİYE HOROZ


Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, gençleri spora teşvik etmek için daha önceden görülmemiş bir organizasyona imza attı. Koru Köyü’nde gerçekleşen koşu yarışında 1’inci olana koyun, 2’inci ve 3’üncü olana ise horoz hediye edildi.

Koru Köyü sakinlerinden Ahmet Dumanoğlu’nun öğretmen oğlu Yavuz Dumanoğlu’nun kına merasiminin ardından Türkiye’de görülmemiş bir yarış başladı. Yaklaşık 10 köyün gençleri 800 metre koştu. Koşu yarışmasının ayrıntılarını aktaran Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, “Amacım gençlerin sporla iç içe olması. Bu organizasyonu Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdik. Gençler koyun ve horozları kazanabilmek için kıyasıya yarıştı. Tüm yarışmaya takılan gençleri gönülden tebrik ediyorum. Spor ve sporcunun dostu olan bir muhtarım.

“SPOR ALIŞKANLIĞININ KAZANDIRILMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIM”

Spora olan ilgimi de düzenlediğim organizasyon ile gösterdim. Ödüllerin cazip olması, gençleri daha da hırslandırdı. Umarım bir farkındalık yaratmışızdır. Spor alışkanlığının kazandırılması için elimizden ne geliyorsa, yapmaya hazırım” dedi.

“YARIŞMAYA KATILANLAR KADAR İZLEYİCİLER DE HEYECAN YAŞADI”

1’inci olan Sefa Cangaroğlu’nun koyun kazandığını söyleyen Muhtar Yapıcıoğlu, “2’inci ve 3’üncü olan kişiye de ödül olarak horoz verdik. Koşu yarışması başladığı zaman yarışmaya katılanlar kadar izleyenler de büyük heyecan yaşadı. Yarış coşku ile izlendi. Dileğim, Koru Köyü’nde düğünlerde bu etkinliğin yapılmasıdır” diye konuştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV