KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Çelik, “Play-Off dışında bir belirlemenin yanlış olacağını yetkililere ifade ettik. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

  Çelik, “Play-Off dışında bir belirlemenin yanlış olacağını yetkililere ifade ettik. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, 2 ve 3. Lig maçlarının oynatılmaması ve ligin tescil edilmesi kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) henüz belirlenmemesine rağmen tartışma yaratan tescil formatı ile ilgili şehrin taleplerini yetkililere taşıdıklarını söyledi.

Metin Çelik şunları söyledi; “Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dün 2. ve 3.lig’de kalan maçların 2. ve 3.lig Kulüpler Birliğinin talebi üzerine oynanmayacağına karar verildiği, tescille ilgili daha sonra karar verileceği belirtildi. Bu konuyla ilgili olarak eğer şu anki sıralamayla ligler tescil edilecek ise grubunda 3.sırada bulunan GMG Kastamonuspor Kulübümüzün de dahil olacağı Play-Off’un oynatılması gerektiğini, Play-Offdışında bir belirlemenin yanlış olacağını yetkililere ifade ettik. Konunun takipçisi olacağız.

ÜNLÜ: TAKIMIMIZIN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “2. ve 3.Lig Kulüpler Birliğinin talebi üzerine, bu liglerin oynanmayacağı ile ilgili karar dün TFF tarafından açıklandı. Liglerin akıbeti ile ilgili kararın ise ilerleyen günlerde açıklanacağı ifade edildi. Liglerin mevcut sıralama baz alınarak tescil edilmesi durumunda, sezon boyunca başarılı bir grafik çizen ve grubunda 3.sırada bulunan GMG Kastamonuspor'umuzun kazandığı hakkın Gereği Olarak play-offların oynatılması gerektiğini ilgililere beyan ettik. Konuyla ilgili gerek şahsım gerekse milletvekillerimizle birlikte GMG Kastamonuspor'umuzun yanındayız ve bundan sonra da takımımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER