Kök'ün yeğenine suç duyurusu

Küre ilçesine bağlı Güllüce köyünde sırra kadem basan Hüseyin Kök’ün yeğeni Fatma Durmuş, Müge Anlı’nın Tatlı Sert programına konuk olarak, yaşlı adamın akrabaları tarafından öldürüldüğünü iddia etmişti

Kök'ün yeğenine suç duyurusu
banner72

Küre ilçesine bağlı Güllüce köyünde sırra kadem basan Hüseyin Kök’ün yeğeni Fatma Durmuş, Müge Anlı’nın Tatlı Sert programına konuk olarak, yaşlı adamın akrabaları tarafından öldürüldüğünü iddia etmişti.  Bunun üzerinde ilgilerin odağı haline gelen yaşlı adamın yeğeni A.B. programa konuk oldu. Yeğeni hakkında birçok kişi dolandırıcı olduğunu iddia etmesi üzerine ise vatandaş hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Kastamonu’nun Küre ilçesine bağlı Güllüce köyünde yaşayan 69 yaşındaki Hüseyin Kök, 26 Mayıs tarihinde kayboldu. Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından yaşlı adamın kaybolduğu tarihten itibaren arama çalışmaları başlatılmıştı. Yaşlı adamı arama çalışmaları sürerken, kayıp Kök’ün yeğeni Fatma Durmuş ise ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konuk olarak, çarpıcı iddialar ortaya atmıştı. Dayısının, Kök’ün akrabaları tarafından öldürüldüğünü öne süren Durmuş, bu işin peşini bırakmayacağını söyledi. Bu iddianın ardından gözler Kök’ün yeğeni A.B.'ye çevrildi. Programa çıkan kayıp adamın yeğeni, dayısının  birçok kişiyi tarafından dolandırıcı olduğunu öne sürüldü. Bunun üzerine kendisinden şüphelenilen dayı  hakkında nitelikli dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle İnebolu Adliyesine suç duyurusunda bulunuldu.

İnebolu Adliyesi önünde  A.B.'nin kendilerini dolandırıldığını öne süren bir kişi, şu ifadeleri kullandı; “Ona para vermiştim. 2020 yılında 12 bin TL karşılığında 2 inek satmıştım. 8 bin lirasını verdi ama 4 bin lirasını hala ödemedi. 9 ay oldu hala paramı ödemedi. Ben ondan şikayetçiyim.”

B.A.'dan  şikayetçi olan bir diğer şahıs ise “A.B. denilen  vatandaş geldi. Bir komşumdan inek almış biz de güvendik; 1 inek ve 1 de düve sattık. 8 bin TL’ye karşılık 500 lira para verdi ve ‘Bana bir ay müsaade edin. Altımda bir arabam var. Parayı denkleştiremezsem aracı satarak size ödeyeceğim. Sizi mağdur etmeyeceğim’ dedi. Ama bundan sonra ne telefonlarımız açtı, ne de arayıp sordu. 1 sene oldu, mağduruz. Yayında görünce arkadaşlarla bir araya geldik şikayetçiyiz” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER