Koca cinayetinin detayları iddianameyle ortaya çıktı

Kastamonu'da oturan, 2 çocuk annesi Gökcen Şişman, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi S.Ş. ile boşanma aşamasına gelince, Çorum'a yerleşti. Edinilen bilgiye göre olay 30 Haziran’da meydana gelen olayda Gökcen Şişman'ın kaldığı evin adresini öğrenen S.Ş., beraberinde aynı zamanda akrabası olan eşinin anne ve babasını da alarak, Çorum’a gitti. Aile, evin önünde beklemeye başladı. Bir süre sonra Gökcen Şişman, kızıyla evden çıktı. Bu sırada S.Ş., kızına sarılıp, otomobile oturttu. Gökcen Şişman ise başta otomobile binmek istemedi. Ancak ailesini görünce Şişman da bindi. Araçta Gökcen ve S.Ş., çifti arasında tartışa çıktı. Tartışma sırasında S.Ş., iddiaya göre yanındaki tabancayla Gökcen Şişman'a ateş açtı. Mermilerin başına isabet ettiği Gökcen Şişman, olay yerinde hayatını kaybetti. Cinayet şüphelisi S.Ş., ile kayınvalidesi N.Ş. ve kayınpederi Y.Ş., gözaltına alına alınarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 Koca cinayetinin detayları iddianameyle ortaya çıktı

 

Kastamonu'da oturan, 2 çocuk annesi Gökcen Şişman, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi S.Ş. ile boşanma aşamasına gelince, Çorum'a yerleşti. Edinilen bilgiye göre olay 30 Haziran’da meydana gelen olayda Gökcen Şişman'ın kaldığı evin adresini öğrenen S.Ş., beraberinde aynı zamanda akrabası olan eşinin anne ve babasını da alarak, Çorum’a gitti. Aile, evin önünde beklemeye başladı. Bir süre sonra Gökcen Şişman, kızıyla evden çıktı. Bu sırada S.Ş., kızına sarılıp, otomobile oturttu. Gökcen Şişman ise başta otomobile binmek istemedi. Ancak ailesini görünce Şişman da bindi. Araçta Gökcen ve S.Ş., çifti arasında tartışa çıktı. Tartışma sırasında S.Ş., iddiaya göre yanındaki tabancayla Gökcen Şişman'a ateş açtı. Mermilerin başına isabet ettiği Gökcen Şişman, olay yerinde hayatını kaybetti. Cinayet şüphelisi S.Ş., ile kayınvalidesi N.Ş. ve kayınpederi Y.Ş., gözaltına alına alınarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

TASARLAYARAK ÖLDÜRME SUÇUNDA DAVA AÇILDI

Karısını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Katil zanlısının hakkında hazırlanan iddianame, Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, sanık hakkında "tasarlayarak, altsoydan akrabayı kasten öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede S.Ş. ile öldürülen Gökçen Şişman’ın resmi nikâhla evli oldukları, ölen Gökcen Şişman’ın Kastamonu Aile Mahkemesinde yürütülmekte olan bir dosyasının mevcut olduğu ve dosyada şiddet gördüğüne dair raporların bulunduğu belirtildi. Ayrıca iddianamede öldürülen Gökcen Şişman’ın 2011 yılında henüz 14 yaşında ve çocukken kendisinin istememesine rağmen ailesinin baskısıyla halasının oğlu olan S.Ş., ile imam nikâhı ile evlendiği ve evlilikleri içerisinde 5 yaşında ve 2 yaşında iki çocuklarının bulunduğu, 2018 yılında ise eşi tarafından şiddete uğradığını beyan ederek, 2 gün boyunca konuk evinde kaldığı, daha sonra hamile olduğu için evine geri döndüğü, fakat kocasından ve kendi annesi ile babasından da şiddet gördüğü iddiasıyla 2019 yılında evi tekrar terk ederek kadın sığınma evine geri döndüğü belirtildi. İddianamede öldürülen genç kadının Kastamonu sığınma evinde de bir süre kaldıktan sonra, Çorum’da sığınma evine geldiği, sığınma evinde tanıştığı kişilerle ev tutup yerleştiği belirtildi.

Araç içerisinde eşi Gökcen Şişman’ı tabanca ile vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık S.Ş., ifadesinde, olay günü ve öncesinde yaşadıklarını anlattı. Hazırlanan iddianamede tutuklu sanıklar S.Ş., ile anne N.Ş. ve baba Y.Ş. ve kendilerine yardımcı olan S.Ş. hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ başta olmak üzere çeşitli suçlardan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame kapsamında sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (Çorum Haber/Yusuf Çınar)

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER