Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Kızılay’dan kan bağışı çağrısı

Hafta sonu Kuzeykent ve Olukbaşı’nda bağış toplanacak

22 Ocak 2021 Cuma 10:38
Kızılay’dan kan bağışı çağrısı
 

Hafta sonu Kuzeykent ve Olukbaşı’nda bağış toplanacak

Kızılay’dan kan bağışı çağrısı

KASTAMONU Kızılay Kan Bağış Merkezi, kan bağış etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Kuzeykent Mahallesinde yapılan kan bağış etkinliği neticesinde 64 duyarlı vatandaşın kan bağışı yaptığını belirten Kan Bağış Merkezi yetkilileri, bu duyarlı davranıştan dolayı Kuzeykent Mahallesi muhtarına ve sakinlerine teşekkür etti. Yarın Kuzeykent’te yeniden bir kan bağış etkinliği düzenleyecek olan Kastamonu Kızılay Kan Bağış Merkezi yetkilileri duyarlı vatandaşları yeniden bağış için bekliyor.

Türk Kızılayı’nın koronavirüs sürecinde kan stoklarında azalma olduğunu ve hastanelerde de kan ihtiyacının arttığını açıklaması üzerine Kastamonu Kızılay Kan Bağış Merkezi, Kuzeykent Mahallesi’nde yarın saat 10:30-18:30 saatleri arasında kan bağış etkinliği düzenleyecek. Vatandaşlar hafta sonu kısıtlamalarında muaf tutularak, Kuzeykent Muhtarlığı karşısında kurulacak olan Kan Bağışı Aracında bağışta bulunabilecek. Ayrıca Kızılay Kan Bağış Merkezi 24 Ocak Pazar günü de Olukbaşı mevkiinde bulunan Siluet Sitesinde 12:00-18:00 saatleri arasında duyarı kan bağışçılarını ağırlayacak. Yine bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. 

SAN; “GÜZEL BİR GERİ DÖNÜŞ ALACAĞIMIZDA UMUTLUYUZ”

Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi yetkililerinin düzenlemiş olduğu kan bağış etkinlikleri hakkında konuşan Kastamonu Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ahmet San, şunları kaydetti; “Bu pandemi döneminde Türk Kızılay olarak, hastanelerimizdeki kan ihtiyaçlarını karşılamak adına hafta sonu Kan bağış merkezimizde ekibimizle birlikte çalışmalara devam ettik. Ama hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle insanlar evlerinden çıkamadılar bu da ister istemez bağışlarımızı etkiledi. Bu hafta sonu için fark yaratması adına daha öncesinde gittiğimiz ve ciddi bir bağış alabildiğimiz iyi karşılandığımız Kuzeykent Mahallemizde, yeniden bir kan bağış etkinliği düzenleyeceğiz. Pazar günü de ilk defa yapacağımız bir organizasyon olan Olukbaşı Siluet Sitesinde kan bağış etkinliği düzenleyeceğiz. Bu etkinliği, hem insanların kan bağışının önemine dair bir farkındalık oluşturmak hem de bu etkinliği ayaklarına götürmek amacıyla gerçekleştiriyoruz. Güzel bir geri dönüş alacağımızdan umutluyuz. Tabi pandemiyle beraber hava şartları da insanlarımızı etkiliyor. Ancak her zaman söylediğimiz gibi ‘Kan, acil değil sürekli bir ihtiyaçtır.’ Bugün tek bir ünite kan bağışı yapmakla iş bitmiyor. Bunun bir devamlılık halinde olması gerekiyor ki ihtiyaçları karşılayabilelim. Sonuçta ameliyat olanlar var, kanser olanlar, lösemi vb. olanlar var. Onlar da kan bekleyen bir grup. İhtiyacı bu şekilde karşılamamız lazım.‘Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç’ Bunun bilincinde olan insanlarımız sağ olsunlar ihtimam gösteriyorlar. ‘Bir gün benim de ihtiyacım olabilir’ düşüncesiyle bu doğrultuda hareket etmek gerekiyor. Kan Bağış Merkezimize, bulunduğumuz, etkinlik yaptığımız her yere, insanlarımızı ısrarla davet ediyoruz. Duyarlı tüm vatandaşlarımızı da etkinliklere bekliyoruz.”

“ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin hafta içerisindeki yapmış oldukları çalışmalara da değinen Dr. San; “Pazartesi günü Kastamonu Belediyesine, Salı günü Adliyeye gittik, dün de Karayolları 15’nci Bölge Müdürlüğü’ndeydik orada bir kan bağış etkinliğimiz oldu. Destekleri için tekrar teşekkür ediyoruz sağ olsunlar her zaman bize yardımcı oluyorlar. Bugün merkezdeyiz, hafta sonu da Olukbaşı ve Kuzeykent’te etkinliklerimiz olacak. Önümüzdeki hafta da yine ekiplerimizle etkinliklerimiz olacak. Duyarlı Kastamonu halkını kan bağışı etkinliklerimize davet ediyoruz.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV