KIZILAY VE BELEDİYESPOR’DAN SOSYAL HAMLE

Atatürk Spor Salonu'nda Türk Kızılay Kastamonu Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte Kastamonu Belediyespor, özel bireylere yönelik farkındalığı artırmak amacıyla fiziksel engelli ve down sendromlu kişilerden oluşan takımla gösteri müsabakası oynandı.

 KIZILAY VE BELEDİYESPOR’DAN SOSYAL HAMLE

 

Atatürk Spor Salonu'nda Türk Kızılay Kastamonu Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte Kastamonu Belediyespor, özel bireylere yönelik farkındalığı artırmak amacıyla fiziksel engelli ve down sendromlu kişilerden oluşan takımla gösteri müsabakası oynandı.

 

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde ki temsilcimiz Kastamonu Belediyespor, geçtiğimiz gün Kızılay Kastamonu Kadın Kolları Başkanlığı ile birlikte sosyal bir projeye imza attı. Hentbolda aldığı sonuçlarla bizi gururlandıran temsilcimiz özel bireylerle farkındalık maçında karşı karşıya geldi. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma renkli görüntülere sahne oldu.

Kızılay Kastamonu Kadın Kolları Başkanı Sedef Perk, böyle bir organizasyon yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Özel bireylerin sosyal hayata kazandırılması için bu tarz etkinliklerin önemine değinen Sedef Perk, Kastamonu Belediyespor’a da böyle bir organizasyonun parçası olduğu için teşekkür etti.

Özel bireylerin sosyal hayata kazandırılması için bu tarz etkinliklerin önemine değinen Sedef Perk, “29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftasında özel bireylilerimizle bir farkındalık maçı yapmak istedik. Bu konuda da bunları Kastamonu Belediyespor takımına ilettik. Kastamonu Belediyespor Takımı da özel bireylerle birlikte olmak istediklerini söylediler. Şu anda Atatürk Spor Salonunda 10 özel bireyli öğrencimiz bulunuyor. Bu öğrencilerimize Hentbol takımımız forma yaptırdı. Şimdi de beraber maç yapıyorlar. Bizlerde Kızılay Haftası etkinliklerimizi bu şekilde başlatmış bulunuyoruz" şeklinde konuştu. 

İSKENDEROĞLU: İNSANIN RUHUNU DOYURAN BİR ORGANİZASYON OLDU

Kastamonu Belediyespor takım kaptanı Serpil İskenderoğlu da, özel bireylerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Serpil İskenderoğlu’nun yapmış olduğu açıklama şöyle; “Bugün özel çocuklarımızla beraber olmaktan dolayı çok mutluyuz. Onların burada, bu güzel günde bizimle beraber olmaları çok güzel oldu. Umarım her sene böyle güzel organizasyonlarla birlikte oluruz. İnsanın ruhunu doyuran bir organizasyon oldu. Onlarla organizasyon yapma isteğimiz zaten vardı. Bugüne denk gelmesi çok güzel oldu bizim içinde. Onlar için çok daha güzel şeyler yapmayı umuyorum.”

Organizasyona Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyespor Başkanı Bülent Bıyıklı ve özel bireylerin aileleri katıldı.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER