Kızılay, emniyet mensuplarının içini ısıttı

Yeni yıla görev başında giren emniyet güçlerine çay ve çorba ikramında bulunuldu

Kızılay, emniyet mensuplarının içini ısıttı

 

EMNİYET güçleri, yılbaşında da görevleri başındaydı. Salgının yayılmasını önlemek ve güvenliği sağlamak amacıyla şehrin belli bölgelerinde görevi başında duran emniyet personeli, soğuk gecede Kastamonu halkı için nöbetteydi. Türk Kızılay Kastamonu Şubesi yılbaşı gecesinde kontrol noktalarında görevi başında olan emniyet mensuplarına çay ve çorba ikramında bulundu. Yılbaşında herkes aileleriyle bir arada vakit geçirirken ailelerinden uzak ve yeni yılı görevde karşılayan tüm emniyet personellerinin kutsal bir görev icra ettiklerinin bilincinde olduklarının altını çizen Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil, “Onlar ailelerinden uzaktalar ancak bizler de onların ailesiyiz ve yanlarındayız” dedi.

TAVİL: “BİZ ONLARIN AİLESİYİZ VE YANLARINDAYIZ”

2020’nin son dakikalarında Kastamonu Türk Kızılay Kastamonu Şubesi, Nasrullah Meydanı’ndaki kontrol noktasında nöbette olan emniyet güçlerine çorba ve çay ikramında bulundu. Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi; “2020’nin son akşamında sokak kısıtlamasının başladığı bu gecede emniyet güçlerimizle birlikteyiz. Kızılay Kastamonu Şubesi olarak bu soğuk gecede nöbet tutan emniyet mensubu personellerimizin içini ısıtmak amacıyla çorba ve çay ikramı gerçekleştiriyoruz. Herkesin evinde oturduğu, ailesiyle beraber olduğu bu saatte hem güvenliğimizi sağlamak üzere hem de pandeminin yayılmasını önlemek amacıyla bu soğuk gecede görev yapan polis teşkilatımızın yanında bulunmak istedik. Onlara bir nebze de olsa moral vermek istedik. Aslında burada çorbayı bahane ettik. Emniyet güçlerimizin ne kadar kutsal bir görev yaptıklarının bilincindeyiz. Bu gece ailelerinden uzakta kaldılar ancak bizler onların yanlarındayız. Yalnız değiller biz Kızılay Ailesi olarak onların yalnız bırakmadık. Buradan 2021’in tüm Türkiye’ye vatanımıza milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. 2020 çok zor geçti inşallah 2021’de bütün başımızdaki sıkıntıların gideceği sağlık ve afiyetle hayırla 2021’i karşılayacağımızı ümit ediyoruz.”

PERK: “GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN YANINDA OLDUĞUNU HİSSETTİRMEK İSTEDİK”

Türk Kızılayı Kadın Kolları İl Başkanı Sedef Perk ise, sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı yılbaşı gecesinde görevi başında olan güvenlik güçlerinin yanında olmak amacıyla ziyaret ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda evlerimizde hazırladığımız çorbalarımızı güvenlik güçlerine ikram ettik. Bizler onlar için buradayız. Polis ekiplerinin kontrol noktalarını gezip sıcak çorba ve çay ikram edeceğiz. Hem içleri ısınsın hem de yanlarında olduğumuzu göstermek için böyle bir etkinlikte bulunduk. Herkes şu anda sıcak evlerinde yeni yıla girerken bizlerde meydanlardayız, güvenlik güçlerini ziyaret ediyoruz” şeklinde konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YENİ YIL SÜRPRİZİ

Sağlık çalışanları da yeni yıla yoğun mesaide girdi. 2020 yılının son saatlerinde Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta olan vatandaşlarla adeta dolup taştı. Bu kapsamda Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü personeli, 2021 yılını çalışarak karşılamak zorunda olan meslek guruplarını unutmadı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, pandemi ile mücadele büyük gayret gösteren sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Polis ekipleri, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil ve pandemi servisinde görevi başında olan sağlık çalışanlarının yeni yılını kutlayarak çiçek ve çeşitli hediyeler verdi. Sağlık çalışanları polis ekiplerinin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek 2021 yılının herkese sağlık getirmesini temenni etti. (Haber Merkezi - iha)

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER