Kısmen açıldık!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından kademeli normalleşme ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Kısmen açıldık!
banner72

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından kademeli normalleşme ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıkladığı yeni kararlarla birlikte; Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek. Restoran, kafe, spor salonları gibi yerler 07.00-21.00 saatleri arasında açık olacak. Üniversitelerin ise 13 Eylül'de açılması planlanıyor.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GÜNCELLENDİ

Sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve Cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek. Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacak. Temmuz ayında ise bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirleneceği kaydedildi.

RESTORAN VE KAFELER TEKRAR AÇILDI

Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre, işletmeye gelen müşterilere servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar da paket servis şeklinde hizmet verebilecek. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç; saat 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecek.

ÜNİVERSİTELER 13 EYLÜL’DE AÇILIYOR

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacak.

KAMUDA ESNEK MESAİ DEVAM EDECEK

Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması ise yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar devam edecek.

DÜĞÜN VE NİKAHLAR YAPILABİLECEK

Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebilecekler. Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER