Kısa dönem erler yemin etti TÜRK MİLLETİNİN GURUR KAYNAĞI

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda 369. Dönem bin 200 kısa dönem için yemin töreni düzenlendi. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Kışlası’nda 4 hafta eğitim alan kısa dönem erlerin gerçekleştirdiği yemin töreninde duygu dolu anlar yaşandı.Törende acemi eğitiminde silah arkadaşları arasında başarı gösteren erlere Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Kastamonu Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın ve Kastamonu Belediye Başkanvekili Eşref Can tarafından ödül ve plaket verildi.

Kısa dönem erler yemin etti TÜRK MİLLETİNİN GURUR KAYNAĞI

 

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda 369. Dönem bin 200 kısa dönem için yemin töreni düzenlendi.  Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Kışlası’nda 4 hafta eğitim alan kısa dönem erlerin gerçekleştirdiği yemin töreninde duygu dolu anlar yaşandı.Törende acemi eğitiminde silah arkadaşları arasında başarı gösteren erlere Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Kastamonu Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın ve Kastamonu Belediye Başkanvekili Eşref Can tarafından ödül ve plaket verildi.
Törende acemi erler adına bir konuşma gerçekleştiren Jandarma Er Resul Dumanoğlu, “Vatan borcumuzu ödemek üzere gönül huzuruyla teslim olduk. Şimdi biz gururlu, başı dik ve mutlu olarak ailelerimizin karşısındayız. Gururluyuz, çünkü terimizin son damlasına kadar yılmadan çalışarak ve komutanlarımızın emirlerini eksiksiz yerine getirerek iyi birer Türk askeri olarak yemin etmeye hak kazandık” dedi.
Törende yemin eden erlere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Ergün Cebeci, “Büyük gayret ve fedakarlıklarla büyüttüğünüz ve gururla asker ocağına gönderdiğiniz evlalarınız kahraman jandarma teşkilatının bir ferdi olarak karşınızda dimdik durmaktadır. Dosta güven, düşmana korku veren evlatlarımız yüce Türk milletinin gurur kaynağıdır. Evlatlarınızla, kardeşlerinizle, eşlerinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Kanunu, nizamı, doğruluğu ve dürüstlüğü daima rehber edinerek yemininize sadık kalacağınızdan eminiz. Temel eğitimde gösterdiğiniz gayret ve çabadan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ergün Cebeci’nin konuşmasının ardından 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı emrinde görevli gösteri timinin yaptığı gösteriler izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Gösterinin sonunda askerlerin kule oluşturarak Türk bayrağı açması da büyük alkış aldı.
Gösterilerin ardından asayiş kursunu başarı ile tamamlayan uzman erbaşların tören geçişi gerçekleştirildi. Tören geçişinin ardından ise askerler aileleri ile kucaklaşarak özlem giderdi. 
Serkan Horuz
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER