Kış öncesi iş umudu!

Toplum Yararına Program kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol kapsamında istihdam edilecek 500 kişi için noter huzurunda kura çekildi

Kış öncesi iş umudu!

Toplum Yararına Program kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol kapsamında istihdam edilecek 500 kişi için noter huzurunda kura çekildi. Merkezde 1663, ilçelerde ise 1842 olmak üzere 3505 kişi iş umuduyla başvuru yaparken, sadece 500 şanslı kişi, iş sahibi oldu. 3 Haziran 2022 tarihine kadar sürecek program kapsamında iş umuduyla Atatürk Spor Salonu'ndaki kura çekimine katılan vatandaşların bir kısmı iş sahibi olarak evine dönerken, kura sonucu ismi çıkmayan vatandaşlar ise evlerine mutsuz döndü. 

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise  “Merkez için 1663 müracaat, ilçelerimiz içinde 1842 müracaat oldu merkez için 246 kişi alacağız ilçelerimiz için ise 254 kişi alacağız il genelinde toplam 500 kişi şeklinde alım yapacağız. Kura sonuçlarını Kastamonu İl Milli Eğitim müdürlüğümüzün internet sitesi ve müdürlüğümüz binasındaki ilan panolarından öğrenebilirler”  ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER